16.02.2020, 20:25:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!
 
   Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania  (Przeczytany 15725 razy)
Evil
Gość
« : 07.08.2008, 22:54:33 »

Co zrobić, by zagrać w gry z Pegasusa na komputerze?

Pobrać emulator, skonfigurować go (przeważnie działa na ustawieniach domyślnych, wystarczy dopasować sterowanie), następnie pobrać rom/grę i uruchomić w emulatorze.


Jak ustawić klawisze w emulatorze?

W różnych programach ten proces wygląda inaczej, opiszę na przykładach najpopularniejszych w tej chwili emulatorów - RockNES X i Nestopia.

jeśli mamy polską wersję RockNES X wybieramy zakładkę Opcje -> sterowanie. Następnie przy "Sterowanie 1" klikamy przycisk "zmień" i tu ustawiamy odpowiednio klawisze. Jeśli mamy zamiar grać z drugą osobą musimy analogicznie ustawić "Sterowanie 2", ważne żeby nie wybrać tych samych klawiszy dla gracza 1 i 2.

Nestopia - tu sprawa wygląda inaczej. Wybieramy zakładkę "Options", następnie "input", później w ramce "Type" zaznaczamy "Pad 1", klikamy "set all" (na dole) i ustawiamy po kolei klawisze dla przycisków wypisanych w ramce "Key". By  ustawić klawisze dla gracza drugiego wybieramy "Pad 2" i postępujemy identycznie jak poprzednio.


Włączam grę i mam czarny obraz - co robić?

Tu może być kilka możliwości, po pierwsze upewnij się, że masz odpowiednio zainstalowane komponenty DirectX. Jeśli tak spróbuj uruchomić grę na innym emulatorze, bo być może akurat program nie obsługuje danego romu. Jeśli gra nadal nie działa spróbuj pobrać ją z innego źródła - może masz po prostu uszkodzony rom.


Czy można grać przez sieć?

Oczywiście - wszelkie informacje w dziale Gramy Online


Czy mogę zapisać grę i dokończyć później?

Jak najbardziej, większość emulatorów posiada już takie opcje. np. w Nestopii by zapisać stan gry wybieramy zakładkę "File" następnie "Save state" i tu podajemy nazwę naszego save'a np. Arkanoid 1. By wczytać zapisaną wcześniej grę najpierw zwyczajnie ją uruchamiamy (File -> Load) a później wybieramy File -> Load state i otwieramy nasz zapisany plik z grą. (w RockNES X 2.0 pl zasada jest ta sama z tym, że opcje zapisu znajdują się w zakładce Emulacja -> Zapisz slot by zapisać grę i Emulacja -> wczytaj slot, by zapisaną grę załadować.)


Jaki jest najlepszy emulator?

Tu zdania są podzielone i trudno jednoznacznie określić, gdyż emulacja NES trwa od lat i rozwinęło się kilka dobrych programów - Nestopia, RockNES X, FCEUltra. (moim zdaniem najlepsza jest Nestopia)


temat stworzony w odpowiedzi na pomysł użytkownika Mcin, oparty został na pytaniach zadawanych w tym dziale oraz bezpośrednio mi przez PW i maila. W miarę potrzeb wątek będzie rozbudowywany.
« Ostatnia zmiana: 14.10.2008, 17:30:35 wysłane przez Evil » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 07.08.2008, 22:54:33 »

 Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Sitemap
pegasus