Ankieta

Na czym wolicie grać?

Emulator
8 (9.5%)
Konsola
76 (90.5%)

Głosów w sumie: 72

Autor Wątek: Emulator czy Konsola- co wolicie?  (Przeczytany 36817 razy)

nox

  • FrankAndStein
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #15 dnia: 17.08.2010, 10:07:25 »
O wiele lepsza jest konsola. Na emu to nie to samo. Jak zagrałem po 12latach w mario na emu to nie byłem w pełni szczęśliwy, potem zamówiłem Pegasusa i radość nie do opisania.

A jeśli nie, to kiedyś kupię sobie na Allegro Pegasusa identycznego do tego na jakim kiedyś rypałem. Uruchomię te same gierki... i pewnie przesiedzę nad nim do białego rana przechodząc Contrę, Castlevanię II czy rAf World becząc jak bóbr. To będzie piękny dzień :).
Po pierwsze nie wiadomo czy takowego znajdźwiesz, a po drugie nawet jeśli znajdziesz to możę być nawet 3x droższy niż teraz.Więc lepiej nie czekaj.

BratPunk

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 106
  • Veni Vidi Vino
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #16 dnia: 26.08.2010, 13:11:16 »
Znalazłem kolejny przykład wyższości hardware nad emu.
Są konsole i gry, których po prostu nie powinno się emulować.

Jest tak np z Virtual Boy od Nintendo.
Grając na nim jest fajne złudzenie 3D, które raczej ciężko by było osiągnąć na emu ze względu na specyfikę urządzenia.
Tam obraz jest wysyłany do każdego oka osobno.

Drugi przykład to Yoshi's Universal Gravity lub WarioWare: Twisted. Obie gry są na GBA i wykorzystują czujnik ruchu.
Przechylając konsolkę w YUG można zmienić grawitację i w ten sposób rozwiązywać liczne łamigłówki.
WWT to zbiór minigierek również wykorzystująych ten motyw.

Jest też seria gier na GBA wykorzystująca czujnik światła - Boktai.

VerminatorX

  • Mroczny Kombajnista
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 245
  • Jestem Spamistą.
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #17 dnia: 26.08.2010, 15:41:01 »
Wg. mnie szukanie argumentów za i przeciw konsoli bądź emu jest bezcelowe - wszyscy się chyba zgodzą że emu nigdy nie dorówna konsoli ;)

To zależy wyłącznie od gustu i możliwości - jak ktoś ma czas, kasę i upodobannia, to będzie się bawił przy konsoli, a jeśli ktoś nie chce bulić pieniędzy, dużo podróżuje, lub w sporadycznych przypadkach lubi ( xD ) to poprze emulatory. Jednak bez konsol nie byłoby emu i nigdy nie będą ponad nimi.

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #18 dnia: 27.08.2010, 00:04:10 »
No wiesz. Po to właśnie jest ten temat, żeby się wypowiadać, czy lepsza jest konsola czy emu dla kogoś ;) . Tyleże tak czy siak zauważyłem i przekonałem się o tym, że emu nigdy nie odda 100% konsoli, nawet te najbardziej dopracowane. Zawsze będzie jakaś mała pierdółka, która się będzie rózniła od gry na konsoli. Zauważyłem chociażby podczas gry w Battletoads na emulatorze PSP, że gra chodzi tak jakby troszkę inaczej, chyba troszkę wolniej i dynamika jest ciut mniejsza. Naprawdę ciężko to określić, ale nie wiem, czym to jest spowodowane, że na PSP granie w tą grę tak jakoś wychodziło mi gorzej. A może jest to spowodowane małym ekranem i że jestem blisko niego?? Nie mam pojęcia. Natomiast jak usiadłem na konsoli, to poczułem taką jakby różnicę i granie mi tak jakoś lepiej wychodziło ;) .

Felek1991

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 119
  • Chip&Dale MASTER
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #19 dnia: 28.08.2010, 08:39:52 »
Dla mnie bez porównania konsola chodz grywam na emu czasami.Z konsolka jest klimat no i owiele trudniej niz na emu ;]

Soulwatcher

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #20 dnia: 26.07.2012, 11:18:24 »
Jak dla mnie to jest to absolutnie bez różnicy.
Na emulatorach też gram używając pada, więc klimat jest mocno zbliżony.

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #21 dnia: 31.07.2012, 23:44:02 »
Oczywiście że konsola dlatego ktoś ją wymyślił żeby na niej grać a nie na innym sprzęcie (PC,XBOX,PS2) ;)

Tycior

  • Gość
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #22 dnia: 15.08.2012, 08:42:10 »
ja obecnie gram na Xboxie 1 classic w gry z pegasusa za pomoca emulatora Madnafenx . Mam tv,mam pada i gry. nic wiecej mi nĂ­e trzeba :)

Stalowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • W małym pikselu wielka siła!
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #23 dnia: 17.08.2012, 15:21:53 »
Jak dla mnie konsola, to ona ma swój klimat i jest do tego stworzona.

Zake93

  • Biedrona ;)
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #24 dnia: 17.08.2012, 16:03:36 »
No jasne ze konsola o niebo lepsza. W przyszlym tygodniu kupie sobie oryginalnego NES'a za drobniaki ( 30 funtow juz mozna cos eleganckiego skombinowac ) do tego jeszcze jakis tani TV i moge umierac szczesliwy. Obecnie gram na emu RockNES X a dotego pobralem paczke 500 gier. Teraz zostalo juz tylko wielogodzinne testowanie :D.
Jak narazie bardzo spodobaly mi sie 3 gry: Pirates, Final Fantasy i kapitan ameryka.
PS jak sie gra na padzie to nie jest jeszcze tak kiczowato.

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #25 dnia: 18.08.2012, 14:40:11 »
Ja tam na emu sprawdzam tylko tytuły których nie znam za dobrze w celu namyślenia się czy warto daną grę kupić na konsolę. Zdecydowanie wolę pograć na konsoli przed TV jak za dawnych starych czasów bo ma to swój klimat i urok - jak ktoś napisał po to zrobili konsolę, żeby na niej grać i nie wyobrażam sobie innego sposobu grania. Ewentualnie czasami jak jadę w podróż ładuję NESowe romy na przenośną konsolkę Nintendo DS by móc sobie pograć w ulubione klasyki w pociągu czy autobusie.

Wysłany przez: Zake93
Cytuj
o jasne ze konsola o niebo lepsza. W przyszlym tygodniu kupie sobie oryginalnego NES'a za drobniaki ( 30 funtow juz mozna cos eleganckiego skombinowac )

30 funtów po przeliczeniu na nasze to trochę za drogo jak na NESa.. na allegro kupisz taniej samą konsolę z padami. Mogę spytać gdzie mieszkasz? Bo jeżeli w Anglii to faktycznie wtedy ta konsola to tanizna - nawet na angielskich wyprzedażach można dużo taniej kupić retro konsole ale jeśli mieszkasz w Polsce to czemu nie lookniesz na allegro? czasami można coś taniego wyrwać i w dodatku będziesz miał NESa PAL B - jak kupisz angielskiego PAL A tak jak ja, to będziesz musiał sobie zdjąć blokadę regionalną bo gry na allegro na konsolę NES zwykle pojawią się w PAL B i już nimi sobie nie pograsz.. w sumie ta przeróbka NESa to żadna filozofia i powinieneś sobie z tym poradzić - na necie pełno jest poradników jak to zrobić..


machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #26 dnia: 18.08.2012, 16:51:35 »
Chłopie, ale pamiętaj, że on mieszka w UK. Tam nie przeliczają funtów na złotówki. :D

Hendan

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 460
  • I LOVE NINTENDO ^^
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #27 dnia: 18.08.2012, 17:32:54 »
Przecież napisałem wyraźnie  :P ->
Cytuj
Mogę spytać gdzie mieszkasz? Bo jeżeli w Anglii to faktycznie wtedy ta konsola to tanizna - nawet na angielskich wyprzedażach można dużo taniej kupić retro konsole
Nie znam kolegi Zake i nie wiem gdzie on mieszka bo niby skąd :D Ale jednak dobrze zgadłem, że w Anglii..

Zake93 : W takim razie skoro jesteś z Anglii pochodź sobie po car bootsach (wyprzedażach miejskich za grosze, zwykle są na obrzeżach miasta na jakiś polach) - ja tam upolowałem Nintendo 64 z całym okablowaniem za 2 funty oraz innym razem SNESa za 5 funtów z trzema grami :D (w tym Super Bomberman 2 ) czasami warto wyhaczyć okazje (Jakiegoś zachodniego pegasusa też tam kiedyś kupiłem z dwoma kartami za psi grosz ). Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 18.08.2012, 17:35:37 wysłana przez Hendan »

KlakNinjaz

  • Dark Ninja
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Ninjaaaz
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #28 dnia: 02.11.2012, 19:29:30 »
I Emu, i konsola jest dobra. : ) Wiadomo, że emulator nie oddaje tej przyjemności z grania na konsoli i niszczenia joyów. : ) Ale jak dla mnie jedno i drugie jest ok.

panorama

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Emulator czy Konsola- co wolicie?
« Odpowiedź #29 dnia: 17.02.2013, 22:16:10 »
Na konsoli to jest klasyk, ale liczna gier w emu po prostu powala. Ale oddaję głos na konsolę.