Autor Wątek: Klony SNES  (Przeczytany 2294 razy)

Darkhog

  • Władca MyCrossSoftu i MTDW
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Klony SNES
« dnia: 24.06.2010, 20:23:41 »
Witam. Wiadomo, że łatwo o klony NES (pegazusy) i karty do nich, ale jak sprawa się ma z klonami snesa i grami na niego? Tzn. wiem, że na snesie gry ze zwykłego famicoma odpalą, tylko jaki jest sens odpalać gry o gorszej grafice, kiedy na SNES-a są często wersje z lepszą grafiką (np. zamiast zwykłego mario jest Super Mario All-stars z lepszą grafiką i bez smaczków typu chmurko-krzaczek (nie wiesz o co chodzi - wejdź na demoty i wyszukaj demoty z hasłem super mario)).

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Klony SNES
« Odpowiedź #1 dnia: 24.06.2010, 20:27:59 »
Co za herezje... Gier pegasusowych/famicomowych na snesie nie odpalisz. Temat bez sensu= kosz.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Klony SNES
« Odpowiedź #2 dnia: 24.06.2010, 20:29:43 »
Klony snesa?? Raczej ich nie spotkasz. SuperNintendo występuje w dwóch wersjach/regionach: NTSC i Pal. O ile reprodukcje gier na snesa są możliwe i carthackerzy mają spore pole do popisu, o tyle nie słyszałem o podróbkach SuperNintendo. Dla piratów to chyba zbyt mało popularna konsola i na dodatek bardziej zaawansowana technicznie od Nesa/Pegasusa.

Chyba że mam nieaktualne dane w swej bazie danych i coś się w tej kwestii zmieniło :)

A poza tym gier z pegasusa na snesie nie uruchomisz ot tak sobie...

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Klony SNES
« Odpowiedź #3 dnia: 24.06.2010, 20:54:52 »
Witam. Wiadomo, że łatwo o klony NES (pegazusy) i karty do nich, ale jak sprawa się ma z klonami snesa i grami na niego? Tzn. wiem, że na snesie gry ze zwykłego famicoma odpalą, tylko jaki jest sens odpalać gry o gorszej grafice, kiedy na SNES-a są często wersje z lepszą grafiką (np. zamiast zwykłego mario jest Super Mario All-stars z lepszą grafiką i bez smaczków typu chmurko-krzaczek (nie wiesz o co chodzi - wejdź na demoty i wyszukaj demoty z hasłem super mario)).

Haha dobre... Skąd niby żeś wyczytał to wszystko??? Gier z NES'a/Famicoma nie odpalisz wsadzając go zwyczajnie do conectora, tylko za pomocą przejściówki.... Chociażby, przez takie Super-8:
http://www.gamersgraveyard.com/repository/snes/peripherals/super8.html

Swoją drogą, to Twoje ostatnie zdanie aż po prostu miażdży durnotą na wszystkie strony.... Może twórcy zrobili zaledwie TROSZECZKĘ reprodukcji gier z NES'a na Super nintendo, ale to tak czy owak to jest zawsze inna gra. Pokaż mi w takim razie chociażby Rygara, Darkman'a, Battletoads, Battlecity, Ninja cats (w sumie, to można przykłady wymieniać i wymieniać....) wydane na SNES'a "z lepszą grafiką i bez smaczków". No i przy okazji tak jakby co to nie próbuj mi nawet wmówić, że Legend of Zelda z NES'a wygląda praktycznie tak samo jak na SNES'a...

....następnym razem nie ucz się z demotów  :F  :D