25.05.2019, 13:46:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Final Fantasy  (Przeczytany 6321 razy)
Dziadu
Stały bywalec PG

STARA GWARDIA to the death

« : 02.08.2008, 17:59:44 »

Genialna seria gier rpg która do dziś nie ma sobie równych, pierwsza część została wydana w 1987 właśnie na nesa, co by było ciekawiej dopowiem że miała to być jedyna część tej gry gdyż Squaresoft było wtedy o krok od bankructwa i z tej właśnie przyczyny wybrano tytuł Final Fantasy, po 21 latach jest to jedna z najlepszych gier na świecie a ja osobiście z niecierpliwością czekam na kolejną 13 już odsłonę tej wspaniałej gry Język

Dla małego sprostowania dodam ze FFXIII nie jest tak naprawde 13 częścią serii gdyż wcześniej wychodziły takie tytuły jak np. FF Tactics a FFX doczekał się jako jedyny swojej kontynuacji - FFX-2

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 02.08.2008, 17:59:44 »

PegazusMaster
Gość
« Odpowiedz #1 : 02.08.2008, 18:33:36 »

Ja nie będę się zagłębiał w szczegóły odnośnie dalszych części, ale przyznam, że FF 1 to dosyć znośna gra jRPG. Najlepszą częścią serii jest FF3(6) na snesa. Wiadomo grafika idzie do przodu i nie można zaniżać jakiejś gry tylko dlatego, iż jest gorsza graficznie ponieważ nowe gry też niedługo będą stare. Jeśli nie patrzeć na grafikę (czy dana gra w 3-d czy w 2-d) final fantasy 6 wypada na razie najlepiej ze wszystkich gier, w które grałem z serii final fantasy. Trzeba być hardkorowym fanem serii, aby chcieć w ff1 pograć...można grać dla samej fabuły, a właściwie trzeba, bo innych zalet ciężko się dopatrzeć.
« Ostatnia zmiana: 02.08.2008, 18:36:40 wysłane przez PegazusMaster » Zapisane
Dziadu
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 02.08.2008, 21:45:20 »

ja właśnie gram w jedyneczke i mam zamiar przejść po kolei wszystkie aż do 6 Cool

PegazusMaster
Gość
« Odpowiedz #3 : 03.08.2008, 01:29:07 »

Szczerze to ja za długo przy jedynce nie wytrzymałem za to w szóstkę zagrywałem miesiącami. Naprawdę żądna gra nie ma takiego klimatu, fabuły, GRYWALNOśCI (oczywiście prócz Chrono Trigger, Mario RPG) jak FF6. Jeśli jednak musisz to graj w pierwszą część - powodzenia.
Dziadu
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #4 : 03.08.2008, 02:16:34 »

szczerze to w części od 1 do 6 jeszcze nie grałem a ponieważ uważam sie za prawdziwego miłośnika serii to nie może być tak że nie zagrał bym w którą kolwiek część mając taką możliwość, a co do do grafiki i grywalności to każdy kto nie jest "graczem niedzielnym" wie że Sqaresoft robi najlepsze filmiki ma rynku ale cała potęga FF kryje się w fabule, to dla niej miliony siadają do kolejnych tytułów i to dla niej gramy w tą samą część dziesiątki razy, nie znam innej gry która potrafiła by wywołać takie emocje jak FF. Ja osobiście przy wszystkich częściach FF razem spędziłem dłuuuuuugie miesiące i nie żałuję ani minuty z tego szczerbaty

PegazusMaster
Gość
« Odpowiedz #5 : 03.08.2008, 02:40:27 »

Możesz się zawieść jeśli zacząłeś od tych gier z wspaniałą grafiką - tu nie ma emocji jak na talerzu, bo nie filmików i nie ma wszystkiego w 3-d - emocje bez dobrej świadomości mentalności postaci ciężko wychwycić...może się wydawać, że ich w ogóle nie ma jednak w ff6 naprawdę są odczuwalne...szczególnie z muzyką. W ff6 (oczywiście jest po polsku) możesz grać bez zapoznania się z poprzednikami. Jeśli jednak naprawdę jesteś hardkorowym fanem serii musisz przejść wszystkie części, ale pierwsze trzy są dosyć przeciętne...4,5,6 w przypadku tych części widać tendencję zwyżkową.
Adamigo
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #6 : 08.08.2008, 20:59:03 »

Niestety nie ma na stronce żadnej części  poszukam na necie...

Explosion first, questions later.
Evil
Gość
« Odpowiedz #7 : 08.08.2008, 21:00:40 »

poszukaj w dziale "szukam gry" bodajże w temacie o rpg, były jakieś linki.
Adamigo
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #8 : 08.08.2008, 21:07:32 »

thx

Mativex
Aktywny użytkownik

MatiProf

« Odpowiedz #9 : 09.08.2008, 03:28:21 »

Super gierka Mrugnięcie Na nesie tez nie mialem ;( ale za to na psgralem Mrugnięcie Polecam ;]

Adamigo
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #10 : 09.08.2008, 11:54:20 »

Znalazłem 1 część PL Mrugnięcie  Suuper ...

Dziadu
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #11 : 09.08.2008, 12:00:52 »

nie neguje tłumaczeń gier gdyż jest to dobra sprawa dla ludzi którzy ani w ząb obcego jednak sam preferuje granie w oryginale, powód- strasznie słabe tłumaczenia z ang. na nasz grymas

Adamigo
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #12 : 09.08.2008, 12:03:10 »

Zagdzam się z Tobą, gdyż wszelki tłumaczenia gier są kiepskie... Połow jest po POLSKU ,a reszta to małe japońskie znaczki ... ;/

Valvadis
Aktywny użytkownik

www.valvadis.startowy.com

« Odpowiedz #13 : 10.08.2008, 13:58:56 »

Z dwojga złego lepiej jest wybrać niedopracowaną wersję PL, niż grać w grę, której się ni w ząb nie rozumie. Tym bardziej, jeżeli chodzi o gatunek rpg.

Adamigo
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #14 : 10.08.2008, 16:25:47 »

W sumie to tak . Ale i tak najlepiej to się nauczyć angielskiego Język

Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do: