18.08.2018, 16:35:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta
Pytanie: Która firma, waszym zdaniem, najlepiej spisała się w 8bitowej erze ?
Capcom - 7 (6.8%)
Konami - 44 (42.7%)
Nintendo - 26 (25.2%)
Tecmo - 1 (1%)
Technos - 8 (7.8%)
Natsume - 0 (0%)
Data East - 1 (1%)
SNK - 0 (0%)
SunSoft - 0 (0%)
Rare - 2 (1.9%)
Hudson - 4 (3.9%)
inna - 9 (8.7%)
CodeMasters - 1 (1%)
Głosów w sumie: 88

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Najlepsza firma  (Przeczytany 24590 razy)
Doolo
Stały bywalec PG

« : 21.04.2010, 21:39:28 »

No to zrobiłem ankietę.
Ja oddałem głos na Capcom !! Głównie za sprawą Rockmana i gier na licencji, na drugim miejscu postawił bym zdecydowanie Konami. Właściwie najchętniej postawił bym te 2 firmy na równi.

Edycja: Hudson dodane ;-)
« Ostatnia zmiana: 21.04.2010, 22:08:09 wysłane przez Doolo » Zapisane

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 21.04.2010, 21:39:28 »

MaarioS
Pomylenie powyższego loginu grozi śmiercią
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« Odpowiedz #1 : 21.04.2010, 21:56:49 »

Hehe lol, chłopie, czy Ty czytasz w moich myślach??? Właśnie chciałem za niedługo napisać taki sam temat!!! Chichot  

Szkoda, że jeszcze w tej ankiecie nie ma firmy Hudson soft, no ale gdybym miał głosować na firmę z tych wariantów, które teraz są, to wybrałbym Rare, ale jednak stawiam na Hudson'a Mrugnięcie . A czemu??? Ponieważ jego gry są naprawdę niesamowite!!! Naprawdę lubię przygodówki i platformówki, a Hudson soft robi je wręcz znakomite i niektóre z nich są jeszcze naprawdę długie, więc satysfakcja z grania jest Mrugnięcie . Spójrzcie tylko an ich te cudowne gry: seria Adventure island, Felix the cat, Bomberman 2, no po prostu cudowne, no i czego tu chcieć więcej??? Akurat ja najbardziej przepadam za serią Bomberman, ponieważ również na innych konsolach nasz Hudson soft pokazał, do czego nasz bombowy facet jest zdolny Mrugnięcie . Jego 2 części na GameboyColor, po prostu świetne, a na N64 również obydwie części wręcz R-E-W-E-L-A-C-J-A!!!!!! Na pewno są to jedne z najlepszych platformówek, w jakie w życiu miałem okazję zagrać Mrugnięcie . I nie ma co tutaj zapominać również o Bomberman 2, który wyszedł na NES, bo również jest wręcz CUDOWNY!!! Uśmiech

Jeszcze napiszę coś w sprawie firmy Rare (później zmieniła trochę swoją nazwę, a mianowicie, na Rareware):
Ja również mam niesamowity sentyment do tej firmy Mrugnięcie . Cóż, jeżeli chodzi o NES, to może nie pokazała jakiejś rewelacji (jak i również kilka crap'ów, niestety, jak widać, nie udało jej się zacząć z wielką rewelacją....), natomiast wg mnie 2 części Battletoads na NES'a(jak i również całą seria na inne konsole) po prostu ociekają miodem i zrobili coś rewelacyjnego Mrugnięcie . Piękna grafika, klimatyczna muzyka i ogólnie gra ocieka miodem Mrugnięcie . Po jakimś czasie widać klimat tej gry i samą wielką siłę naszych ropuch Chichot . Cóż, nie ma co się oszukiwać, bo gra jest naprawdę bardzo trudna, ale mnie się ona naprawdę podoba, ponieważ ma w sobie to "coś", co bardzo lubię tą całą serię Battletoads Mrugnięcie .
Nie chcę się jakoś za bardzo rozpisywać, no bo pewnie i tak nikomu by się tego nie chciało czytać Język . Ale dodam tylko, że Rareware w następnych konsolach, czyli SNES i N64 wtedy dopiero pokazał, na co go stać Mrugnięcie . Praktycznie tam każda ich gra to jest mega hit, w który po prostu aż trzeba zagrać!!! Donkey kong country, Killer instinct, Donkey kong 64, aaach.... aż za długo tu wymieniać, ale te gry jak i inne wydane przez Rare(ware) to są wg mnie po prostu 10/10 (MOŻE EWENTUALNIE niektóre to 9/10)!!!

Hehe, chyba wyraziłem w miarę dobrze swoje zdanie i jednak fajnie by było wg mnie, gdyby do ankiety został jeszcze dodany ten Hudson soft Mrugnięcie .

Ja tak samo również się nieźle waham między dwoma firmami, mianowicie:
Hudson soft<--->Rare
Jednak przez to, że jest to forum o NES'ie i żeby bardziej ludzi przekonać do gier na niego, to jednak stawiam głos na Hudson soft Mrugnięcie .
« Ostatnia zmiana: 21.04.2010, 22:00:21 wysłane przez MaarioS » Zapisane

Ilość cartridge'y jest wprost proporcjonalna do chęci posiadania ich więcej.

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 22.04.2010, 16:09:31 »

Konami. Za Contrę. I SuperC. Stworzyli też parę gier, których nie lubię i parę, które lubię, ale to można napisać w zasadzie o każdej z firm, wiec punkcik leci do firmy, której gra zrobiła ze mnie growego uzależnieńca Uśmiech
Rantarun
Belmont
Stały bywalec PG

old player

« Odpowiedz #3 : 22.04.2010, 22:35:18 »

a więc moja kolej nr.1 to zdecydowanie Capcom za takie tytuły jak Mighty Final Fight, Street Fighter 2, Gi*Joe : Atlantis Factory i wiele innych. na 2 miejscu postawił bym Konami za Contre i turtlesy a na 3 SNK za Prisoners of War, Guerilla Wars, Ikari Wariors i inne

AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #4 : 22.04.2010, 22:38:55 »

Zdecydowanie Konami, za całokształt. Choć reszta jest nie wiele mniej zasłużona  Z politowaniem

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #5 : 22.04.2010, 23:51:21 »

Powiem, że ciężki wybór. Każda firma czymś się zasłużyła. Ale sądzę, że Konami stoi na 1 miejscu. Widząc to logo, odrazu kojarzą się znakomite tytuły i czuje się szacuneczek Uśmiech.

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
UczeńCzarnoksiężnika
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #6 : 23.04.2010, 06:58:43 »

Konami za Jackala i Contrę, moje dwie ulubione gry.

Zniszczył siedem czołgów, a ósmy porwał.
bodzio
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #7 : 23.04.2010, 13:48:59 »

hmm... A czemu nie ma Codemasters?
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #8 : 23.04.2010, 17:26:00 »

Pasuje dodać, ale Codemasters nie dostało pozwolenia do produkcji gier na platforme NES, więc to taka firma troszke poza rankingiem.

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
Kis93
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #9 : 25.04.2010, 01:40:54 »

O, dobrze wiedzieć. Pewnie dlatego nie ma w ankiecie Chichot
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #10 : 26.04.2010, 10:42:00 »

ale za to na pegasusa wydawali, jako jedyna firma, no, poza "chińska podróba sp. z o.o." Chichot
Doolo
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #11 : 26.04.2010, 11:47:06 »

Jest Codemaster pod opcją "inna".

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #12 : 26.04.2010, 12:14:29 »

ale tak na dobra sprawę zmodyfikowanie ankiety i dodanie jednej opcji wyboru więcej nie jest trudne Język
NinTenDoX
Mistrz z Japonii
Użytkownik
*

« Odpowiedz #13 : 25.05.2010, 22:21:29 »

Dlaczegu tu nikt nie napisal Nintendo. Szok
Przeciez dzieki tej firmie mamy wiele cennych perelek (Super Mario Bros. ...)

To jest moja TOP 3:

1. Nintendo
2. Konami
3. Hudson Soft

日本のゲームは一番面白いだよ
Kaptuch
!!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
Stały bywalec PG

!!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!

« Odpowiedz #14 : 26.05.2010, 08:39:15 »

A ja oddałem Hołd Technosowi.A czemu nie.
Chylę czoła!
« Ostatnia zmiana: 05.07.2010, 21:45:53 wysłane przez Kaptuch » Zapisane

[
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do: