19.10.2018, 16:17:09 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Zdjęcie blokady regionalnej z konsoli NES  (Przeczytany 17638 razy)
swenson84
Użytkownik
*

« Odpowiedz #15 : 25.03.2011, 23:31:03 »

Można by powiedzieć 'ALE URWAŁ' Uśmiech ale mam takie pytanko, czy z drugiej strony płyty głównej od tej nóżki też idzie jakaś ścieżka czy tylko od tej strony jest ścieżka? Bo tak patrząc na tą Evila18 robote przyszło mi na myśl że mógłby, choć dobrze że się tak nie stało, ukruszyć scalaka i konsole mógłby odłożyć na półke i tak pomyślałem czy nie lepiej byłoby przecinać ścieżke w miejscu oznaczenia c8 przed 0,1uF przed samym zerem nożykiem np do tapet 2 ciecia dla pewności. Jak ktoś nie ma szczypcy bocznych to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia układu, a jak z drugiej strony płyty też gdzieś idzie ścieżka to też przeciąć.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #15 : 25.03.2011, 23:31:03 »

Evil18
I'm here
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #16 : 26.03.2011, 09:35:31 »

Można by powiedzieć 'ALE URWAŁ' Uśmiech ale mam takie pytanko, czy z drugiej strony płyty głównej od tej nóżki też idzie jakaś ścieżka czy tylko od tej strony jest ścieżka? Bo tak patrząc na tą Evila18 robote przyszło mi na myśl że mógłby, choć dobrze że się tak nie stało, ukruszyć scalaka i konsole mógłby odłożyć na półke i tak pomyślałem czy nie lepiej byłoby przecinać ścieżke w miejscu oznaczenia c8 przed 0,1uF przed samym zerem nożykiem np do tapet 2 ciecia dla pewności. Jak ktoś nie ma szczypcy bocznych to zawsze mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia układu, a jak z drugiej strony płyty też gdzieś idzie ścieżka to też przeciąć.

hmmm jakby to powiedzieć po drugiej stronie zdaje mi się(nie znam się aż tak bardzo na elektronice)  ścieżka jest tylko od tego pina, z tego co wnioskuję masz rację konsolkę mogłem uszkodzić, ale zaryzykowałem i wszystko działa Chichot, A ja właśnie nie miałem tych szczypiec, więc wziąłem mały wkrętak i ognia

Klękam tylko przed Bogiem. A tutaj go nie widzę.
Amaroute
Użytkownik
*

« Odpowiedz #17 : 23.02.2016, 14:53:13 »

Hej. Nie chcę zakładać nowego wątku, ale temat mnie zaciekawił więc pytam: co to dokładnie jest blokada regionalna, po co ją zastosowano akurat w NES skoro są klony, jak się ją dokładnie zdejmuje, bo po opisach ciężko mi to sobie wyobrazić, nie siedzę w technicznych rzeczach. Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.
Evil18
I'm here
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #18 : 23.02.2016, 17:06:48 »

Hej. Nie chcę zakładać nowego wątku, ale temat mnie zaciekawił więc pytam: co to dokładnie jest blokada regionalna, po co ją zastosowano akurat w NES skoro są klony, jak się ją dokładnie zdejmuje, bo po opisach ciężko mi to sobie wyobrazić, nie siedzę w technicznych rzeczach. Dzięki za zaspokojenie mojej ciekawości.

Blokada regionalna chodzi o to że jak masz konsolę z Europy działają gry z Europy,a  z Ameryki i innych krajów nie. Jak ją "złamiesz" działa wsio. Tak po chłopsku.

Klękam tylko przed Bogiem. A tutaj go nie widzę.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #19 : 24.02.2016, 00:18:30 »

Klony powstały po zastosowaniu blokady regionalnej. A ta weszła razem z lockout chipem, blokującym możliwość wydawania nielicencjonowanych gier i ich kopiowania. Że technologia była niedokładna i udało się ją obejść, to inna kwestia.
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do: