Autor Wątek: Podstawowe informacje  (Przeczytany 17619 razy)

PegazusMaster

  • Gość
Podstawowe informacje
« dnia: 23.07.2008, 14:38:27 »
                                                   *Witam w dziale - Rekordy.

      Dział powstał dla prawdziwych maniaków Pegazusa i NESA, którzy chcą się wykazać w grach i pochwalić swoimi rekordami w różne pegazusowe/NES-owe gierki. W tym dziale masz pewność, że nie zostaniesz oszukany i że będziesz grał w uczciwej rywalizacji. Stopniowo będą dodawane nowe gry, w których będziesz mógł się wykazać, a nawet będziesz mógł to zrobić w drużynie np: z kolegą w grze wymagającej współpracy.

                                                            *Zasady Gry

     Gramy tylko w gry, do których podałem linki w odpowiednich tematach np: w temacie Arkanoid jest link do gry Arkanoid. Dokładnie ten rom gry należy pobrać i na nim próbować swoich sił. Kolejną rzeczą jest wymagane nagrywanie filmiku z naszej gry. Oczywiście nie macie się czego obawiać filmik w zasadzie zapisuje jedynie kiedy naciskaliście klawisze w trakcie rozgrywki - nie da się go odtworzyć np: WindowsMediaPlayerem. Do jego nagrania i oglądania potrzebujecie jedynie emulatora, w którym odpalacie gry, najlepiej nagrajcie film w Nestopii i nie bójcie się :D. Plik filmiku zajmuje jedynie kilka kilobajtów. A jeśli uznamy, że w trakcie gry coś nam nie poszło (np. Nie uzyskaliśmy satysfakcjonującej ilości punktów) to możemy zacząć grać od nowa i filmik nadpisać choć i tak nie macie się czym martwić w tym dziale chodzi o dobrą zabawę niezależnie od wyniku i od tego czy gra została ukończona.

                                   
                                                    *Jaki emulator wybrać ?

"Nestopia" pozwala w prosty sposób nagrywać filmiki w formacie .nsv.


                                                  *Jak nagrać filmik Nestopią ?

       Odpalamy grę. Wybieramy File >> MoviePlayer >> File >> Browse i wpisujemy jak ma nazywać się przyszłe dzieło np: Contra by Przemo (jeśli gramy w Contrę) i naciskamy OK. Następnie znów wybieramy File >> Record i możemy zacząć grać. Filmik zacznie nagrywać się na wybranym pliku filmiku. Jak skończymy grać wybieramy File >> Stop i filmik gotowy.

                                           *Jak oglądać filmiki przez Nestopię ?

       Trzeba pamiętać, że przed oglądaniem filmiku trzeba otworzyć właściwy rom gry i wybrać plik, który chcemy oglądać przez file >> movieplayer >> file browse. Jeśli filmik jest już nagrany na plik, na który pokazuje browse to po ponownym wybraniu file >> movieplayer prócz opcji Rec pojawi się możliwość odtworzenia tego filmiku czyli - play, dzięki której możemy odtwarzyć aktualny filmik, który jest wybrany w browse. Opcja file >> movieplayer >> file >> browse to jakby takie wideo, do którego pakujemy puste bądź nagrane kasety :D



                                       *Dlaczego wymagam nagrywania filmów ?

       Myślę, że jeśli ktoś odpali grę w hackowanej wersji np: z zestawu gier 168 in1 itp. będzie mógł łatwo oszukać i grać z dużą liczbą żyć itp. Jeśli każdy będzie grał na tym samym romie, do którego dam link i będzie nagrywał filmik o oszukaniu nie będzie mowy, bo filmik będę mógł otworzyć tylko jeśli gracz grał na tej samej wersji romu i dzięki temu będę pewny, że nie oszukiwał. Najlepiej nagrywajcie filmiki na Nestopi i życzę wielkich rekordów w grach. Jeśli ktoś nie chce upubliczniać filmiku z gry przesyła go do mnie na PW, abym mógł potwierdzić iż nie było oszustwa.


                                                       *Dodatki

       Możemy dodatkowo pokazać finałowy screen z gry z końcowym wynikiem. Aby obrazek był dobrze widoczny dla forum link do screena z gry najlepiej w formacie jpg. png. umieszczamy w:
"["Img"]"Tu obrazek"["/Img"]" (Cudzywsłowia należy usunąć i w miejsce "Tu obrazek" wkleić link do obrazka z gry.



Sugestie do działu, oraz tytuły w jakie chcielibyście zagrać (uważacie, że się nadają do rywalizacji) mile widziane wraz z uzasadnieniem.

« Ostatnia zmiana: 24.07.2008, 22:48:06 wysłana przez PegazusMaster »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #1 dnia: 11.08.2008, 15:20:48 »
a co jak rekord zrobiłem na pegasraczu? skąd ci screena wytrzasne

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #2 dnia: 13.08.2008, 12:04:15 »
zrób zdjęcie TV ;) ale cyfrówki potrzebujesz :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #3 dnia: 13.08.2008, 12:42:17 »
nie no te screeny nie potrzebne, można sobie na słowo wierzyć

Dziadu

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • STARA GWARDIA to the death
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #4 dnia: 13.08.2008, 12:54:03 »
zdaje mi sie czy ktoś przeglądał dział ogłoszenia :F ale pomysł z robieniem zdjęć TV jest całkiem dobry

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #5 dnia: 13.08.2008, 17:10:51 »
no tak tylko że rekord biłem 2 tygodnie temu.

1546600 pkt w contrze

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #6 dnia: 14.08.2008, 02:11:01 »
Screen TV może być jeśli ktoś woli na pega-złomie grać.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #7 dnia: 14.08.2008, 12:36:10 »
nie no i nikt mi nie uzna wyniku mimo że przeszedłem contre 2 razy pod rząd:(

Damian92

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #8 dnia: 14.08.2008, 22:06:40 »
A jak ktoś gra na fonie? :?:

Valvadis

  • Gość
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #9 dnia: 16.08.2008, 22:55:54 »
To wtedy ktoś może wysłać telefon z wyświetlonym wynikiem na adres PegazusMaster'a :)

to był żart, tu pewnie też trzeba zrobić zdjęcie, albo można takie unowocześnienia już niestety wykluczyć, bo z tego co wiem to czasami na telefonie gra działa o wiele wolniej co w niektórych przypadkach ułatwia rozgrywkę... Sam kiedyś grałem i spowolnienie działało na moją korzyść, choć cierpliwość szybko się skończyła :P

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #10 dnia: 17.08.2008, 10:52:37 »
nie no i nikt mi nie uzna wyniku mimo że przeszedłem contre 2 razy pod rząd:(

Sami swoi :) myśle, że dopóki nie znajdzie się tu dziecko z chęcią dominacji w grach można sobie ufac na słowo ;)

Damian92

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #11 dnia: 17.08.2008, 14:53:12 »
No,niektóre gry działają wolno na fonie, w niektórych to mi ułatwia sprawę a w niektórych utrudnia z przyzwyczajenia do pegasusa i do szybkości grania.

Valvadis

  • Gość
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #12 dnia: 18.08.2008, 09:46:41 »
w tetrisie jest łatwiej :P

PrzemekL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Podstawowe informacje
« Odpowiedź #13 dnia: 29.11.2008, 12:46:50 »
nie, no. Na komie to normalnie "żel". Już lepiej na złomie walic w czarno-białym TV.