18.06.2018, 19:25:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Podstawowe informacje  (Przeczytany 11854 razy)
PegazusMaster
Gość
« : 23.07.2008, 14:38:27 »

*Witam w dziale - Rekordy.

Dział powstał dla prawdziwych maniaków Pegazusa i NESA, którzy chcą się wykazać w grach i pochwalić swoimi rekordami w różne pegazusowe/NES-owe gierki. W tym dziale masz pewność, że nie zostaniesz oszukany i że będziesz grał w uczciwej rywalizacji. Stopniowo będą dodawane nowe gry, w których będziesz mógł się wykazać, a nawet będziesz mógł to zrobić w drużynie np: z kolegą w grze wymagającej współpracy.

*Zasady Gry

Gramy tylko w gry, do których podałem linki w odpowiednich tematach np: w temacie Arkanoid jest link do gry Arkanoid. Dokładnie ten rom gry należy pobrać i na nim próbować swoich sił. Kolejną rzeczą jest wymagane nagrywanie filmiku z naszej gry. Oczywiście nie macie się czego obawiać filmik w zasadzie zapisuje jedynie kiedy naciskaliście klawisze w trakcie rozgrywki - nie da się go odtworzyć np: WindowsMediaPlayerem. Do jego nagrania i oglądania potrzebujecie jedynie emulatora, w którym odpalacie gry, najlepiej nagrajcie film w Nestopii i nie bójcie się Chichot. Plik filmiku zajmuje jedynie kilka kilobajtów. A jeśli uznamy, że w trakcie gry coś nam nie poszło (np. Nie uzyskaliśmy satysfakcjonującej ilości punktów) to możemy zacząć grać od nowa i filmik nadpisać choć i tak nie macie się czym martwić w tym dziale chodzi o dobrą zabawę niezależnie od wyniku i od tego czy gra została ukończona.

*Jaki emulator wybrać ?

"Nestopia" pozwala w prosty sposób nagrywać filmiki w formacie .nsv.

*Jak nagrać filmik Nestopią ?

Odpalamy grę. Wybieramy File >> MoviePlayer >> File >> Browse i wpisujemy jak ma nazywać się przyszłe dzieło np: Contra by Przemo (jeśli gramy w Contrę) i naciskamy OK. Następnie znów wybieramy File >> Record i możemy zacząć grać. Filmik zacznie nagrywać się na wybranym pliku filmiku. Jak skończymy grać wybieramy File >> Stop i filmik gotowy.

*Jak oglądać filmiki przez Nestopię ?

Trzeba pamiętać, że przed oglądaniem filmiku trzeba otworzyć właściwy rom gry i wybrać plik, który chcemy oglądać przez file >> movieplayer >> file browse. Jeśli filmik jest już nagrany na plik, na który pokazuje browse to po ponownym wybraniu file >> movieplayer prócz opcji Rec pojawi się możliwość odtworzenia tego filmiku czyli - play, dzięki której możemy odtwarzyć aktualny filmik, który jest wybrany w browse. Opcja file >> movieplayer >> file >> browse to jakby takie wideo, do którego pakujemy puste bądź nagrane kasety Chichot

*Dlaczego wymagam nagrywania filmów ?

Myślę, że jeśli ktoś odpali grę w hackowanej wersji np: z zestawu gier 168 in1 itp. będzie mógł łatwo oszukać i grać z dużą liczbą żyć itp. Jeśli każdy będzie grał na tym samym romie, do którego dam link i będzie nagrywał filmik o oszukaniu nie będzie mowy, bo filmik będę mógł otworzyć tylko jeśli gracz grał na tej samej wersji romu i dzięki temu będę pewny, że nie oszukiwał. Najlepiej nagrywajcie filmiki na Nestopi i życzę wielkich rekordów w grach. Jeśli ktoś nie chce upubliczniać filmiku z gry przesyła go do mnie na PW, abym mógł potwierdzić iż nie było oszustwa.

*Dodatki

Możemy dodatkowo pokazać finałowy screen z gry z końcowym wynikiem. Aby obrazek był dobrze widoczny dla forum link do screena z gry najlepiej w formacie jpg. png. umieszczamy w:
"["Img"]"Tu obrazek"["/Img"]" (Cudzywsłowia należy usunąć i w miejsce "Tu obrazek" wkleić link do obrazka z gry.

Sugestie do działu, oraz tytuły w jakie chcielibyście zagrać (uważacie, że się nadają do rywalizacji) mile widziane wraz z uzasadnieniem.

« Ostatnia zmiana: 24.07.2008, 22:48:06 wysłane przez PegazusMaster » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 23.07.2008, 14:38:27 »

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #1 : 11.08.2008, 15:20:48 »

a co jak rekord zrobiłem na pegasraczu? skąd ci screena wytrzasne
Kostek
Stały bywalec PG

Pegasus fan

« Odpowiedz #2 : 13.08.2008, 12:04:15 »

zrób zdjęcie TV Mrugnięcie ale cyfrówki potrzebujesz Uśmiech

Nam strzelać nie kazano! Stara gwardia przeciw spamowi.

Zastrzegam sobie prawo do usunięcia mojego konta oraz postów, gdy będę przejawiał długą nieaktywnośc
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #3 : 13.08.2008, 12:42:17 »

nie no te screeny nie potrzebne, można sobie na słowo wierzyć
Dziadu
Stały bywalec PG

STARA GWARDIA to the death

« Odpowiedz #4 : 13.08.2008, 12:54:03 »

zdaje mi sie czy ktoś przeglądał dział ogłoszenia szczerbaty ale pomysł z robieniem zdjęć TV jest całkiem dobry

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #5 : 13.08.2008, 17:10:51 »

no tak tylko że rekord biłem 2 tygodnie temu.

1546600 pkt w contrze
PegazusMaster
Gość
« Odpowiedz #6 : 14.08.2008, 02:11:01 »

Screen TV może być jeśli ktoś woli na pega-złomie grać.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #7 : 14.08.2008, 12:36:10 »

nie no i nikt mi nie uzna wyniku mimo że przeszedłem contre 2 razy pod rząd:(
Damian92
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #8 : 14.08.2008, 22:06:40 »

A jak ktoś gra na fonie? ?
Valvadis
Aktywny użytkownik

www.valvadis.startowy.com

« Odpowiedz #9 : 16.08.2008, 22:55:54 »

To wtedy ktoś może wysłać telefon z wyświetlonym wynikiem na adres PegazusMaster'a Uśmiech

to był żart, tu pewnie też trzeba zrobić zdjęcie, albo można takie unowocześnienia już niestety wykluczyć, bo z tego co wiem to czasami na telefonie gra działa o wiele wolniej co w niektórych przypadkach ułatwia rozgrywkę... Sam kiedyś grałem i spowolnienie działało na moją korzyść, choć cierpliwość szybko się skończyła Język

Kostek
Stały bywalec PG

Pegasus fan

« Odpowiedz #10 : 17.08.2008, 10:52:37 »

nie no i nikt mi nie uzna wyniku mimo że przeszedłem contre 2 razy pod rząd:(

Sami swoi Uśmiech myśle, że dopóki nie znajdzie się tu dziecko z chęcią dominacji w grach można sobie ufac na słowo Mrugnięcie

Nam strzelać nie kazano! Stara gwardia przeciw spamowi.

Zastrzegam sobie prawo do usunięcia mojego konta oraz postów, gdy będę przejawiał długą nieaktywnośc
Damian92
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #11 : 17.08.2008, 14:53:12 »

No,niektóre gry działają wolno na fonie, w niektórych to mi ułatwia sprawę a w niektórych utrudnia z przyzwyczajenia do pegasusa i do szybkości grania.
Valvadis
Aktywny użytkownik

www.valvadis.startowy.com

« Odpowiedz #12 : 18.08.2008, 09:46:41 »

w tetrisie jest łatwiej Język

PrzemekL
Użytkownik
*

« Odpowiedz #13 : 29.11.2008, 13:46:50 »

nie, no. Na komie to normalnie "żel". Już lepiej na złomie walic w czarno-białym TV.

Żyje z ludzmi, mogącymi być moimi rodzicami.

Najmłodszy NES'owicz Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: