Autor Wątek: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów  (Przeczytany 76207 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #105 dnia: 01.09.2012, 21:27:33 »
Słuchaj chłopcze. Kartridże mają mieć przede wszystkim specyficzną wartość dla ciebie, nie dla innych. Np: dla mnie te fabryczne, najbardziej obsrane są o wiele bardziej wartościowe od tych wyglancowanych ze zmienionym labelem, ponieważ te drugie nie mają dla mnie żadnej wartości sentymentalnej, nie mają swojej "duszy". Ale ty możesz tego nie rozumieć, bo na erę Pegasusa już raczej się nie załapałeś.

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #106 dnia: 01.09.2012, 21:45:13 »
Mylisz ,że tylko ty jesteś fanem pegasus'a itp. ?? Choć mam te 16 lat to grywałem dużo na Pegasusie (a raczej klonie :P ) i wtedy miałem dość bogatą bibliotekę gier więc mogę się wypowiedzieć o wielu tytułach (nie tylko mario , Contra...) a sentyment też mam (i to dość duży uwierz...) , ale chciałem się was spytać jak wy podchodzicie to tego typu spraw z odrestaurowywaniem :F kartów na Pegasus'a więc już się dowiedziałem i po sprawie ;)  
Ps.Odrestauruje tylko te karty które tego potrzebują ;)
beka troche, zgniłżem mocno XD
« Ostatnia zmiana: 05.08.2015, 23:46:48 wysłana przez Robi »

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #107 dnia: 02.09.2012, 13:56:41 »
Janoto - Ja Ci powiem tak... z bazarowych cartów z zaokrąglonymi bokami to możesz robić cuda, zdzierać te labele, remarksy i bóg wie co tam jeszcze. Ale jak masz carta o którym wiesz że jest na układach i ten cart ma stary, miejscami nawet pozdzierany label to nie tykaj się go i nie zabieraj za jego renowację. Bo z tymi starymi cartami jest jak z monetami. każdy numizmatyk Ci powie że większą wartość mają te zaśniedziałe i z osadem niż wypucowane i wypolerowane (i tym samym pozbawione zewnętrznych szczegółów) okazy. Jak masz carta starego ze starym labelem to nie ruszaj go bo w swej pierwotnej postaci ma większą wartość niż na nowo odrestaurowany :)


Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów
« Odpowiedź #109 dnia: 21.07.2015, 01:45:06 »
Piękna robota, uwielbiałem czyścić carty po otrzymaniu od sellera i patrzeć na efekt. :)

Kupowałem moją ukochaną grę z dzieciństwa - James Bond Jr. widząc zdjęcie z cartem oklejonym po boku taśmą izolacyjną. Byłem pewny, że cart jest uszkodzony a brat przed wyjazdem na pocztę włączył już pistolet z klejem termotopliwym. Po powrocie do domu okazało się, że cart był tak tylko oznaczony, obudowa jest calutka i sztywna. :) Po wyczyszczeniu wyszło takie cudo, które oglądałem godzinami postawione na szafce przed zaśnięciem tego dnia. :D