21.06.2018, 16:22:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Naprawa (odrestaurowywanie) cartów  (Przeczytany 45723 razy)
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #15 : 08.02.2010, 19:38:00 »

Odrestaurowuje kart w zależności od tego w jakim są stanie. Same obudowy traktuje tak jak machbed, myje je w ciepłej wodzie z mydłem za pomocą szczoteczki. Jeżeli zaczepy są urwane to dorabiam je z plastiku doklejając brakujące fragmenty, następnie docinam i dopiłowuje formę dokładnie do takiej jaka powinna być. Jeżeli kart jest pomazany jakimś mazakiem to myje to za pomocą denaturatu. Do czyszczenia PCB i styków używam tylko i wyłącznie denaturatu (moim zdaniem nie ma nic lepszego).

Natomiast naklejki drukuje na papierze samoprzylepnym. Na wydrukowany label naklejam specjalną folie przeźroczystą dedykowaną do takich rozwiązań. Oczywiście motywów na labele poszukuję w odmętach internetu Mrugnięcie
Tu kilka moich labeli:

Niestety posiadam jedynie drukarkę atramentową. Na laserowej efekt byłby o wiele lepszy  Mrugnięcie

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #15 : 08.02.2010, 19:38:00 »

Rantarun
Belmont
Stały bywalec PG

old player

« Odpowiedz #16 : 08.02.2010, 21:15:00 »

to ja mam pytanie jak wy szukacie tych label-i do gier tzn co wpisujecie w Google żeby wam wyszukało odpowiedni label ??

machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #17 : 08.02.2010, 21:31:53 »

Jak coś to pisz do mnie. Mam ok 100 projektów na twardzielu.

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #18 : 08.02.2010, 21:41:51 »

to ja mam pytanie jak wy szukacie tych label-i do gier tzn co wpisujecie w Google żeby wam wyszukało odpowiedni label ??
Wystarczy wpisać nazwę gry i szukać obrazów Uśmiech

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
laserbeam
Użytkownik
*

Lej te Cole!

« Odpowiedz #19 : 08.02.2010, 22:00:07 »

Układy to najprędzej sprężonym powietrzem chyba.. Nie wiem jak to zrobisz ale pochwal się efektem końcowym, bo wydaje mi się że będzie ładniejszy niż go z fabryki wypuścili Uśmiech

EDIT: Adam, powiesz mi w jaki sposób dorabiasz zaczepy? I z czego Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 08.02.2010, 22:02:23 wysłane przez laserbeam » Zapisane
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #20 : 08.02.2010, 22:16:08 »

EDIT: Adam, powiesz mi w jaki sposób dorabiasz zaczepy? I z czego Uśmiech
Jeżeli zaczep jest urwany to wycinam z innego karta brakujący fragment i przyklejam w miejsce urwanego zaczepu za pomocą "Kropelki".
Kiedy klej już złapie to ubytki wypełniam kolejnymi warstwami kleju "Kropelka". Następnie biorę się za obrubkę mechaniczną tak aby uzyskać dokładnie taki sam kształt zaczepu jaki powinien być fabrycznie. Używam do tego ostrego łamanego nożyka i multiszlifierki oraz pilniczka do paznokci.

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
laserbeam
Użytkownik
*

Lej te Cole!

« Odpowiedz #21 : 08.02.2010, 22:25:27 »

O mamo.. gdzie by mi się tak chciało bawić.. wolę wziąć obudowę od innego carta. Albo skleić starego "na pałę" to znaczy jedną część do drugiej Mrugnięcie Oczywiście nie kropelką czy superglutem tylko takim fajnym gumowym klejem który nie niszczy PCB, nie wżera się w plastik, nie twardnieje na skałę i łatwo możda go wydłubać jeśli się chce Mrugnięcie
Hamster
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #22 : 08.02.2010, 22:45:36 »

Się samemu robi na podstawie oryginału, albo co nie co upiększa. Kilka moich do pobrania tutaj:
http://piotreker.fotosik.pl/albumy/732319.html

W Google [w grafika] można próbować wpisywać kombinacje ze słów: dendy pegasus labels famicon nes [tytuł szukanej gry]
Tutaj jest np taka stronka: http://bootgod.dyndns.org:7777/

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #23 : 09.02.2010, 00:06:17 »

a takie pytanie n00ba- duża szansa, że otwierając carta rozwalę obudowę ?? bo chętnie bym pogrzebał, ale się boję...
MaarioS
Pomylenie powyższego loginu grozi śmiercią
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« Odpowiedz #24 : 09.02.2010, 00:17:05 »

a takie pytanie n00ba- duża szansa, że otwierając carta rozwalę obudowę ?? bo chętnie bym pogrzebał, ale się boję...

Nie bardzo. Zależy, jak otwierasz Mrugnięcie . Jak zwyczajnie od dołu łapiesz łapami za te 2 połówki i je rozszerzasz, to szansa jest 99%, że obudowę połamiesz Chichot . Podważ nożyk z dołu obudowy, tam w to miejsce obok ostrza PCB, obróć nóż i się powinien cart gładko otworzyć bez żadnych uszkodzeń oraz śladów otwarcia Mrugnięcie . W sumie, każdy się z tym sra, ale jest to tylko ta blokada za pierwszym razem. Sam tak miałem i nie żałuję, teraz non-stop carty otwieram bez "obrażeń" Mrugnięcie .

Ilość cartridge'y jest wprost proporcjonalna do chęci posiadania ich więcej.

MNK666
Aktywny użytkownik

Konsolowy Pierdoła @(0_o)@

« Odpowiedz #25 : 09.02.2010, 21:16:57 »

a ma ktos patent na slady po mazaku ktore wzarly sie w plastyk? Prubowalem denaturatu (ale mi nie smakuje) sprytu i papieru sciernego i zero efektów.
laserbeam
Użytkownik
*

Lej te Cole!

« Odpowiedz #26 : 09.02.2010, 21:49:21 »

Jak dla mnie mógłbyś spróbować pastą TEMPO, ja tym usuwam rysy z ekraników z telefonów. Pasta jest LEKKO ścierna, ale tak naprawdę lekko, więc gdybyś chciał nią zetrzeć mazak to byś polerował długo i namiętnie. Ale jak mówisz że nic nie działa to warto spróbować.
SebaSan1981
Gość
« Odpowiedz #27 : 10.02.2010, 04:18:29 »

Spróbuj panie także zamoczyć opakowkę carta w occie tudzież w szklance Coca-Coli która jak wiadomo dobrym rozpuszczalnikiem jest (zwłaszcza szkliwa na zebach heh). Ocet z kolei jest doskonały do usuwania kamienia/krzemionki (np ze ścianek akwarium) i kto wie czy na malowidła markerowe się nie nada.
MNK666
Aktywny użytkownik

Konsolowy Pierdoła @(0_o)@

« Odpowiedz #28 : 10.02.2010, 11:50:24 »

musi byc oryginalna coca cola czy np hoop cola? he he he
Moze sprobuje z tym octem jak radzisz tylko nie wiem czy on czasem nierozmiekczy plastyku
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #29 : 10.02.2010, 14:28:34 »

Tak dla pocieszenia dla każdego kolekcjonera, przedstawiam zdjęcia właśnie co wykonanej, brudnej roboty:

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8
  Drukuj  

Skocz do: