12.12.2019, 15:16:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Action Set Family Computer - foroprezentacja  (Przeczytany 9265 razy)
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« : 06.02.2010, 00:30:05 »

Po długim okresie zastanawiania się i mobilizacji i namawianiu mnie przez AdamStara postanowiłem zrobić fotoprezentację z opisami mojego wspaniałego Feniksa. Niestety nigdzie nie jest napisane jaki to model, więc nadam mu prymitywne imię Feniks na układach scalonych. Więc bierzemy się do roboty!

Na sam początek przedstawię zdjęcie pełnego zestawu który posiadam, czyli pudełeczko, konsola z padami na stałe, przełącznik TV/konsola, zasilacz oraz ładniutki kart dla ozdoby Uśmiech

Teraz zaprezentuję wam pudełeczko:

Oto i piękna konsola. Jak widać obudowa wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku. Ktoś widać bardzo o nią dbał, nie jest wogóle zniszczona - szacunek dla poprzedniego właściciela:

Pady. Są bardzo wytrzymałe i wykonane z tego samego plastiku co obudowa konsoli. W padzie nr 2 jak widać nie ma startu oraz selectu. Błędnym określeniem jest przymocowanie padów na stałe, ponieważ można je odpiąć ale niestety trzeba rozkręcać konsolę, do tego mają zupełnie inne wtyczki co nie oznacza, że nie można tego przerobić, ale kto by się z tym bawił:

Suwak do wyciągania kartridży - niestety nie było to dobrym rozwiązaniem w konsolach - ten elemencik był nieco awaryjny:

Tutaj przedstawiam zasilacz do konsoli - od właściciela mi wiadomo, że jest on od nowości. Dokładnie takie parametry ma posiadać zasilacz do konsoli pegasus:

Przełącznik Konsola/Antena - on także jest od nowości:

A tak wygląda PCB tej konsoli od spodu. Zadziwia mnie fakt, że nic tam nie było poprawiane nigdy:

Tutaj PCB modulatora od spodu, jak widać firmy NTDEC - to jedna z firm która zajmowała się produkcją gierek do pegasusa, pcb, konsol - tj. Micro Genius:

Jeszcze raz nieco dokładniejsze zdjęcie spodu PCB oraz włącznika/wyłącznika:

No i biorę się za ukazanie wam PCB z układami sterującymi w obudowach DIP.

A tu przedstawię z wierzchu Modulator.

Tutaj mamy z bliższa pokazuję Radiator (to coś srebrne Uśmiech ) oraz kondensator filtrujący (ten zielony walec o parametrach 1000µF,16V) :

Na koniec zdjęcie stabilizatora napięcia 7805:

Podsumowanie:

Jak widać PPU (Picture Processing Unit) - chip graficzny pegasusa oraz CPU (Central Processing Unit) - procesor pegasusa, są firmy UMC.
Poniżej przedstawię krótko wykorzystane układy scalone w konsoli:

UMC - UA6527P   jest to procesor pegasusa (CPU)
UMC - UA6538    układ cyfrowy który opracowuje wyświetlaną grafikę (PPU)
HM6116L-70       są to pamięci RAM pegasusa (SRAM - Static Random Access Memory) -tzw pamięć statyczna
74LS139 i T74LS373B1 - niestety nie znam ich funkcji ale z tego co mi wiadomo to są układy cyfrowe które są przełącznikami "gońcami" pomiędzy procesorem a pamięcią RAM. Inaczej tego nie wyjaśnię.
MN74HC368 -     tu już musiałem poprosić o poradę Adama, ponieważ nie miałem zielonego pojęcia do czego służą te układy. Dowiedziałem się, ze to są tzw Bufory Wejść - nadzorują działanie padów, pistoletu.

Jeśli chodzi o działanie tej konsoli to powiem tyle, że czyta każdą grę - budowę ma bardzo solidną  jak widać. Konsola nie sprawia żadnych problemów. Wyświetlany obraz jest bardzo ładny, nie mam do niego zastrzeżeń. Dźwięk trochę dziwny, taki "słodki" nie wiem jak to inaczej ująć. Zapraszam do obejrzenia mojej skromnej recenzji tej wspaniałej konsoli.
« Ostatnia zmiana: 08.05.2010, 10:09:14 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 06.02.2010, 00:30:05 »

Wander
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #1 : 06.02.2010, 01:39:54 »

Ładny, bardzo dobrze zachowany Fenix Uśmiech, a pady to tak szybko się nie psują jak w pozostałych modelach, więc to, że są na stałe to jeszcze nie taki duży błąd ;p

Modele były tylko dwa (potrzebne potwierdzenie) NT-102 i NT-303
___
Hmm.. być może i ja zamieszczę kiedyś fotroprezentację swojego do którego mam jeszcze instrukcję obsługi i chyba kartę gwarancyjną ^^
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:36:42 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #2 : 06.02.2010, 09:09:24 »

Piękny sprzęt i świetnie zaprezentowany  Mrugnięcie
Suwak do wyciągania kartridży - niestety nie było to dobrym rozwiązaniem w konsolach - ten elemencik był nieco awaryjny:

Owszem, był awaryjny w konsolach z tego typu rozwiązaniem. Jednak w zaprezentowanej przez Ciebie konsoli ten element wygląda niemalże identycznie jak w Famicomie. Jest zrobiony z metalu i wygląda na bardzo solidny. W Fenixie którego ja prezentowałem ten element był wykonany z plastiku. Twój Fenix to pierwszy klon w którym widziałem takie solidne roziązanie jak w Famicomie.
FAMICOM

FENIX (6561)

« Ostatnia zmiana: 08.05.2010, 10:09:53 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
MNK666
Aktywny użytkownik

Konsolowy Pierdoła @(0_o)@

« Odpowiedz #3 : 06.02.2010, 09:42:11 »

Prezentacja git majonez, wszystko dokładnie opisane i obstrykane fotosami. Pogratulować.
Tak sobie myślę że ta konsolka chyba najbardziej przypomina Famicoma z wszystkich klonów (jeszcze Thompsonic całkiem podobny był chyba)
Nie znam się na tym za bardzo ale wydaje się porządnym sprzęciorem gdy ogląda się te scalaki, ogólnie dobrze się prezentuje wizualnie.
Oczywiście nie zmienię swojego zdania i napisze ze rozwiązanie z padami przymocowanymi na stale jest tragi-komiczne mimo ze ma jakiś swój urok uważam to za duży minus.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:39:39 wysłane przez AdamStar » Zapisane
Paweł
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #4 : 06.02.2010, 09:51:38 »

...Oczywiście nie zmienię swojego zdania i napisze ze rozwiązanie z padami przymocowanymi na stale jest tragi-komiczne mimo ze ma jakiś swój urok uważam to za duży minus.
Żeby chociaż wejścia były z przodu, a tak traci się kabel o długość konsoli.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:40:02 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Moje konsole to:
IQ 502
Podrasowana BS500AS (dzięki AdamStarowi1)
Koksiarz
Fan pegasusa pierwszego stopnia
Użytkownik
*

Jam być terminator pegasusa.

« Odpowiedz #5 : 06.02.2010, 10:19:42 »

No no, AdamStar uważaj bo konkurencja rośnie Chichot Szczegółowo opisane i pełen profesjonalizm.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:40:27 wysłane przez AdamStar » Zapisane
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #6 : 06.02.2010, 11:15:12 »

...Oczywiscie nie zmienie swojego zdania i napisze ze rozwiazanie z padami przymocowanymi na stale jest tragi-komiczne mimo ze ma jakis swoj urok uwazam to za duzy minus.
Żeby chociaż wejścia były z przodu, a tak traci się kabel o długość konsoli.
Wejścia są z przodu pcb, tylko kabelek wychodzi po prowadnicach(nie wiem inaczej jak to nazwać) tyłem, można to przerobić oczywiście na przód ale konsola straci wtedy swoją estetykę.
« Ostatnia zmiana: 08.05.2010, 09:59:03 wysłane przez machbed » Zapisane

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
MNK666
Aktywny użytkownik

Konsolowy Pierdoła @(0_o)@

« Odpowiedz #7 : 06.02.2010, 11:34:02 »

Przerabiana konsola to już wtedy nie to samo ja bym z tym nic nie robił, zwłaszcza że stan tego sprzętu to cycus glancus. Po prostu dziwi mnie ze takie rozwiązania były w ogóle praktykowane, tylko utrudniają życie. No ale w tym urok widocznie. Skoro Fenix przypomina Famicoma to równie dobrze można się pokusić o zakup takiego właśnie, tańsza alternatywa dla Fami.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:42:09 wysłane przez AdamStar » Zapisane
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #8 : 06.02.2010, 11:47:33 »

Skoro Fenix przypomina Famicoma to równie dobrze można się pokusić o zakup takiego właśnie, tańsza alternatywa dla Fami.
Tylko sobie traf na takiego kolego Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:42:30 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Mati
Gość
« Odpowiedz #9 : 06.02.2010, 12:10:19 »

Machbed dopiął swego i good. Każdy może zaprezentować ciekawy model. Świetna robota Machbed. To kolejna konsola, którą chciałoby się poczuć, będzie taka możliwość, może za niedługo. Może to nie będzie taki Fenix jak twój na układach scalonych, ale Fenix. Sorry, ze zapytam, ale jestem całkiem zielony w tym temacie. Z resztą z moja wada nic w tym temacie nie zdziałam. Np: jeśli popsuł by się 1 z padów w tej konsoli, czy w tych, które maja pady wbudowane. To dało by się to naprawić? Gdybym miał możliwość, to przerobiłbym sobie go tak, bym mógł te pady odłączać. Jeśli jednak źle coś stwierdziłem, napisałem, to zrozumcie, nie znam się na tym tak jak wy i sorki za błędne jakieś info na ten temat.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:45:15 wysłane przez AdamStar » Zapisane
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #10 : 06.02.2010, 12:30:56 »

Zależy co by się zepsuło. Jeżeli wtyczka to kaplica... A jeżeli pada byś zamęczył na amen to zawsze można przerobić innego padziora odcinając mu oryginalna wtyczkę i przylutować odpowiednio kabelki do tej niestandardowej wtyczki którą mają konsole "z padami na stałe".
« Ostatnia zmiana: 08.05.2010, 10:00:04 wysłane przez machbed » Zapisane

Kis93
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #11 : 06.02.2010, 14:19:10 »

Bardzo ładna prezentacja. Oby tak dalej.
« Ostatnia zmiana: 08.05.2010, 10:11:16 wysłane przez AdamStar » Zapisane
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #12 : 06.02.2010, 14:38:36 »

Jeżeli pad ulegnie uszkodzeniu to wystarczy wymienić samo PCB (płytkę) pada na sprawny. Takie same PCB znajdziemy w padach od MT-777DX i w większości tych kanciastych. Kabel również można wymienić, a takie konektory dokupić  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 08.05.2010, 10:11:26 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Mati
Gość
« Odpowiedz #13 : 06.02.2010, 14:42:00 »

Adam, jeśli udałoby mi się nabyć Fenixa i gdybym miał z nim jakiś kłopot, to zgłosiłbym się o pomoc z rozwiązaniem kłopotów z ta konsola OK? Hehe. Dzięki za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:46:24 wysłane przez AdamStar » Zapisane
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #14 : 06.02.2010, 15:25:22 »

Adam, jeśli udałoby mi się nabyć Fenixa i gdybym miał z nim jakiś kłopot, to zgłosiłbym się o pomoc z rozwiązaniem kłopotów z ta konsola OK? Hehe. Dzięki za odpowiedzi.
Nie musisz się nawet nad tym zastanawiać, bo oczywiście że tak Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 28.08.2010, 12:46:41 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do: