Autor Wątek: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja  (Przeczytany 25568 razy)

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #15 dnia: 04.02.2010, 15:49:46 »
Lub nagrywał muzę x48 :)

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #16 dnia: 04.02.2010, 20:07:54 »
Oczywiście przyklejam ;)

I za caloksztalt dzialalnosci autorskiej daje range 'Recenzenta PG' ;) Takie male prestizowe wyroznienie :)

Mcin: odkleiłem, jest link w "Zestawienie Konsol- fotoprezentacja".
« Ostatnia zmiana: 06.02.2010, 15:28:28 wysłana przez Mcin »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #17 dnia: 04.02.2010, 20:24:24 »
Lub nagrywał muzę x48 :)

Sądzisz, że był takim idiotą? Skoro umie grzebać w takim sprzęcie to znaczy, że takich błędów nie popełnia.
Wracając do porównania konsol to Micro Computer wg moich informacji otwiera każdą grę z Famicoma - poprzedni właściciel pan siudym z pewnego innego forum o tym pisał. Tak więc co do wybredności markowych sprzętów mam poniekąd rację.
« Ostatnia zmiana: 04.02.2010, 20:32:08 wysłana przez machbed »

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #18 dnia: 04.02.2010, 20:46:36 »
Machbed - składanka 8in1 na Famicom'ie działa, ale wykazuje te same objawy co na innych konsolach - gry się zawieszają itd.
Fenix nie odpalał innych gier niż Side Pocket, wszędzie włączał Blade of Steel, za to Famicom odpalał, ale gry czasem się wieszały.
Pisałeś, że ten cart miał poprawiane zimne luty, wyślę go razem z innymi pierdołami do Adama - może wymaga jeszcze jakiś poprawek, a Adam będzie mógł sprawdzić go na swoich konsolach Micro Genius i ocenić. Nie wiem, czy sprawdzałeś go grając dłużej w jakąś grę.
Nie można też mówić, że coś zawodzi, jeśli mówi się o sprzęcie oryginalnym w połączeniu z źle wykonaną, piracką składanką, sprawiającą problemy i nie zoptymalizowaną.

Złota 4 i Złota 5 u mnie śmigają na Famicom'ie aż miło - nie wiem czemu Adam Twoje nie, ja mam piękne soczyste kolory w menu i brak tych błędów w obrazie widocznych przy klonach, np podzielona droga w Big Nose The Caveman. Jedyne co zauważam, to opisany gdzieś już wcześniej problem uczenia się konsoli nowych cartów. Czasem trzeba cart wsadzić kilka razy i wtedy gra odpali już bez problemu, i to zjawisko występuje nawet przy oryginalnych grach.

Co do samej konsoli - to grafika jest przepiękna, i to dzięki poprawieniu av-moda przez autora tej fotorelacji, także nie rozumiem zakłopotania dłuższym czasem leżenia u Ciebie konsoli! :D
Wczoraj trochę się na nim nagrałem, i ciężko mi teraz wrócić do klona - gry i dźwięk wydają się strasznie wolne (50hz), a pady nie tak  precyzyjne i takie strasznie plastikowe w dotyku.
Jeśli ktoś myśli, że Famicom działając w 60hz utrudnia granie, jest w błędzie - wczoraj włączyłem sobie Super Mario Bros i bez utraty życia dotarłem do 8 zamku w grze, co na klonie jeszcze mi się nie zdarzyło. Wiadomo - etap 1, potem 4 i potem 8 - ale przejść te 3 etapy 8 levelu bez straty życia na tych "dziurach", to na klonie bardzo trudne, a ja z marszu po długim czasie nie grania na Famim od razu to zrobiłem. A tu jakoś wszystko jest takie naturalne, ta szybkość gry przede wszystkim, tak idzie ładnie wszystko obliczyć podczas skoków, na czas się schować, odsunąć itp.

NES NTSC również działa w 60hz, a PAL w 50 - ale gry PAL'owskie są optymalizowane pod względem szybkości, by działały dokładnie tak jak NTSC.
Wychodzi tu smutna prawda - klony jednak poza różnymi szczegółami drobnymi, mają dużą stratę do oryginałów pod tym względem.
« Ostatnia zmiana: 04.02.2010, 23:34:42 wysłana przez MartinPn »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #19 dnia: 04.02.2010, 21:01:45 »
Jeśli chodzi o te składanki 8in1 to są z nimi problemy na różnych konsolach. Na moim IQ-502 rev.1 odpalają bez żadnego problemu, a już na DY-656 dzieją się rożne dziwne rzeczy. Zawiesza się menu albo gry odpalają się z błędami. Coś nie do końca jest z tymi składankami w porządku.

Złota 4 i Złota 5 u mnie śmigają na Famicom'ie aż miło - nie wiem czemu Adam Twoje nie, ja mam piękne soczyste kolory w menu i brak tych błędów w obrazie widocznych przy klonach, np podzielona droga w Big Nose The Caveman. Jedyne co zauważam, to opisany gdzieś już wcześniej problem uczenia się konsoli nowych cartów. Czasem trzeba cart wsadzić kilka razy i wtedy gra odpali już bez problemu, i to zjawisko występuje nawet przy oryginalnych grach.
Jak wiadomo były dwie wersje złotej piątki. Być może moja wersja ma taki problem a Ty masz inną i odpala ją bez zająknięcia.

NES NTSC również działa w 60hz, a PAL w 50 - ale gry PAL'owskie są optymalizowane pod względem szybkości, by działały dokładnie tak jak NTSC.
Wychodzi tu smutna prawda - klony jednak poza różnymi szczegółami drobnymi, mają dużą stratę do oryginałów pod tym względem.
Nie mogę się z Tobą nie zgodzić  :D

Oczywiście przyklejam ;)

I za caloksztalt dzialalnosci autorskiej daje range 'Recenzenta PG' ;) Takie male prestizowe wyroznienie :)
Dziękuję za wyróżnienie i postaram się stale powiększać zestawienie zaprezentowanych konsol o nowe urządzenia  8)
« Ostatnia zmiana: 04.02.2010, 21:04:36 wysłana przez AdamStar »

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #20 dnia: 04.02.2010, 21:17:35 »
Dodam trochę faktów i ciekawostek do fotorelacji Adama.

Do konsoli Famicom wypuszczono wiele akcesoriów, najważniejszym z nich jest na pewno Famicom Disc System.



Jest to dodatkowy moduł, dzięki któremu nasz Famicom zostaje doposażony w stację dyskietek.
To na tym nośniku wydana została oficjalna druga część Mario na Famicom'a - Super Mario Bros The Lost Levels.



W USA/Europie na NES'a dwójką oznaczono japońskie Super Mario USA - które o dziwo jest hackiem innej gry - Doki Doki Panic. Nieźle namieszali (jest to dla mnie ewenement - oznaczyć dwójką w tytule najpopularniejszą grę na dany system, która jest hackiem innej gry)

Poniżej gra Doki Doki Panic i Super Mario Bros USA na Famicom'a:



Gra Super Mario Bros The Lost Levels, czyli oficjalna dwójka na Fami, jest grą strasznie trudną, pojawiły się w niej nowe elementy takie jak trujące grzybki, i z powodu poziomu trudności (podobno) nigdy nie została wydana w Europie na NES'a.



Zagrać mogą w nią jednak posiadacze konsoli SNES i carta Super Mario All-Stars. I to w ładnie poprawionej grafice oraz warstwie dźwiękowej.

Myślę, że jeśli wszystko dobrze się ułoży, to na święta Bożego Narodzenia zrobię fotorelację Famicom Disc System, gdyż jego cena nie jest zaporowa, a posiadanie oryginalnego Super Mario Bros The Lost Levels dla fana tej serii konieczne.

Kolejnym ważnym akcesoriem jest z pewnością pistolet - Famicom Gun, który całkowicie różni się od NES'owego Zappera - znanego w Polsce z podróbek przy klonach.



Nigdy nie miałem możliwości użytkowania oryginalnego guna do tej japońskiej konsoli, i pewnie mieć nie będę - koszt pistoletu przekracza bowiem trzykrotnie wartośc samego Famicom'a!
Z wyglądu pasuje on najbardziej do gry Wild Gunman, a na rynek została wypuszczona także wersja ze skórzaną kaburą.
Z jego oceną pozostanie mi poczekać, aż wygram w Totka albo nie będę miał co robić z pięniędzmi. :F
« Ostatnia zmiana: 04.02.2010, 23:31:43 wysłana przez MartinPn »

draakhul

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
  • SP-60
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #21 dnia: 04.02.2010, 21:46:50 »
No to trzeba zrobić ściepę forumową na pistolet :)

Koksiarz

  • Fan pegasusa pierwszego stopnia
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Jam być terminator pegasusa.
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #22 dnia: 04.02.2010, 22:33:16 »
No to trzeba zrobić ściepę forumową na pistolet :)

Tylko ciekawe kto bedzie mial ten pistolet? :D

gararz

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #23 dnia: 04.02.2010, 22:45:50 »
Dodam trochę faktów i ciekawostek do fotorelacji Adama.

Do konsoli Famicom wypuszczono wiele akcesoriów

Ja dodam jeszcze kontroler Family Trainer/Power Pad, czyli mata do skakania/tańczenia z dwunastoma przyciskami. Niestety nie jestem wstanie powiedzieć kal się sprawuje bo widziałem ją tylko na zdjęciu :P



Mati

  • Gość
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #24 dnia: 05.02.2010, 22:52:26 »
Gararz kurde, żeś mi przypomniał. Moja siostrzenica dostała dokładnie taką matę o której wspomniałeś. Ja się zastanawiałem co to mogło być. Był tam nawet jakiś pinball w który grało się nogami właśnie.
Co do foto relacji, świetnie wszystko opisane i przedstawione. Aż chciałoby się poczuć w łapach tego Famicomowego pada i zagrać w coś na tej konsoli, aah. Co do FDS'a, to na ten system było wiele świetnych tytułów np: Meikyuu in da baba, czy Arumana No kiseki. Niektóre tytuły z FDS'a zostały przekonwertowane na NES, ale brak już tych dodatkowych kanałów dźwiękowych, jakie posiadał właśnie Famicom Disk System.
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 12:12:39 wysłana przez AdamStar »

MNK666

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Konsolowy Pierdoła @(0_o)@
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #25 dnia: 05.02.2010, 23:52:19 »
Prezentacja jak zwykle git majonez co zresztą zostało docenione dla kolegi recenzenta. Nie powiem, bo sam mam chcice na takiego Famiego ale z drugiej strony spodziewałem się trochę więcej po tej konsolce, całej masy układów, kabli przepotężnych procesorów prosto z pod reki małych japonczyków a tymczasem ot kilka scalaków tak jak w naszym rodzimym Pegasusie. I te kable przymocowane na stale to jakaś kpina. Dziwie się że Nintendo pokusiło się o takie rozwiązanie, moim zdaniem przez te głupie pady Famicom bardziej wygląda jak jakaś zabawka niż konsola...Co niektórzy narzekali ze obecne klony maja krótkie kable od padów ale na dyna można je chociaż odłączyć i kupić sobie inne!
Mimo wszystko uważam że Famicom jest godny uwagi i warto mieć takiego w kolekcji jako pra pra dziadka i protoplaste Pegasusa. Sam kiedyś sobie takiego kupie i dopiero będę gość! Szacun i respekt na osiedlu.
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 12:17:51 wysłana przez AdamStar »

witek

  • Master Of Flamaster
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #26 dnia: 28.02.2010, 18:53:16 »
Ile kosztuje taki Famicom?

Zelas12

  • Fan Famicoma i Castlevani!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 327
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #27 dnia: 01.03.2010, 05:07:33 »
Jak dobrze wychaczysz to od 150 zł do 200 zł powinieneś takowego dostać  :P

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #28 dnia: 06.03.2010, 14:18:38 »
Jak dobrze wychaczysz to od 150 zł do 200 zł powinieneś takowego dostać  :P

Chyba Euro...

Zelas12

  • Fan Famicoma i Castlevani!!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 327
    • Zobacz profil
Odp: FAMICOM FAMILY COMPUTER HVC-001 - fotoprezentacja
« Odpowiedź #29 dnia: 06.03.2010, 14:49:26 »
No nie przesadzaj że 800 zł.
Po sprawdzeniu koszt Famiego to jedyne  8) 106 $+wysyłka