Autor Wątek: Caveman Games  (Przeczytany 1446 razy)

SebaSan1981

  • Gość
Caveman Games
« dnia: 16.12.2009, 14:59:09 »
Pewnego dnia odwiedzając młodszych kuzynów, zobaczyłem jak grają na swoim "pegazie" w grę której wcześniej wogóle na oczy nie widziałem. Zaciekawiła mnie głównie pod względem tematyki oraz tego z jakim przejęciem maluchy w nią szpilały. Caveman Games to bardzo zabawna i dość nietypowa gra. Jest to zestaw kilku różnych sportowych dyscyplin w jaskiniowo-prehistorycznym wydaniu. Są takie konkurencje jak: wyścig na dinozaurach, skok o tyczce przez dinozaura, walka na maczugi i inne. Wszystko to narysowane jest ciekawą, antyestetyczną kreską zupełnie jakby designem gry zajeło się kilkuletnie dziecko. Gra wygląda trochę schizowo i ma specyficzne poczucie humoru.

Widać to chociażby po zawodnikach których mamy do wyboru lub po konkurencjach. Są bardzo oryginalne i widać ze twórcy gry mieli sporą wyobraźnię i masę ciekawych pomysłów. Gra oferuje kilka opcji, min.trening, zawody lub podgląd zawodników. Niby niewiele ale w zupelności wystarcza.

Sama rozgrywka to albo typowo masherskie wciskanie przycisków (dinozaurowe wyścigi) bądź też określone ich kombinacje (np w konkurencji obijania się pałami). Do siepania na dwóch graczy nadaje się doskonale.
Muzyka mogłaby być nieco lepsza ale nie ma co wybrzydzać. Ogólnie Caveman Games to jedna z ciekawszych i bardziej oryginalnych gier o "jaskiniowej "tematyce. Graficznie przypomina niektóre odpałowe tytuły z Action 52 ale pod względem grywalności A52 nie ma przy CGames nic do powiedzenia.

Zardon

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 75
    • Zobacz profil
Odp: Caveman Games
« Odpowiedź #1 dnia: 16.12.2009, 21:05:07 »
Grałem w to. Szczerze mówiąc nie spodobała mi się zbytnio ;P. Z gier o jaskiniowcach zdecydowanie wolę Big Nosy.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Caveman Games
« Odpowiedź #2 dnia: 17.12.2009, 14:49:25 »
na pierwszy raz z kolegą jak najbardziej, pośmiać się można. jak usiądzie dwóch noobów przed monitorem/telewizorem i będzie się męczyć, próbując odgadnąć sterowanie, zabawa jest przednia. szczególnie podoba mi się motyw, w którym to podczas walki na pałki zawodnik pokazuje palcem w niebo, a drugi patrzy jak głupi. może i stare i oklepane, ale mi tam się podoba :P. nie jest to jednak gra którą chciałbym masterować i grać w nią godzinami.

Pangia

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 148
  • Pang(i)a
    • Zobacz profil
Odp: Caveman Games
« Odpowiedź #3 dnia: 17.12.2009, 16:25:56 »
Ja nie ogarnąłem sterowania poza walką na pałki. Nawet fajne, ale za trudne sterowanie.