15.12.2019, 14:40:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: FENIX NT-102 - fotoprezentacja  (Przeczytany 22371 razy)
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« : 14.12.2009, 09:52:23 »

Witam

Tym razem trafiła do mnie konsola Fenix NT-102 wykonana na pojedynczym chipie UM6561A (glut) z nieodłączalnymi padami.
Wcześniej ukazały się prezentacje dwóch modeli Pegasusa (IQ-502 i MT-777DX).
Konsola została wyprodukowana w Chinach i jest najprawdopodobniej produktem świeższym niż Pegasus MT-777DX czy pierwsze modele IQ-502.

Konsola jest wykonana bardzo masywnie i solidnie, użyto tu dobrych podzespołów i materiałów.
Obudowa została bardzo dobrze przygotowana. Zastosowano do jej wykonania mocne i grube plastiki. Jest kanciasta i mało atrakcyjna ale za to doskonale pełni swoją rolę i chroni wewnętrzne elementy.
Zastosowany mechanizm wyjmowania kartridży jest praktycznie identyczny jak w modelu MT-777DX i nie sprawia żadnych problemów użytkownikowi.
Przyciski "POWER" i "RESET" są trochę słabszej jakości niż w wyżej wymienionych modelach Pegasusa, ale nie powinny być punktem irytacji użytkownika.
Gniazdo kartridży jest tak samo dobre jak w MT-777DX, doskonale przyjmuje i oddaje kartridże bez najmniejszych problemów.
Dobre rozlokowanie i spasowanie z obudową gniazd na tylnym panelu owocuje przyjemną obsługą i bezawaryjnością. Dzięki wystającym gniazdom możemy użyć dowolnych kabli RCA i kabla antenowego
Pady w konsoli zostały przymocowane na stałe i nie ma możliwości ich odłączenia. Same pady są bardzo podobne do tych z MT-777DX, ale przewyższają je pod dwoma względami.
Po pierwsze i najważniejsze to wielokierunkowy D-pad dzięki któremu łatwiej jest sterować w grze kierunkami pośrednimi. Pad wykonany jest z trochę grubszego i solidniejszego plastiku.
Dla pistoletu przewidziano już dodatkowy port 15-pinowy (dwurzędowy) na przednim panelu konsoli.

Fenix został oparty o jedną płytę PCB na której umieszczono jeden chip z glutem. W układzie zasilania zastosowano stabilizator 7805 współpracujący z kondensatorem 470µF/16V. Pozostałe podzespoły to elementy przyzwoitej klasy i powinny być trwałe.
Radiator który użyto do chłodzenia stabilizatora jest dość skromy, ale większy nie jest tu potrzebny ponieważ jest to konsola na pojedynczym układzie (glut). Układem w którym zawarto wszystkie niezbędne bloki funkcyjne jest UM6561 współpracujący z rezonatorem o częstotliwości 26.601712Mhz. Jest to produkt firmy UMC dedykowany do klonów konsoli Famicom.

Poniżej schemat ideowy modelu FENIX NT-102:

Obraz generowana przez tą konsolę charakteryzuje się bardzo dobrymi kolorami i ostrością. Nie można miec do niego żadnych zastrzeżeń.
Jest to ten sam poziom obrazu jak ten który prezentuje IQ-502 (rev.2). Widać na obrazie delikatne paski jak w innych klonach Famicoma, ale są one mało widoczne.
W związku z tym możemy uplasować jakość obrazu tej konsoli na pierwszym miejscu wśród przetestowanych przeze mnie konsol. Jednak różnica w jakości obrazu w stosunku do IQ-502 (rev.2) nie jest tak wielka jak o niej pisano.
Dźwięk w Fenixie również stoi na świetnym poziomie i w niczym nie odstaje od obrazu.

Podsumowując, Fenix to świetna konsola pod względem wykonania, jakości materiałów i wyświetlanego obrazu. Spokojnie możemy go postawić na równi z modelami IQ-502 i MT-777DX.
Jedyną jego wadą, a może nawet zaletą są nieodłączalne pady które są gorsze od padów z IQ-502, ale za to lepsze niż te w MT-777DX.

Poniżej prezentuje fotogalerię Fenixa:

Wielkie podziękowania kieruję do kolegi szpynda za wypożyczenie sprzętu do prezentacji.
« Ostatnia zmiana: 11.08.2012, 07:19:10 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 14.12.2009, 09:52:23 »

Mati
Gość
« Odpowiedz #1 : 14.12.2009, 12:26:51 »

AdamStar jak zawsze dokładne info, ładnie wszystko opisane i sfotografowane. Pozostaje mi tylko napisać great job ! DuĹźy uśmiech.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2010, 16:36:47 wysłane przez AdamStar » Zapisane
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #2 : 14.12.2009, 19:03:51 »

No i widzicie - zachwalania tego modelu to pochwała dla Fenix'a, a nie przechwałka własnej kolekcji.
adamstar1 - ja miałem IQ-502 z 94 albo 95 roku, obraz był straszny, zero kolorów, to była pewnie rev.1, te co mam na aukcji nie mają już tego problemu, to rev.3. Rev.2 widziałem chyba na naszym mini-zlocie w Warszawie, bo też generował niezłą grafikę.

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #3 : 14.12.2009, 19:30:47 »

No i widzicie - zachwalania tego modelu to pochwała dla Fenix'a, a nie przechwałka własnej kolekcji.
adamstar1 - ja miałem IQ-502 z 94 albo 95 roku, obraz był straszny, zero kolorów, to była pewnie rev.1, te co mam na aukcji nie mają już tego problemu, to rev.3. Rev.2 widziałem chyba na naszym mini-zlocie w Warszawie, bo też generował niezłą grafikę.
Rzeczywiście Fenix okazał się świetną konsolą.

Jeśli chodzi o obraz w IQ-502 to najsłabszy jest na rev.3 (prawie taki sam jak na konsolach typu BS).
Natomiast najlepiej prezentuje się rev.2, a zaraz za nim rev.1, która ma obraz ciut lepszy od MT-777DX.
Być może nie przeczytałeś porównania poszczególnych rewizji IQ-502, tam są podane daty produkcji i pokazana jest wewnętrzna budowa.

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Rantarun
Belmont
Stały bywalec PG

old player

« Odpowiedz #4 : 14.12.2009, 21:05:39 »

No nie, wypas prezentacja AdamStar, ja też chce Fenixa chociaż tą wersje na glutach  grymas Smutny cry
« Ostatnia zmiana: 25.08.2010, 16:38:44 wysłane przez AdamStar » Zapisane

MaarioS
Pomylenie powyższego loginu grozi śmiercią
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« Odpowiedz #5 : 14.12.2009, 22:20:58 »

Eee tam, mnie to naprawdę kij obchodzi, czy to konsola jest na glutach czy na scalakach.... Ważne jest, jak się konsola sprawuje, a przecież gluty to jest to samo co scalak, tylko wbity w płytkę i zalany tworzywem, a w praktyce przecież to działa tak samo Mrugnięcie . Zresztą, udowadniam Wam, że mój IQ-502 jest naprawdę o niebo lepszy od scalakowego MT777DX, naprawdę, i to ze względu na naprawdę wiele argumentów.....

Ilość cartridge'y jest wprost proporcjonalna do chęci posiadania ich więcej.

Paweł
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #6 : 14.12.2009, 22:44:39 »

Eee tam, mnie to naprawdę kij obchodzi, czy to konsola jest na glutach czy na scalakach....

Właśnie, o co chodzi z tymi glutami? Dlaczego wszyscy grzeją się scalakami? Jaka jest wyższość scalaków? Czyżbym dobrze myślał, że scalaki można naprawić a glutów nie?

Moje konsole to:
IQ 502
Podrasowana BS500AS (dzięki AdamStarowi1)
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #7 : 14.12.2009, 22:53:44 »

Tak, scalak możesz wymienić, a w wypadku gluta musisz nowe PCB sprawić sobie.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2010, 16:40:37 wysłane przez AdamStar » Zapisane
MaarioS
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« Odpowiedz #8 : 14.12.2009, 22:54:46 »

No tutaj jest racja, że scalaki da się naprawić, a glutków już nie Język . No ale mimo wszystko, jak walnie procesor CPU albo PPU w tym albo w tym przypadku, to i tak nic z tym nie zrobisz Język .

Zresztą, po prostu wcześniej do każdej starej elektroniki pegasusowej, czyli do cart'ów i starych pegasów to wsadzali wszędzie scalaki, to po pierwsze, a po drugie, po prostu zawsze się lepiej czujesz, jak po prostu cart jest jakiś cięższy albo konsola jest cięższa, po prostu milsze uczucie, że tak powiem Język . No i też potem produkowali dalej też pegasy i cart'y do niego, ale już na glutach, żeby po prostu zmniejszyć koszty produkcji. Tak więc, niektórym "dzieło na glutach" już się kojarzy z na odpierdziel zrobioną rzeczą, ale to tylko skojarzenia, tak przypuszczam Język .

Więc, to są główne powody, dlaczego ludzie wolą brać starocie ze scalakami a nie glutami. Ja tak jak mówiłem, dla mnie to nie ma wogóle znaczenia, ważne, jak działa Język . (no chybaże chcę jakeigoś cart'a przerobić na inną, no to wtedy muszą być tam scalaki i dla mnie wtedy ma to znaczenie Mrugnięcie ).
« Ostatnia zmiana: 14.12.2009, 22:57:12 wysłane przez MaarioS » Zapisane

Paweł
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #9 : 14.12.2009, 23:26:45 »

...PCB sprawić sobie.
PCB czyli cała płytka z tymi ścieżkami? Pamiętam jak kiedyś byłem na Wolumenie, to były tam stoiska z płytkami i facet ciął na zamówienie odpowiedni wymiar czy coś... Ciekawe czy można sobie zamówić pegaza. Właściwie jakby schemat mieć wszystkich podzespołów to pegaza można by sobie zrobić samemu. Tyle, że koszt byłby wysoki.

Moje konsole to:
IQ 502
Podrasowana BS500AS (dzięki AdamStarowi1)
MaarioS
Stały bywalec PG

Famicom, SNES & N64 fan

« Odpowiedz #10 : 14.12.2009, 23:49:20 »

Możnaby, o ile podzespoły byś wszystkie kupił.... Bo raczej w to wątpię, czy gdzieś kupisz nowy procesor CPU i PPU dla tej konsoli Język .

AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #11 : 15.12.2009, 08:30:37 »

Możnaby, o ile podzespoły byś wszystkie kupił.... Bo raczej w to wątpię, czy gdzieś kupisz nowy procesor CPU i PPU dla tej konsoli Język .
Poszukaj na necie, nie ma problemu z kupieniem CPU czy PPU. Dlatego konsole wykonane w starej technologi spokojnie można naprawiać. W IQ-502 rev.1 producent zadbał nawet o podstawki pod CPU i PPU dzięki czemu ewentualna wymiana jest dziecinnie prosta.

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #12 : 16.12.2009, 02:13:07 »

Chłopaki - jeśli AdamStar podejmie się tego zadania, to za jakiś czas w tym dziale pojawi się obszerna fotorelacja konsoli NINTENDO FAMICOM.
Zadanie to poprawienie modyfikacji AV (dodanie wejścia cinch) - obecnie obraz generuje dziwne paski, jeśli nasz forumowy spec zgodzi się sprawdzenie i ew. poprawę tej przeróbki, całe forum przy okazji zyska prawdziwą fotorelację jedynego oryginalnego "Pegasusa" z Japoni! Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 25.08.2010, 16:41:07 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #13 : 16.12.2009, 08:14:33 »

Chłopaki - jeśli AdamStar podejmie się tego zadania, to za jakiś czas w tym dziale pojawi się obszerna fotorelacja konsoli NINTENDO FAMICOM.
Zadanie to poprawienie modyfikacji AV (dodanie wejścia cinch) - obecnie obraz generuje dziwne paski, jeśli nasz forumowy spec zgodzi się sprawdzenie i ew. poprawę tej przeróbki, całe forum przy okazji zyska prawdziwą fotorelację jedynego oryginalnego "Pegasusa" z Japoni! Uśmiech
Mam zamiar się podjąć Mrugnięcie
Napisz Martin do mnie na PW w tej sprawie i ustalimy szczegóły.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2010, 16:41:21 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
szpynda
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #14 : 17.12.2009, 16:25:32 »

To ja wielkie podziękowania ślę do AdamStar za przetestowanie i przywrócenie tego sprzętu do pełnej świetności. Swoją drogą powstał wspaniały cykl fotorelacji o wersjach i klonach Pegasusa. Jeszcze trochę i jakaś publikacja tego materiału by się zdała Uśmiech Chylę czoła przed autorem za znajomość tematu, chęci i pasję.
« Ostatnia zmiana: 25.08.2010, 16:41:45 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do: