12.12.2019, 15:13:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Pistolet CASEL - fotoprezentacja  (Przeczytany 11972 razy)
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« : 13.12.2009, 11:47:30 »

Dziś chcę przedstawić najpopularniejszy i jeden z najlepszych pistoletów do Pegasusa model CASEL.

Na początku omówię zasadę działania pistoletu. Czytałem wiele wypowiedzi w których ktoś sugerował że można oszukiwać w grach na pistolet.
Powiem szczerze że mi się nie udało i jest to raczej niemożliwe, ponieważ twórcy tego urządzenia pomyśleli o tym że ktoś może próbować strzelać w jakieś źródło światła próbując oszukać mechanizm.
Nie może się to udać ponieważ aby trafić cel muszą zostać spełnione pewne warunki.
Po naciśnięciu spustu ekran zostanie zupełnie zaczerniony na 20ms(jeden półobraz), a następnie (drugi półobraz) obiekt który mamy trafić zostanie zamalowany białym kwadratem a reszta pozostanie czarna. Trafimy tylko wtedy gdy podczas pierwszych 20ms obraz był czarny, a podczas następnych 20ms będzie biały. Jakakolwiek inna kombinacja nie zostanie odnotowana jako trafienie. W związku z tym próba strzelenia w źródło światła będzie zidentyfikowana jako brak trafienia, ponieważ przez pierwsze i drugie 20ms obraz będzie biały.
Chyba że ktoś jest na tyle szybki że jest w stanie przekierować pistolet po 20ms od naciśnięcia spustu na źródło światła  Uśmiech

Model CASEL już na pierwszy rzut oka wygląda na bardzo porządną konstrukcję. Do jego budowy użyto dobrych plastików i nieźle spasowano elementy.
Zastosowano świetnej jakości rozbieralną wtyczkę i bardzo długi kabel pozwalający na grę z sensownej odległości. Świetnie skonstruowany system celowniczy pozwala na oddawanie precyzyjnych strzałów. Dobry mechanizm spustu jest łatwo wyczuwalny, dzięki czemu bardzo szybko możemy się wczuć w to urządzenie i odnotowywać świetne wyniki. Pistolet bardzo wygodnie leży w dłoni i nie jest zbyt ciężki, dlatego nie męczy gracza. Jest wyposażony w głośniczek który informuje nas o oddaniu strzału i wzmacnia doznania strzelca.
Elementem światłoczułym użytym w tym pistolecie jest fotodioda D1.

Poniżej prezentuję galerię CASEL'a:

Rozbieralna wtyczka

Widok po zdjęciu osłony spustu. Aby ja zdjać należy delikatnie odleić naklejkę z logo CASEL i odkęcić znajującą się tam śrubę.

Wnętrze pistoletu

Optyka CASEL'a. Na pierwszym zdjęciu widać soczewkę, a na następnych element światłoczuły czyli fotodiodę D1.
« Ostatnia zmiana: 10.08.2012, 13:10:28 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 13.12.2009, 11:47:30 »

Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #1 : 16.12.2009, 02:31:10 »

Super wykonanie, ładne pudełko (mam dwa, jeden właśnie w kartoniku ze styropianem - obiecuję, że zdjęcia zapodam wkrótce wraz z innymi obiecanymi!), celowniczek, najdłuższy kabel ze wszystkich pistoletów do Pegasusa, no i ten charakterystyczny głośniczek! Uśmiech

Działanie - tu niestety wychodzą babole - miałem już kilka tych pistoletów, i w każdym to samo - spust potrafi się jakoś dziwnie zaciąć i wali "pustakami".
AdamStar - zaobserwowałeś to zjawisko? Ja wiem, że idzie się przyzwyczaić, trzeba ładnie mocno nacisnąć, ale jednak czasem lekkie "przycięcie" jest.
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 10:49:19 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #2 : 16.12.2009, 08:06:31 »

Super wykonanie, ładne pudełko (mam dwa, jeden właśnie w kartoniku ze styropianem - obiecuję, że zdjęcia zapodam wkrótce wraz z innymi obiecanymi!), celowniczek, najdłuższy kabel ze wszystkich pistoletów do Pegasusa, no i ten charakterystyczny głośniczek! Uśmiech

Działanie - tu niestety wychodzą babole - miałem już kilka tych pistoletów, i w każdym to samo - spust potrafi się jakoś dziwnie zaciąć i wali "pustakami".
AdamStar - zaobserwowałeś to zjawisko? Ja wiem, że idzie się przyzwyczaić, trzeba ładnie mocno nacisnąć, ale jednak czasem lekkie "przycięcie" jest.
Powiem Ci że ja u siebie nie zaobserwowałem takiego zjawiska, pomimo że mam dwa takie pistolety. Może to wina Twojej konsolki, a może masz zaśniedziałe styki w obu pistoletach.
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 10:49:43 wysłane przez AdamStar » Zapisane

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
szpynda
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #3 : 18.12.2009, 11:20:50 »

Jak zwykle praca genialnie wykonana i przedstawiona. Wiem już czego mam szukać do "kaczek" Uśmiech

SebaSan1981
Gość
« Odpowiedz #4 : 18.12.2009, 13:13:09 »

AdamStar, możesz dla porównania zrobić "sekcję" pistoletu dołączanego z Termem lub BS'em?? Tak dla porównania jakości obu modeli spluw...
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 10:50:26 wysłane przez AdamStar » Zapisane
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #5 : 18.12.2009, 14:33:03 »

Nie ma porównania z innymi, standardowymi modelami! Uśmiech
Casel to klasa sama w sobie, nie trzeba podnosić całej konsoli, żeby coś ustrzelić, z takim kablem można grać z drugiego końca pokoju.
Trzeba się jedynie przyzwyczaić do mocnego, sprawnego naciskania spustu, żeby nie walić "pustakami", reszta to pezja! Uśmiech

Powiem Ci że ja u siebie nie zaobserwowałem takiego zjawiska, pomimo że mam dwa takie pistolety. Może to wina Twojej konsolki, a może masz zaśniedziałe styki w obu pistoletach.
Być może, w pierwszym który miałem, przemontowaliśmy w ogóle z bratem układ spustu, zamontowaliśmy od innego pistoletu! Uśmiech
Ale tych już nie chce ruszać, nawet czyścić styków, wiesz z jakiego powodu - zrywania naklejki! Smutny Kurczę, po co oni tam ją naklejali...
Ale w sumie tabelka z różnymi modelami pistoletów byłą by ciekawa - można by się czasem pewnie pośmiać, np. z długości kabli.
adamstar1 - niedługo przetestujesz sobie ten niebieski pistolet od MT-555DX! Uśmiech
Mcin: połączyłem 2 posty napisane w ciągu dwóch minut, przypominam o opcji "modyfikuj" Uśmiech

Wiem kolego, z tym, że post wrzucił się dwa razy, więc ten drugi zmodyfikowałem o nowy wpis, a warto by na forum dodać opcję USUŃ dla postów własnego autorstwa! Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 19.12.2009, 17:09:30 wysłane przez MartinPn » Zapisane

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #6 : 18.12.2009, 15:26:02 »

adamstar, możesz dla porównania zrobić "sekcję" pistoletu dołączanego z Termem lub BS'em?? Tak dla porównania jakości obu modeli spluw...
Jeżeli będę miał na to czas i jakiś inny pistolet pod ręką to pewnie coś się ukarze.

Ale w sumie tabelka z różnymi modelami pistoletów byłą by ciekawa - można by się czasem pewnie pośmiać, np. z długości kabli.
adamstar1 - niedługo przetestujesz sobie ten niebieski pistolet od MT-555DX! Uśmiech
Zobaczę co to za nowatorski produkt  Uśmiech

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Paweł
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #7 : 18.12.2009, 17:22:14 »

Ja mam dwa pistolety. Jeden z BS500AS a drugi z czegoś bliżej nie określonego i szajskiego na maksa. Oba pistolety są świetne, jednakże ten z BS ma taką konstrukcję, że celownik jest bardzo, bardzo precyzyjny jednak wycelowanie (uchwycenie celu) jest bardzo czasochłonne w związku z tym gra w WildGun men jest uciążliwa (strzał z biodra nie wchodzi w grę, bo się nie trafi raczej).
Pistolet drugi też jest oki.  Problem polega na tym, że ten z bs jest 15 pinowy a drugi 9. W planach mam zamianę kabli, by 15 pinów dostał ten drugi pistolet. Wolę strzały z biodra  Chichot
Mogę zafotoprezentować oba modele.

Teraz spojrzałem, że ten z BS ma celownik też dwu punktowy jak ten Casel, czyli muszka i szczerbinka musi się znaleźć na celu w jednym poziomie. Bardzo precyzyjne, jednak wymaga leżenia (najlepiej) podczas oddawania strzałów.
Oto ten z konsoli o nazwie "Spider Game"

Jego centrum zarządzania:

Tak jak pisałem nie mam mu nic do zarzucenia. Celuje się świetnie zarówno na wyprostowanej ręce przy pomocy muszki. Jak i doskonale wychodzą strzały z biodra gdzie celuje się po lufie a nie muszce. Kabel długości 70 cm. 9 pinów. Cyngiel chodzi lekko i precyzyjnie. Wręcz perfekcyjnie. Podsumowując jest po pistolet 1 klasa.

A ten jest z BS-500AS.
Długość kabla 80 cm. 15 pinów.

A to jego jednostka centralna:

Celuje się dosyć niewygodnie z powodu obniżonej lufy względem całej obudowy pistoletu. Celowanie z samej muszki jest więc nie precyzyjne. Prawdopodobnie dlatego dodali szczerbinkę by dwu punktowo przez szczerbinkę i muszkę uzyskiwać perfekcyjne trafienia. Jednak złapanie dwóch punktów jednocześnie jest czasochłonne i wymaga dodatkowo jako takiego unieruchomienia na moment pistoletu (co nie zawsze jest możliwe jak np. kaczki latają jak szalone). Celność tego pistola oceniam więc nisko. Cyngiel chodzi ciężko, ale dobrze. Niestety nie ma kliknięcia po dociągnięciu spustu do końca jakie występuje w pistolecie opisanym wyżej.
Mcin: Post pod postem poprawiony. i powinno być chyba szczerbinkę a nie szczerbkę Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 10:53:49 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Moje konsole to:
IQ 502
Podrasowana BS500AS (dzięki AdamStarowi1)
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #8 : 19.12.2009, 20:05:23 »

Świetny i rzeczowy opis. Widzę że rośnie mi konkurencja  Język

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Paweł
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #9 : 19.12.2009, 20:36:10 »

Widzę że rośnie mi konkurencja  Język
Nie wiem czym ty robisz zdjęcia i jak niestety mój canon powershot a590is wymięka.

Moje konsole to:
IQ 502
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #10 : 19.12.2009, 20:52:30 »

Widzę że rośnie mi konkurencja  Język
Nie wiem czym ty robisz zdjęcia i jak niestety mój canon powershot a590is wymięka.
Zdjęcia robię zwykłym kompaktem Panasonic Lumix DMC-FX07. Dużo zależy od światła.

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #11 : 19.12.2009, 21:27:14 »

W wypadku zbliżeń chyba od wbudowanego obiektywu. Jak dla aparatu za blisko, nie ma ostrości to i światło nie pomoże.
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 10:55:27 wysłane przez AdamStar » Zapisane
Paweł
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #12 : 31.01.2010, 11:13:01 »

Nabyłem od znajomego Casela. Wewnątrz wygląda tak:

Od razu rzuca się w oczy brak głośniczka. Nigdy go tam nie było. Kiedyś miałem właśnie takiego i zdziwiło mnie, że tam powinien być głośnik bo też nie miałem. Inna dioda też jest. Pewno jakaś podróba podróby? Zaciekawiło mnie to, że soczewkę można wstawić w dwóch miejscach w lufie (bliżej i dalej od diody). Jakie to ma znaczenie jak myślicie?
« Ostatnia zmiana: 29.08.2010, 10:56:51 wysłane przez AdamStar » Zapisane

Moje konsole to:
IQ 502
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #13 : 31.01.2010, 11:56:54 »

Na moje oko to on dość mocno przypomina ten pistolet Rantaruna.

Wewnątrz zastosowano elementy przypominające raczej pistolety z terminatorów niż CASELa. Podejrzewam że jest to jakaś nowsza wersja w której ograniczono koszty rezygnując z elementów wyższej klasy. Jeśli chodzi natomiast o soczewkę to wydaje mi się że odsunięcie jej dalej od diody spowoduje zwiększenie precyzji pistoletu.

AST serwis laptopów
Serdecznie Zapraszam.
witek
Master Of Flamaster
Użytkownik
*

« Odpowiedz #14 : 03.04.2010, 14:55:22 »

Jakiej długości jest ten kabelek w Caselu?

Pomyśl, ile tracisz przez to, że się boisz...A teraz pomyśl, ile byś stracił, gdybyś się nie bał...
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do: