Autor Wątek: Jaką konsolę mi polecacie?  (Przeczytany 15339 razy)

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Jaką konsolę mi polecacie?
« dnia: 16.11.2009, 16:51:12 »
Witam

Miałem kiedyś prawdziwego pegazusa ale mi go skradziono :(

Kupiłem ostatnio na allegro konsolkę za 20 zł (wygląda jak playstation) ale ona strasznie badziewnie wykonana jest. Wiesza się gdy podpina się pistolet i takie tam (np. załącza się pauza gdy wciśnie się dwa przyciski jednocześnie, co dobija podczas grania). Najbardziej żal, że nie odpala "oryginalnych" oldskulowych kartridzów (tylko wyświetla krzaki). Czytałem na tym forum, że to normalne przy podróbkach "prawdziwego" Pegazusa...

Generalnie świra nie mam i nie chciałbym zapłacić kilka stów za "oryginalnego" Pegaza. Czy wiecie może o jakichś klonach sławetnej konsolki, która była by dobrej jakości i odpalała kartridze wszelakie? Np. z allegro?

Pozdrawiam

Mati

  • Gość
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #1 dnia: 16.11.2009, 17:02:52 »
Ja od siebie polecam 2 klony, mianowicie Pegasus MT-777DX, kiedyś go posiadałem. Gry odpala idealnie i wytrzymał mi z 7 lat. Wg mnie to najlepszy klon. Drugi to Pegasus IQ-502, najlepiej wersja 1 albo 2, bo trzecia jest wykonana na glucie i nie jest zbyt dobra według mnie. Te 2 klony bym polecił najbardziej, na pewno na allegro znajdziesz, albo po prostu możesz założyć temat np kupie konsolkę w dziale Giełda, ale na początku właśnie dobrze jest się poradzić skoro nie wiesz co i jak, więc tyle co mogę powiedzieć w tym temacie.
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:11:40 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #2 dnia: 16.11.2009, 17:13:35 »
Jeżeli nie chcesz zbankrutować kupując MT-777DX lub IQ-502 to mogę Ci polecić tą konsolkę (model MT-888DX):
[Kliknij na obrazek aby przejść do aukcji]



Moim zdaniem cena nie jest porażająca, a konsola wygląda na w miarę solidną. Nie wiem czy jej budowa jest oparta o pojedyncze podzespoły, czy o jeden czip (glut). Raczej ceny początkowej nie przekroczy.
« Ostatnia zmiana: 16.11.2009, 17:16:50 wysłana przez adamstar1 »

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #3 dnia: 16.11.2009, 17:19:31 »
Dzięki za odpowiedzi.
Do PEGASUS MT 888 DX właśnie chciałem nawiązać bo jest na allegro. Tylko mam jedno pytanko odnośnie tego modelu. Czy to na pewno będzie odtwarzało kartridze? Takie jak kiedyś np. MicroMachines, Prince of Persja vel Rosja? Bo jak okaże się na glucie i będzie miało za małe napięcie?

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #4 dnia: 16.11.2009, 17:36:36 »
Jest to konsola sygnowana marką PEGASUS a więc na pewno pójdą na niej wszystkie kartridże.

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #5 dnia: 16.11.2009, 17:51:25 »
Jest to konsola sygnowana marką PEGASUS a więc na pewno pójdą na niej wszystkie kartridże.
Tak jak napisał Przemek_07, jako że jest to Pegasus to powinny pójść wszystkie karty.
Osobiście podejrzewam że jest to konsolka na osobnych scalakach. Patrząc na zasilacz (dość mocny, na oko 700mA), jest on podobny do tego z modelu MT-777DX. Takiego zasilacza nie stosuje się bez przyczyny.

Do PEGASUS MT 888 DX właśnie chciałem nawiązać bo jest na allegro.
Dokładnie, za rozsądną cenę. Link masz podany wyżej (klikając na obrazem MT-888DX).
« Ostatnia zmiana: 16.11.2009, 17:52:59 wysłana przez adamstar1 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #6 dnia: 16.11.2009, 18:02:02 »
Ja mam MT-888DX (konkretnie model SP-60) i śmiga jak ta lala :) a co do tych podrób i rzekomo niedziałających cartów słyszałem że wystarczy zastosować mocniejszy zasilacz, bo te dodawane do złomków z bazaru to 9v 500 mA mają tylko na papierze :P
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:12:16 wysłana przez AdamStar »

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #7 dnia: 16.11.2009, 18:04:07 »
Dzięki.
Jeszcze jedno pytanko: Jako, że nie ma w tym MT 888 DX pistoletu to czy będzie działał ten z mojego badziewia (teraz wpinany jest on w slot 2 dzojstika, bo nie ma osobnego wejścia)? Oczywiście jeśli wiecie takie rzeczy :)
Pytam, bo w moim starym Pegazie był osobny duży slot na pistolet.

... niedziałających cartów słyszałem że wystarczy zastosować mocniejszy zasilacz...

Aha, Dzięki. W takim razie swojemu "plejakowi" zapuszczę terapię wstrząsową zasilaczem z PIKO (kolejki takiej).
« Ostatnia zmiana: 16.11.2009, 18:07:01 wysłana przez Paweł »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #8 dnia: 16.11.2009, 18:05:15 »
Bedzie działał.

Paweł

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 129
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #9 dnia: 16.11.2009, 18:15:37 »
Jeszcze jedno czy ma on chinche czy jak to się pisze czyli wejście audio video?

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #10 dnia: 16.11.2009, 18:22:16 »
I to i to (przeczytaj to od tyłu) :P sp-60 ma osobne wejście na pistolet, ale czy ten podpięty do drugiego pada zadziała- nie mam pojęcia :P a i z tym zasilaczem nie przesadzaj, 9 v 500 ma wystarczy, jak coś mocniejszego to pytaj AdamStara czy innego elektrofila o radę.
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:13:04 wysłana przez AdamStar »

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #11 dnia: 16.11.2009, 18:26:24 »
Witam

Miałem kiedyś prawdziwego pegazusa ale mi go skradziono :(

Kupiłem ostatnio na allegro konsolkę za 20 zł (wygląda jak playstation) ale ona strasznie badziewnie wykonana jest. Wiesza się gdy podpina się pistolet i takie tam (np. załącza się pauza gdy wciśnie się dwa przyciski jednocześnie, co dobija podczas grania). Najbardziej żal, że nie odpala "oryginalnych" oldskulowych kartridżów (tylko wyświetla krzaki). Czytałem na tym forum, że to normalne przy podróbkach "prawdziwego" Pegazusa...

Generalnie świra nie mam i nie chciałbym zapłacić kilka stów za "oryginalnego" Pegaza. Czy wiecie może o jakichś klonach sławetnej konsolki, która była by dobrej jakości i odpalała kartridże wszelakie? Np. z allegro?

Pozdrawiam

Polecam New Flash - konsola przypomina n64 ale ma układ 7805, slot działa tak jak w IQ, fakt pady na 9 pinów ale to mały  problem, większy problem to że konsolę w ciągu 2 lat widziałem góra 4 razy na allegro. A tą którą spotkałem ostatnią to musiałem kupić i nie żałuję...


Jeszcze jedno czy ma on chinche czy jak to się pisze czyli wejście audio video?
Tak ma 2: audio i video.
Ma także bodajże RF - to moje zdanie niech wypowie się ten co wie więcej na temat tego Pegasusa....


I to i to (przeczytaj to od tyłu) :P sp-60 ma osobne wejście na pistolet, ale czy ten podpięty do drugiego pada zadziała- nie mam pojęcia :P a i z tym zasilaczem nie przesadzaj, 9 v 500 ma wystarczy, jak coś mocniejszego to pytaj AdamStara czy innego elektrofila o radę.

Jeśli ma 7805 to i 24V go nie spali... ale pytaj AdamStara - on jest w tym mistrzem...
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:14:34 wysłana przez AdamStar »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #12 dnia: 16.11.2009, 18:29:22 »
Ma RF, działało u mnie nawet lepiej niż chinche, ale teraz coś mam z kablami nie tak albo mój nowszy* telewizor strzela fochy, bo mama białe paski przez cały ekran :)
Nowy aż tak to on nie jest, ale nie pamiętam, cobym na nim RF używał :)
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:24:56 wysłana przez AdamStar »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #13 dnia: 16.11.2009, 18:54:01 »
Mcin coś ty się tak tego zasilacza 9V 500mA uparł? :D
Do tych Pegasusów na scalakach ZALECANY jest zasilacz minimum 9V 850mA.
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:25:14 wysłana przez AdamStar »

AdamStar

  • Fan Code Masters
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 957
  • 小天才
    • Zobacz profil
Odp: Jaką konsolę mi polecacie?
« Odpowiedź #14 dnia: 16.11.2009, 18:55:00 »
Jeżeli zapuścisz mu terapie wstrząsową zasilaczem od PIKO, to prawdopodobnie osobiście przeżyjesz ten wstrząs oglądając gęsty dym i słuchając głośnego huku. Chyba że zasilacz będzie zgodny z parametrami opisanymi w tym temacie.

Zastosowanie mocniejszego zasilacza z zewnątrz niewiele tu da, ponieważ wąskim gardłem jest zasilacz zaimplementowany wewnątrz konsoli.
Prawdopodobnie jest on zbudowany w oparciu o 78L05. Chcąc zapewnić konsolce lepsze działanie trzeba by było wymienić go na 7805.

Mcin coś ty się tak tego zasilacza 9V 500mA uparł? :D
Do tych pegasusów na scalakach ZALECANY jest zasilacz minimum 9V 850mA.
Na pojedynczych scalakach 500mA to trochę mało (będzie się mocno nagrzewał).
Minimalnie należy zastosować 700mA, a zalecane jest tak jak machbed mówi 850mA.
« Ostatnia zmiana: 22.08.2010, 17:26:42 wysłana przez AdamStar »