09.12.2019, 09:14:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: PEGASUS MT-777DX - fotoprezentacja  (Przeczytany 50541 razy)
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #30 : 01.03.2010, 18:24:10 »

Właśnie zakupiłem mojego pierwszego w życiu Pegasusa Mrugnięcie Model MT-777DX. Zaraz bym go podłączył i pograł ale wole chwile odczekać, bo 5min temu listonosz przyniósł paczkę, wiec niech konsolka 'dojdzie' do temperatury pokojowej żeby nic w niej nie pierdzielneło Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 08:50:06 wysłane przez AdamStar » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #30 : 01.03.2010, 18:24:10 »

machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #31 : 01.03.2010, 18:37:20 »

Gdzie go kupiłeś i za ile?

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #32 : 01.03.2010, 21:14:44 »

No i teraz najlepsze Mrugnięcie Jak kupujecie konsole to poszukajcie gdzieś indziej niż na allegro, bo tam ludzie widza po ile coś schodzi, a dla nieświadomych to taki Pegasus to stary rupieć Mrugnięcie
Poszukałem sobie na gumtree (w rożnych miastach) i znalazłem Pegasusa z okablowaniem, dwoma padami, zasilaczem i dowolnie wybranym cartridgem - wybrałem 168 in 1 za 45 zł Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 08:51:22 wysłane przez AdamStar » Zapisane
machbed
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.

« Odpowiedz #33 : 01.03.2010, 21:27:37 »

Jasne. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Poprostu fuksa miałeś. Język

Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #34 : 01.03.2010, 21:39:50 »

No pewno trochę miałem Mrugnięcie
Polecam szukać na tym gumtree i w Google na hasło "sprzedam Pegasusa" "sprzedam Pegazusa" - ogłoszenie które znalazłem było z któregoś stycznia, ale napisałem i oczywiście było jeszcze aktualne Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 31.08.2010, 08:57:43 wysłane przez AdamStar » Zapisane
McTommi
Użytkownik
*

« Odpowiedz #35 : 12.03.2010, 14:16:57 »

Świetny sprzęt. Mam takiego i mam IQ-502  Cool (tego ostatniego z czarnym gniazdem „kartów”). I powiem wam, że „IQ” nawet do pięt mu nie dorasta. MT-777DX czyta każdego karta za pierwszym razem. „IQ” natomiast zanim „zaskoczy”, trzeba ze trzy razy karty wyjmować i wkładać. Nie wspominam już o tym, że jak już nawet zadziała, to trzeba jeszcze poruszać kartem, do przodu i do tyłu, żeby mieć czysty obraz  angry . MT-777DX mam już 19 lat i nigdy żadnych problemów z nim nie miałem  DuĹźy uśmiech .
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #36 : 12.03.2010, 21:19:20 »

Nie dziwi mnie to, co piszesz. Może na spokojnie wytłumaczę Ci dwie kwestie związane z IQ-502 i cartami.

Po pierwsze - weź sobie z łazienki pojemniczek z patyczkami do uszu, i porządnie przetrzyj styki każdego swojego katridża. Czyść tak długo, aż kolejny z rzędu wacik nie będzie brudny przy danym katridżu, wtedy czyścisz kolejny. Pisałeś, że przeleżały one kilka czy kilkanaście lat, więc jest na nich bardzo dużo kurzu, który w połączeniu z wilgocią powoduje powyżej napisane przez Ciebie efekty, czyli gry się zawieszają, nie działają od razu itp. Czyszczenie możesz połączyć z niewielką ilością płynu WD-40, ale wtedy po czyszczeniu odłóż na kilka minut katridż, żeby porządnie wysechł.

Druga sprawa, to inna budowa konsoli MT-777DX a IQ-502. IQ-502 wymaga katridży z obudowami o normalnej - czytaj niebazarowej długości, że tak to ujmę - podstawki. Niektóre katridże w ogóle nie są dostosowane do tego typu wejść na carty, i gdy wrzucisz go do IQ-502, styki nie wchodzą w ogóle lub w całości do slotu i nie odpalisz gry.

Taka budowa wejścia na slot, która była stosowana w IQ-502, MT-999DX czy SP-60 często powoduje też właśnie problem z kiepskim odczytem gier z zabrudzonymi stykami, no i nie ukrywam - sloty wykonywane w konsolach starszych od IQ-502 rev. 3 były lepiej wykonane.

Sprawdź to o czym Ci napisałem, wyczyść katridże i daj nam znać czy jest coś lepiej!

Pozdrawiam!

Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
McTommi
Użytkownik
*

« Odpowiedz #37 : 12.03.2010, 23:11:25 »

Oki. Dzięki za rady, na pewno spróbuję. A czy to możliwe, że MT-777DX czyta je za każdym razem bez problemu, a „IQ” nie.

Aha dodam, że problem, nie dotyczy akurat bazarowych „cartów”, a oryginalnej „168 in 1” czy też oryginalnej „11 in 1” (takiej składanki sportowej  Smutny ).

Kurcze, doradźcie coś jak możecie, bo co prawda „IQ” kupiłem bardziej dla „fanu”. To wolę jednak na nim grać, (bo ma takie fajne pady  Język ).
AdamStar
Fan Code Masters
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

小天才

« Odpowiedz #38 : 12.03.2010, 23:16:41 »

Być może problem dotyczy samego karta, tak jak w tym przypadku.

AST serwis laptopów
04-228 Warszawa, Tytoniowa 20
Serdecznie Zapraszam.
McTommi
Użytkownik
*

« Odpowiedz #39 : 12.03.2010, 23:29:00 »

Jak już pisałem na MT-777DX działa bez zarzutu. Natomiast na „IQ-502”, trzeba nim trochę poruszać, bo inaczej na ekranie są zakłócenia.

Taki przykład. Wkładam carta, włączam konsolę i pojawia mi się napis Contra, tylko taki „zaśnieżony”. Przyciągam, więc Carta w swoją stronę delikatnie (1mm góra 2), i wszystko wraca do normy (znaczy jest super  DuĹźy uśmiech ). Puszczam palcami, znowu śnieży  angry . Przyciągam więc jeszcze raz jest super. Jak puszczę delikatnie to wszystko ok., ale wystarczy tylko nieznacznie poruszyć konsolą i znowu zakłócenia  Smutny .
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #40 : 12.03.2010, 23:40:38 »

Patyczki i do roboty, czyść dokładnie styki, aż nie będzie grama kurzu (czysty patyczek po kilkukrotnym przetarciu).
Na 99% to jest właśnie ten powód. Uwierz - jakieś 300 katridży przewinęło się przez moje ręce w ciągu roku - niektóre w takim stanie, że żeby szło je uruchomić, z 10 minut trzeba było czyścić jedną sztukę.

McTommi
Użytkownik
*

« Odpowiedz #41 : 13.03.2010, 00:02:15 »

No dobra, oczywiście spróbuję.

A mam jeszcze jedno pytanie.

Jak wygląda sprawa kompatybilności „MT777-DX” a „IQ-502”. Czy jest taka możliwość, że jakiś Cart, będzie mi działał na jednej, a nie działał na drugiej konsoli? Pytam, bo mam taką fajną składankę. „4 in 1”. Bazarowa, ale strasznie ją lubię  Z politowaniem („Last action Hero” „Indiana Jones” „Jungle Book” i Break Thru”). Na „777” działa bez problemu a na „502” tylko czarny ekran. Czy to też może wina Carta.

Z góry dzięki za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 13.03.2010, 00:04:38 wysłane przez McTommi » Zapisane
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #42 : 13.03.2010, 00:16:14 »

Oczywiście, może się tak zdarzyć, ale dziwię się bardzo temu co mówisz, bo konsole IQ-502 mimo, że nie są idealne pod każdym względem, to jednak jeśli chodzi o kompatybilność, nie można im nic zarzucić. Ja stawiam na zabrudzenie, i slot w IQ-502, który może być bardziej wrażliwy na brudne styki.

Jest jednak jedna zasada - nie ma reguł, jeśli chodzi o pirackie gry, pirackie klony. Nie ma konsoli, która czyta wszystko.

Dla przykładu - dostałem w łapy nowiuteńkie, czyściutkie PCB od gry Battle Formula na scalaczkach, mój Fenix go nie odpalił, co wcześniej mi się nie zdarzyło z inną grą, a Famicom i IQ-502 rev.3 poradziły sobie bez zająknięcia.

P.S. Będziesz w stanie zrobić zdjęcia swojego zestawu gier? Bardzo mnie interesuje, co masz zachowane ze starych lat, kiedy były piękne, kolekcjonerskie katridże.
« Ostatnia zmiana: 13.03.2010, 00:18:38 wysłane przez MartinPn » Zapisane

McTommi
Użytkownik
*

« Odpowiedz #43 : 13.03.2010, 00:43:01 »

MartinPn

Ciebie chłopie to trzeba ozłocić  Język . Nie dość żeś, wytrzasnął taki sprzęt i to nowy. To jeszcze rewelacyjna obsługa posprzedażna. Wyczyściłem carty jak kazałeś i wszystko działa Chichot . Ta bazarowa składanka też  DuĹźy uśmiech . Teraz mogę spokojnie schować mojego „777” do pudełka, a na co dzień rozkoszować się grą na „IQ”  Język .

Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc.
Martin
Stały bywalec PG

Oldschool come back!

« Odpowiedz #44 : 13.03.2010, 01:37:01 »

Cieszę się, że pomogłem. Przerabiałem już takie "syfy", że były w moim mniemaniu na straty, jednak szorowanie dało rezultat i odpalały! Uśmiech
W nagrodę czekam na zdjęcia Twoich cartów. Uśmiech

Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  

Skocz do: