Autor Wątek: GAME BOY COLOR  (Przeczytany 2912 razy)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
GAME BOY COLOR
« dnia: 04.10.2009, 16:05:12 »
Witajcie ;) Od dłuższego już czasu noszę się z zamiarem zakupu GAME BOY'a COLOR. Na allegro można stosunkowo tanio nabyć te konsolki, w dobrym stanie, a niektóre nawet jeszcze z pudełkiem i papierami. Mam pytanie do kogoś kto posiada tą przenośną konsolkę albo chociaż miał ją w łapach :D Jak ma się sprawa z wykonaniem tego cudeńka przenośnej rozrywki? Jak chodzą klawisze? Czy standardowe baterie (np. Duracell, lub Energizer) długo wytrzymują? No i jak to jest z tą osławioną klapką na baterie??? Czy rzeczywiście tak szybko się wyrabia i odpaduje?
I jeszcze pytanko odnośnie gier. Czy jak odpalę grę z tego starszego GAME BOYA to również będzie ona wyświetlana w kolorze?
Prosiłbym o odpowiedzi z sensem, osób które mają wiedzę i mogą się rzeczowo wypowiedzieć na temat tej konsolki. I prosiłbym nie odpowiadać w stylu: "Kup sobie lepiej GAME BOYA ADVANCE, albo SP".

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: GAME BOY COLOR
« Odpowiedź #1 dnia: 04.10.2009, 16:19:23 »
na ostatnie mogę odpowiedzieć z pewnością: nie, bo grałem na kolegi gejboju :P nie miał on żadnych problemów z klapkami, bateriami, guzikami itp. a co do samej konsolki, to pamiętam szał na emule z pokemonami w podstawówce. każdy, kto chciał być fajny, mial pokemony. nawet jak kompa się nie miało, chodziło się do kumpli i grało u nich, a poki na dyskietce się nosiło :D pamiętam jak taki jeden głąb u mnie z klasy miał na uszkodzonej dyskietce gdzie się nie dało zasejwować i codziennie przychodził i walił nowe ściemy co on nie złapał :D

MNK666

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 224
  • Konsolowy Pierdoła @(0_o)@
    • Zobacz profil
Odp: GAME BOY COLOR
« Odpowiedź #2 dnia: 04.10.2009, 16:28:05 »
sam gameboy lezy fajnie w dloni i wygodnie sie gra, niestety brak podswietlenia robi swoje. ja bym polecil dolozyc i kupic juz gameboya sp. Raz ze ma lepsze gry, dwa ze ma podswietlenie, trzy ze sa do niego fajne nagrywarki
Jezeli jednak tanio wyhaczysz colora to tak do pogrania na kibelku jest ok

Persiu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Zobacz profil
Odp: GAME BOY COLOR
« Odpowiedź #3 dnia: 04.10.2009, 19:25:09 »
sam gameboy lezy fajnie w dloni i wygodnie sie gra, niestety brak podswietlenia robi swoje. ja bym polecil dolozyc i kupic juz gameboya sp. Raz ze ma lepsze gry, dwa ze ma podswietlenie, trzy ze sa do niego fajne nagrywarki
Jezeli jednak tanio wyhaczysz colora to tak do pogrania na kibelku jest ok
Do GBC można sobie dokupić lampki z tego co wiem, ale ja i tak poleciłbym OP kupić jednak GB SP czy chociażby GBA.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: GAME BOY COLOR
« Odpowiedź #4 dnia: 04.10.2009, 19:41:55 »
I prosiłbym nie odpowiadać w stylu: "Kup sobie lepiej GAME BOYA ADVANCE, albo SP".
jemu chodziło chyba o to, że chce Colora, ażeby leżał na półce z klasycznymi konsolkami przy okazji :P

cyklop22

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
Odp: GAME BOY COLOR
« Odpowiedź #5 dnia: 04.10.2009, 20:40:17 »
Swietny "handheld" i mnostwo gier na niego,kupuj smialo nie bedziesz zalowal,co do klapki i innych defektow to zalezy jak kto "uzytkuje"konsole,sama od siebie sie nie psuje.MNK666 ma racje  ekran LCD nie swieci "wlasnym" swiatlem i trzeba grac przy dodatkowym oswietleniu,jednak do konsoli mozesz zakupic lampke,ktora sie na nia naklada od gory,na twoim miejscu wolalbym zakupic akumulatorki i ladowarke do nich z czasem sie zwroci,mozesz tez kupic zasilacz ale wnioskuje ze nie  kupujesz tej konsoli zeby grac w domu.Pozdro

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: GAME BOY COLOR
« Odpowiedź #6 dnia: 04.10.2009, 21:35:42 »
Dzięki za sensowne odpowiedzi, szczególnie tobie Cyklop. Przecież mówiłem, że Advance czy SP mnie nie interesują. Ja dobrze wiem, że to są nowsze i bardziej wypasione wersje. Mi się podoba COLOR i o nim chciałem się jak najwięcej dowiedzieć. ;)