Autor Wątek: Kiedy pozbyliście się konsoli?  (Przeczytany 80753 razy)

Dziadu

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • STARA GWARDIA to the death
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #45 dnia: 22.11.2008, 18:17:11 »
może troszke spam ale prawdę mówiąc to "nasze pegazusy" wszystkie są podróbki bez względu na numerki bo oryginały to NES i Famicon ( no chyba że ja jestem niedoinformowany :) )

Evil

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #46 dnia: 22.11.2008, 18:18:16 »
dobrze mówisz :) z tym, że nie "nasze", bo ja mam Famicoma właśnie ;p

Dziadu

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 512
  • STARA GWARDIA to the death
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #47 dnia: 22.11.2008, 18:25:30 »
mówiąc "nasze" miałem na myśli europejskie :)
e no to kozak jesteś, ja niestety nigdy nie doczekałem się oryginału :cry:

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #48 dnia: 22.11.2008, 19:19:34 »
Cytat: Evil
te klony FAMICOM/NES paradoksalnie pozwoliły Nintendo opanować Stary Kontynent. Większość grając na swym Pegasusie marzyła żeby kiedyś poznać „ten jedyny oryginał" i kupowała kremową (japońską) bądź szarą (amerykańską) wersję platformy, tym samym zasilając budżet wielkiej korporacji N ;)

czyli jednak miałeś klona na początku??

Evil

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #49 dnia: 22.11.2008, 19:25:10 »
Nie, a niby gdzie w tym zdaniu wyczytałeś taką informację? :>

ed. ja mam konsolę z 1993 roku, w tej chwili już jej nie używam, ale działa :)
« Ostatnia zmiana: 22.11.2008, 19:26:49 wysłana przez Evil »

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #50 dnia: 26.11.2008, 21:59:23 »
Ja wszystkie spaliłem w piecu jak mi się papier na rozpałkę skończył.

PrzemekL

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #51 dnia: 29.11.2008, 12:19:48 »
jak miałem 8 lat dostałem PlayStation, którego rozwaliłem w 2 lata i już pegazusów nie było....

mario95

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #52 dnia: 11.12.2008, 20:26:26 »
Ja mam pegazusa kupionego na rynku już 2 lata na nim gram a na kompa wchodze tylko po to żeby "dyskietki" zamówić na alegro :D a co do odania to sie  go nigdy nie pozbende

Baderee

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #53 dnia: 30.12.2008, 20:29:38 »
Ja pegasuska mojego do dziś dzień mam ;D. Ale dyskietki już parę lat temu sprzedane ;D (3 lata? 4?)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #54 dnia: 22.01.2009, 11:36:45 »
a ja wczoraj naruszyłem świętość... chory ostatnio leżałem, a jak mi się z deka poprawiło, to podłączyłem pegasusa. jakoś joy'a na dwa dni do działania zmusiłem, ale rozpadł się jeszcze bardziej. lecz nie o tym rzecz.po skończeniu grania na poly station wyjąłem mojego pierwszego pegaza, cudownego SP - 60, działał, a jak, tylko bez joy'a lipa. i wiecie co zrobiłem? uszkodziłem klapkę!

KLAPKĘ!!!
Mój pegasusek został okaleczony,  jest jak bez twarzy, nie wygląda tak jak dawniej. już nigdy nie wyda znajomego dźwięku przy wyjmowaniu kardridża. mógłbym spróbować skleić, ale to oznaczałoby możliwość spsucia wszystkiego porzez rozkręcenie. nowego też już raczej nie kupie. buuuuu!!!

po chwili prysły wszystkie myśli, pozostała tylko jedna: czy ja jestem jeszcze bardziej porąbany niż mi się wydaje, żeby rozpaczać z powodu klapki  :o tak, chyba jestem ;)
« Ostatnia zmiana: 23.01.2009, 11:49:07 wysłana przez Mcin »

Lecho1523

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 529
  • Pozdro forum 2012 :)
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #55 dnia: 23.01.2009, 13:18:35 »
Ja bym rozpaczał teraz mam takiego dobitego klona ale w niego nie gram bo nie lubie grac na tych joyach co wygladaja jak do ps ;/(jak ktos ma do sprzedania takie prostokatne,wiem ze to do dzialu giełda ale...) a kiedyś miałem famicoma to były czasy orginalny famicom:D z kartigem w środku ale go rozrkeciłem i ja wyjołem a to było 168 in ach łezka się w oku kręci :)

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #56 dnia: 02.02.2009, 12:12:29 »
Ja nabyłem ostatnio oryginał za niemałą kasę, ale nie żałuję. Także parę składanek. Na jednej mam Double Dragon 2-4, a na innej Ninje Gaiden 3, Turtles 3. Na jeszcze innej Gun Nac, Kage, Bubble Bobble 2, oraz osobny Metal Gear.
« Ostatnia zmiana: 02.02.2009, 12:14:09 wysłana przez PegazusMaster »

B@Q

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #57 dnia: 02.02.2009, 12:37:58 »
Ja właśnie szukam jakiegoś dobrego nie koniecznie oryginała pegaza bo mój jest w stanie spoczynku... Na początek kupię zasilacz tylko gdzie zakupić konsolkę bo na mieście to za dobrego nic nie będzie... A na allegro wolę nie kupować bo jeszcze jakiś kit dostanę... Może w Wawie brat mi załatwi na stadionie dziesięciolecia chyba że przenieśli już gdzie indziej...

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #58 dnia: 03.02.2009, 23:29:37 »
Na Allegro nie dostaniesz kitu jak kupisz oryginałkę w miarę dobrym stanie. Jedyna tego wada, że będziesz musiał troszkę wydać na to.

8bitFan

  • Gość
Odp: Kiedy pozbyliście się konsoli?
« Odpowiedź #59 dnia: 07.03.2009, 16:47:55 »
Od dziś znów jestem posiadaczem konsolki i specjalnie wszedłem na forum aby się hmmm pochwalić może;) W każdym razie ostatni pegasus z allegro nie wytrzymał za długo. Nie chciałem nabywać kolejnego chińskiego wynalazku wiec pozbyłem się cartów i dałem ogólnie spokój z tym. A dziś podczas zakupów w Auchan natchnąłem się na ciekawy klonik, nówka na rocznej gwarancji i co najśmieszniejsze jest on zasilany 4 paluszkami. Śmiga ładnie, a fikuśne pady są wygodne i dobrej jakości. Wiec witam ponownie;) Pozdrawiam