Autor Wątek: Echa Allegro  (Przeczytany 782024 razy)

chager01

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4005 dnia: 15.03.2016, 21:31:00 »
Swoją drogą strasznie dużo musieli wyprodukować tej Złotej Czwórki, skoro do tej pory można kupić nowe egzemplarze. Te 88,95 zł to i tak drogo, biorąc pod uwagę jak popularny jest ten cart. Ale znając życie koleś co kupił 12 sztuk wystawi je pewnie za jakieś minimum 150-160 zł, a i tak sprzeda wszystkie. 

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4006 dnia: 15.03.2016, 22:49:46 »
Trudno mi się zgodzić z pierwszym zdaniem. Nie znam nikogo, kto by miał Złotą Czwórkę w pudle od lat 90. Może ktoś z was na forum jest takim szczęśliwcem. Gołe kartridże były często spotykane, bo dobierało się je do IQ - 502 - to co wystawiał ten ktoś ze Skórzewa to leżak magazynowy, co jakiś czas pojawia się to ogłoszenie na Allegro, z coraz wyższą ceną.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4007 dnia: 16.03.2016, 10:57:00 »
VertekS - w roku 2008 gdy zacząłem kolekcjonować konsole i gry dostałem kontakt do gościa, który miał mnóstwo ciekawych rzeczy związanych z naszym kochanym Pegasusem. Dzięki temu po chyba dwóch latach wypłynęły te boxowane Złote 4. Tutaj na forum ma je większość starszych stażem kolekcjonerów, taka Złota 4 w boxie była np. wygraną w konkursie Donkey Konga N64 który organizowałem na zlocie w 2010r. Nic specjalnie już wtedy drogiego. :) Były tego dziesiątki jak nie setki. ;) Oczywiście pierwsze wrażenie było i to mocne - wow - sam zrobiłeś ten box itd, jednak gdy znawcy go dokładnie obejrzeli przekonali się, że nie jest mojego autorstwa tylko takie coś naprawdę kiedyś istniało.

« Ostatnia zmiana: 16.03.2016, 10:58:39 wysłana przez Martin »

VertekS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 225
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4008 dnia: 16.03.2016, 15:25:16 »
Czytałem twoje historie o tych zapasach magazynowych, IQ-502 na glucie fabrycznie nowych, które wystawiałeś na Allegro (ówcześnie - 2010 rok, to interesowałem się już emulacją i regularnie czytałem PG, raczej to temat na inny / osobny temat na forum) - stąd pochodzi część mojej wiedzy na temat Pegasusa, którą się podzieliłem z chagerem01 dwa posty wyżej. Cieszy to, że opisujesz kolejne fakty, o których "nowi" nie wiedzą - bije od ciebie pasją :)
Piszesz, że te Złote Czwórki nie były drogie - wystarczy sobie porównać dzisiejsze realia do tego, co było kilka lat temu. Mała część retro była wtedy droga, boom dopiero się na to rozpoczynał w Polsce.

Jeśli nie jest to żadna tajemnica - ten gość, o którym piszesz, to ten znany w pewnych kręgach Miłosz?

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4009 dnia: 16.03.2016, 17:19:38 »
Nie - to nie był Miłosz, chociaż on opowiadał mi o jakimś magazynie z konsolami który może mieć jego znajomy, przez lata jednak nic nie wypłynęło a więc te historię można wsadzić pewnie między te o zawiezieniu piratów GBC do Media Marktu w 2009 roku jak my ich nie weźmiemy za ileśtamdziesiąt zł/szt. :)

Na dzisiejsze realia to te IQ-502 i Złote 4 w boxie były za pół darmo. :) Pamiętam jeszcze jak znienawidziła mnie część forum Emu-Nes gdy zaproponowałem ich zakup w cenie 249 zł z jakimś rabatem dla forumowiczów. :) Teraz pewnie po 10szt za jedną przesyłką by w tej cenie chodziły. No cóż - każda retrozabawka będzie miała swoje lepsze i gorsze ceny, wtedy po prostu się tym handlowało za tyle i było za co żyć. :)

Rzeczywiście - udało mi się w fajnym czasie trafić na fajne osoby które w latach 90' zarabiały na tych konsolach grube hajsy, dowiedzieć się ciekawych historii, ale przede wszystkim zebrać dużo ciekawych rzeczy do kolekcji w cenach tak niskich, że aż śmiesznych, a wielu z nas tutaj pamięta jeszcze te gruuube zestawy na Allegro, ze zdjęciami zrobionymi pralką po kilkadziesiąt zł/zestaw, gdzie wyciągało się kilka perełek a reszta porządnie wystawiona potrafiła iść za 2x tyle. :) Eldorado, które już raczej nie wróci.
« Ostatnia zmiana: 16.03.2016, 17:23:47 wysłana przez Martin »

siudym

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4010 dnia: 16.03.2016, 18:16:59 »
Swoją drogą strasznie dużo musieli wyprodukować tej Złotej Czwórki, skoro do tej pory można kupić nowe egzemplarze. Te 88,95 zł to i tak drogo, biorąc pod uwagę jak popularny jest ten cart. Ale znając życie koleś co kupił 12 sztuk wystawi je pewnie za jakieś minimum 150-160 zł, a i tak sprzeda wszystkie.  

W taki sposob szybko podbija sie rynkowe ceny. Wystawi je znacznie drozej i nie zjedzie z cena. Potem ktos, kto bedzie mial zamiar sprzedac swoja, zobaczy jego cene jako wyznacznik i wystawi w podobnej. Wtedy bardzo szybko wszystko kosmicznie skacze cenowo.

Gdzies pewnie jeszcze czekaja zalegi 5in1 czy 4in1
http://allegro.pl/kartridz-zlota-4-golden-four-gry-4w1-fl-i6053489295.html

Fajnie jakby gdzies wyplynela ilosc w np. tysiacach :D Wtedy ceny zaczna spadac.
« Ostatnia zmiana: 16.03.2016, 18:19:15 wysłana przez siudym »

chager01

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4011 dnia: 16.03.2016, 20:33:20 »

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4012 dnia: 16.03.2016, 20:36:45 »
Ładnie zachowany Fenix:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6052599820&reco_id=9a825421-ebad-11e5-9701-028b7cd84653&ars_rule_id=802&ars_source=ars&ars_socket_id=10
Tylko cena trochę wygórowana, ale nie trzeba licytować...
I tradycyjnie konsola niesprawdzona...

chager01

  • Gość
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4013 dnia: 17.03.2016, 08:15:32 »
heh, tego już nie doczytałem :-[ Zerknąłem na cenę i na zdjęcia. Niesprawdzony Fenix powinien kosztować góra 40 zł. Tyle dał na giełdzie mój kolega i okazało się że konsolka działała bez żadnych zarzutów...

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4014 dnia: 17.03.2016, 19:38:36 »
Kilka aktualności:
Złota Czwórka (nie nowa) w boxie już stoi za 162,50 , a do końca jeszcze jeden dzień. Któs kto kupił 12 szt. nówek za dużo mnie pewnie zrobi dobry interes:
http://allegro.pl/zlota-czworka-pegazus-i6050412312.html

Big Nose tego samego sprzedawcy osiąga również zawrotną cenę:
http://allegro.pl/big-nose-freaks-out-pegazus-i6050413126.html

Bardzo ładne zachowane wydanie Złotej Piątki w box-ie, szkoda tylko, że niekompletne:
http://allegro.pl/zlota-piatka-golden-five-pegasus-pegazus-unikat-i6058510547.html

Kapucha007

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4015 dnia: 18.03.2016, 20:52:53 »
Rok temu kupiłem taką złotą czwórkę w boxie chyba poniżej 80 zł, widzę teraz że zrobiłem biznes :P  użytkownik ten od nowa założył konto, bo miał dużo negatywów i neutrali. Figurował pod inną nazwą, ale profil sprzedawanego towaru czyli "mydło i powidło" pozostał. Przysłali mi złotą czwórkę faktycznie nową, do dziś trochę pachnie fabryką, tyle że z zagniecionym pudełkiem. Chciałem zamienić egzemplarz, bo płaciłem za towar bez ubytków- zero odzewu.

Co myślicie o tym, Duck Tales 2:
http://allegro.pl/duck-tales-2-na-pegasus-pegazus-famicom-okazja-i6050978308.html [nofollow]

 

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4016 dnia: 18.03.2016, 22:50:37 »
Duck Tales od MaarioSa. Pieczęć gwarancji, że to fabryczny kartridż.

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4017 dnia: 19.03.2016, 00:22:00 »
Rok temu kupiłem taką złotą czwórkę w boxie chyba poniżej 80 zł, widzę teraz że zrobiłem biznes :P  użytkownik ten od nowa założył konto, bo miał dużo negatywów i neutrali. Figurował pod inną nazwą, ale profil sprzedawanego towaru czyli "mydło i powidło" pozostał. Przysłali mi złotą czwórkę faktycznie nową, do dziś trochę pachnie fabryką, tyle że z zagniecionym pudełkiem. Chciałem zamienić egzemplarz, bo płaciłem za towar bez ubytków- zero odzewu.

Nie spodziewaj się, że ktokolwiek odezwie się z tamtej firmy w tak "błahej" dla nich sprawie. :)

Bubumotors

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4018 dnia: 19.03.2016, 09:33:59 »
Rok temu kupiłem taką złotą czwórkę w boxie chyba poniżej 80 zł, widzę teraz że zrobiłem biznes :P  użytkownik ten od nowa założył konto, bo miał dużo negatywów i neutrali. Figurował pod inną nazwą, ale profil sprzedawanego towaru czyli "mydło i powidło" pozostał. Przysłali mi złotą czwórkę faktycznie nową, do dziś trochę pachnie fabryką, tyle że z zagniecionym pudełkiem. Chciałem zamienić egzemplarz, bo płaciłem za towar bez ubytków- zero odzewu.

Nie spodziewaj się, że ktokolwiek odezwie się z tamtej firmy w tak "błahej" dla nich sprawie. :)

po zakupie tych 12 boxów, jedna dyskietka nie dziaała wczoraj odesłałem i pani potwierdziła ze wysla mi nowa , poprosiłem o wysłanie tej zepsutej podmienie sobie płytki.Nie chce tłoczonej w boxie

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #4019 dnia: 19.03.2016, 10:11:51 »
http://allegro.pl/18-gier-nes-likwidacja-kolekcji-i6036057973.html

Interesujący zestaw. Ciekawe jaka będzie cena końcowa.