Autor Wątek: Echa Allegro  (Przeczytany 778908 razy)

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3015 dnia: 09.12.2011, 00:06:22 »
No to właśnie widać, do czego świat się doprowadził, do wypowiedzi w stylu "nie mam pojęcia co to k***a jest tak pisze i tak to sprzedaje" :P . Na danej rzeczy chyba trzeba się chociaż odrobinę znać, heh, szczególnie prowadząc sprzedaż to nawet nie odrobinę, jeżeli sprzedaje to jak widać "w pełni działająca firma". (zresztą, po kiego grzyba ja to w ogóle mówię???) Nawet Chinole chyba nie mają pojęcia, co sami produkują, "16 bit super graphics" ..... Jeżeli to jest serio z "16-bit graphics" to ciekawe, jak to technicznie byłoby możliwe, skoro gry na Pegasusa mają już w sobie grafikę 8-bit :F .

P.S. Heh, cholera wie, może to jest również taki pewien rodzaj "trendu". Robić ludziom w mózgach totalny rozpi**dol aż potem sami nie mają pojęcia, co jak gdzie kiedy i co w końcu kupić.

P.S.2. Dobra, żeby dalej nie mieszać w mózgach i dać porządne podsumowanie, to sam powiem głośno i wyraźnie, jeżeli ktoś nadal tego nie ogarnia:
TA KONSOLA NIE JEST 16-BITOWA!!! Również nie była ani nie będzie, bo..... jak?? (aczkolwiek, wg niektórych biznesmenów na allepipie jak widać już jest :P )
« Ostatnia zmiana: 09.12.2011, 00:23:13 wysłana przez MaarioS »

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3016 dnia: 09.12.2011, 00:13:31 »
Szymonie.... Funstationy, bs-y, polystationy , to chińske, tandetnie wykonane, a nawet zagrażające życiu i zdrowiu "wynalazki". Nie sądzę by to coś miało jakieś atesty. Jaka cena taka jakość, czyli prawie od razu się zepsują pady, konsola, albo zasilacz pójdzie z dymem. Poza tym nie  warto tego czegoś kupować, bo nie czyta wszystkich gier.

Poczytaj sobie o tej konsoli:
http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,3274.0.html
http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,3384.0.html

Masz talent do robienia opisów dla takich tandetnych produktów. Gratulacje.

sordan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3017 dnia: 09.12.2011, 10:49:44 »
Masz talent do robienia opisów dla takich tandetnych produktów. Gratulacje.

To nie żaden talent. To kompletne buractwo, brak sumienia w oszukiwaniu, obkradaniu i wciskaniu ciemnoty ludziom. Każdy zły człowiek takie coś może zrobić by wyłudzić pieniądze od naiwnych, których nigdy nie brakuje.

Popatrzcie tylko na pozostałe aukcje biznesmena. Ukradł zdjęcie panienki, napisał stek bzdur (tzn. nie on to napisał, tylko również to ukradł) i sprzedaje kartkę papieru z artykułem o grawitacji, oczywiście nie jego autorstwa.  I to nie jest jego pomysł, bo takie buractwo juz wymyślono dawno temu i to nie w Polsce. To takie samo kretactwo jak e-mailowy spam typu: mam 10000000000$ podaj mi swoje konto, a przeleje ci 40%.

Jest mnóstwo innych sposobów na zarobienie pieniędzy uczciwie. Panie Szymonie jesteś pan zerem.
« Ostatnia zmiana: 09.12.2011, 10:56:01 wysłana przez sordan »

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3018 dnia: 09.12.2011, 11:30:36 »
Cześć pegazusowcy 8-bitowcy, ... chłopcy. Jaka cena taka jakość nie dotyczył aukcji z tym chińskim badziewiem , więc zanim coś napiszesz bez pokrycia, zastanów się, bo kotki giną z rąk samego Jezusa Chrystusa. Jestem sprzedawcą, nie znam się na grach , konsolach, wogóle mnie one nie bawią i nie interesuję, ogólnie rzecz biorąc mam je gdzieś. Po prostu je sprzedaje. Nie wiem co znaczy 16-bit , 8-bit, 3-bit, w sumie 3- bit to wiem, ...

jak się nie znasz to nie sprzedawaj, Nintendo czeka na takich jak ty, niech tylko zobaczy na zdjęciu napis Nintendo Entertainment System to będziesz bulił kasę, bo nie wiem jak przy takim "gównie" dać nazwę takiej firmy...

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3019 dnia: 09.12.2011, 13:08:39 »
Zazwyczaj unikam takich tematów, ale skoro pan sprzedawca się wypowiedział...

Jakość konsoli mnie w tym poście nie obchodzi, jest jaka jest. Jak ktoś nie chce się zainteresować i poszukać w sieci, to kupi co kupi i to jest jego problem. Do rzeczy:

Tak, pudełka klonów famicoma oszukują. Są na nich screeny z gier 16/32/64 bitowych, umieszczone przez producentów. Mogłeś nie wiedząc się nimi zasugerować i umieścić złe obrazki oraz nazwy gier.

Teraz te wszystkie "licencje". Powiedzmy wprost, że Ninny nie dało nikomu licencji i jakikolwiek ich znak jakości na tym sprzęcie jest po prostu użyciem cudzego znaku. Nielegalnym. Pomijam fakt, że pojawia się tylko na Twoich obrazkach, nie widzę go na pudełku ani konsoli. To samo z "Pegasus [...] TM". Bobmark zamknął działalność i nikomu żadnej licencji nie udostępnił, a że już nie istnieje raczej tego nie zrobi. Te wszystkie "trademarki" są więc wyssane z palca. Ale dobra, zasugerowałeś się cudzymi opisami, nie wiedziałeś, wybaczę.
Podobna sprawa z wyglądam tak padów jak i samej konsoli, prawa do nich należą do Sony i wątpię, żeby twórcy FS dostali jakiekolwiek pozwolenie na ich wykorzystanie. Użyłeś też nie-swoich materiałów reklamowych do promowania towaru, no ale co tam, ściągnął z Gogli, nie zauważył czyje.
Konsola jest 8, a nie 16 bitowa, nie ma nic wspólnego z Neo-Geo, gameplay nie jest w żaden sposób odswieżony. Warto wiedzieć takie rzeczy, zanim się wystawi aukcję.


Wszystko można zwalić na nieznajomość tematu i przeboleć, ale pozostaje jeszcze jeden spory minus:
Cytuj
W SUPER OKAZYJNEJ CENIE 29,50 zł
OBNIŻKA -50%
19,99 zł !!!
Z taką znajomością matematyki wydajesz się być idealnym kontrahentem - pozwól, że przypomnę, że odejmujesz ~50% wartości początkowej, a nie końcowej, obniżka wynosi więc ~32,54%. I za samo to powinni Ci tę aukcję usunąć.

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3020 dnia: 09.12.2011, 13:29:23 »
Skończcie już się dąsać, należy się uznanie, że Szymon przyznał się do błędu, poprawił zdjęcia i zmodyfikował nieco opis aukcji. Nie mi oceniać ile prawdy w tym co napisał i jaką ocenę miał z matematyki, ale... wymagacie od sprzedających bóg wie czego, każdy kupujący, widząc cenę 20zł, zdaje sobie sprawę że nie dostanie nowego towaru dobrej jakości. Chcesz kupić dobrą konsolę, kup PS3 za minimum 900zł... Niech będzie że  jako sprzedający wykorzystał logo Nintendo i co z tego? Wątpię, aby Nintendo w Polsce miało się tym zająć, wystarczająco olewają swoich klientów, przez co ta marka w naszym kraju w ogóle nie istnieje.
Przez takie oskarżenia od dłuższego czasu, tego forum nie da się traktować poważnie... ktoś sprzedaje podróbę Nintendo za 20zł - jest wyzywany od złodziei, inna osoba sprzedaje Pegasusa za 400zł, jest równana z błotem, nie daj boże, niech ktoś kupi niebieskiego carta za 100zł, to jest naznaczony piętnem tego, który zachwiał balans we Wszechświecie i zepsuł cały rynek Allegro...
Niektórzy użytkownicy zachowują się jak banda rozszczekanych szczeniaczków, które robi wokół wszystkiego pełno hałasu, a tak naprawdę niewiele jest sensu i logiki w tym co piszą, sugeruję abyście zajęli się swoimi problemami i nie wpieprzali się w interesy innych. Jak już pisałem, Szymon okazał skruchę, wziął sobie do serca maila od Sebastiana i pofatygował się żeby zmienić opis.
Ludzie i tak nie przestaną kupować tych Funstationów, tylko na tej aukcji zostało ich sprzedane 140 sztuk. Większość z tych klientów pogra na nich kilka wieczorów i pewnie odstawi sprzęt do szafy.

Evil18

  • I'm here
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3021 dnia: 09.12.2011, 13:42:26 »
Skończcie już się dąsać, należy się uznanie, że Szymon przyznał się do błędu, poprawił zdjęcia i zmodyfikował nieco opis aukcji. Nie mi oceniać ile prawdy w tym co napisał i jaką ocenę miał z matematyki, ale... wymagacie od sprzedających bóg wie czego, każdy kupujący, widząc cenę 20zł, zdaje sobie sprawę że nie dostanie nowego towaru dobrej jakości. Chcesz kupić dobrą konsolę, kup PS3 za minimum 900zł... Niech będzie że  jako sprzedający wykorzystał logo Nintendo i co z tego? Wątpię, aby Nintendo w Polsce miało się tym zająć, wystarczająco olewają swoich klientów, przez co ta marka w naszym kraju w ogóle nie istnieje.
Przez takie oskarżenia od dłuższego czasu, tego forum nie da się traktować poważnie... ktoś sprzedaje podróbę Nintendo za 20zł - jest wyzywany od złodziei, inna osoba sprzedaje Pegasusa za 400zł, jest równana z błotem, nie daj boże, niech ktoś kupi niebieskiego carta za 100zł, to jest naznaczony piętnem tego, który zachwiał balans we Wszechświecie i zepsuł cały rynek Allegro...
Niektórzy użytkownicy zachowują się jak banda rozszczekanych szczeniaczków, które robi wokół wszystkiego pełno hałasu, a tak naprawdę niewiele jest sensu i logiki w tym co piszą, sugeruję abyście zajęli się swoimi problemami i nie wpieprzali się w interesy innych. Jak już pisałem, Szymon okazał skruchę, wziął sobie do serca maila od Sebastiana i pofatygował się żeby zmienić opis.
Ludzie i tak nie przestaną kupować tych Funstationów, tylko na tej aukcji zostało ich sprzedane 140 sztuk. Większość z tych klientów pogra na nich kilka wieczorów i pewnie odstawi sprzęt do szafy.

nie zgadzam się po części z Tobą jak widać po użytkowniku jest to konto firma, więc powinien wiedzieć co sprzedaje nie? to tak jak byś kupił kafelki do łazienki a one się wcale do tego pomieszczenia nie nadają bo "sprzedający nie wie nic na ich temat" sam do tego się przyznał co źle świadczy o jego usługach, a mnie to guzik obchodzi ile kosztuje konsolka chce mieć ją zgodnie z opisem, a nie jak wcześnie na aukcji obrazki z 16 bitowca...

sordan

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3022 dnia: 09.12.2011, 13:43:43 »
ForbiddenEvil: Za to w tym co ty napisałeś jest logiki, że hoho.  Tylko delikwent odwalajacy podobny badziew mógłby napisać taka bzdure.

Ani sprzedaż Pegasusa za 400 zł, ani kupno niebieskiego karta za 100 zł nie podchodzi pod żaden  paragraf. Za to aukcja pana Szymona naruszyła prawo przynajmniej z 5 razy. Więc nie widzę w ogóle sensu wrzucania tych 3 rzeczy do jednego wora.

Maniuś

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3023 dnia: 09.12.2011, 14:02:13 »
Jak dla mnie opis aukcji oczywiście bardzo zły , ale i nie ma co się dalej nad tym rozpisywać.
Człowiek przyznał się do błędu i to poprawił , więc nie ma co się dalej czepiać , bo nie ma ludzie nieomylnych.
Co do cen , jeśli Wy coś sprzedajecie to nie robicie tego z myślą zarobienia ?
Sprzedajecie dla satysfakcji ?
Co do zakupów konsol, cartów itp. to za ile ktoś coś kupuje to jest jego indywidualna sprawa , jeśli uważa że mu jest potrzebne i ma kasę to nie rozumiem co niektórym do tego że da za karta 100 zł czy konsolę 400 zł.
Takie są realia i prawa rynku!

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3024 dnia: 09.12.2011, 14:07:30 »
Sordan i inni użytkownicy: Sami dobrze wiecie, że na tych Funstationach są screeny z gier 16/32-bitowych... ja podchodzę do tego racjonalnie. Sprzedający jedzie do hurtowni, kupuje legalnie towar pochodzący od Chińczyków i goni to dalej, dając opis (z którym nie twierdzę że go nie poniosło), ale jak sam przyznał nie zna się na tym, dokładnie jak 80% sprzedających na bazarach. Ja biję do faktu, nazywania kogoś takiego złodziejem, gdyż też jest to spore przegięcie, tym bardziej że sprzedający zmienił screeny na aukcji.
Z kolei sprawa Pegasusów za 400zł i niebieskich cartów nie ma nic wspólnego z tym przypadkiem, a raczej zachowaniem poszczególnych użytkowników i dobrze zdajesz sobie z tego sprawę. Co do logiki, to uwierz że jest ona zawarta też w moim poście, jako osoba wypowiadająca się na forum wymagam też jej trochę w interpretacji tego co sam napisałem, tym bardziej że z góry zakładam, że jako użytkownik tego forum, znasz wcześniejsze sytuacje, dotyczące zarówno pretensji do cen Pegasusów i cen Cartów.

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3025 dnia: 09.12.2011, 14:22:19 »
Forbidden, ale na serio, jakby ktoś nie wiedział co kupuje, więc czyta "o 16 bit ja nie moge, kiedyś miałem z pewexu Pegasusa 16 bitowego, musze mieć", a tu lipa, bo to zwykłe chińskie gówno rodem z Kuracjusza elo elo.
Podobne aukcje dałem do kocopołów i zgłaszałem.
"Popoełnił błąd i poprawił" - Ja bym to wywałkował jednym argumentem, aslo:
Koleś wiedział co sprzedaje, i to bardzo dobrze, lecz jak zaczęło sie robić gorąco, to jak myslisz?
Głupio mu się zrobiło.
Typowy Polaczek-Robaczek, który na siłe chce wepchnąć tobie gówno, żeby tylko hajc wyłapać.
Cytuj
Z kolei sprawa Pegasusów za 400zł i niebieskich cartów nie ma nic wspólnego z tym przypadkiem
Tu ci moge najwyżej 0.7 postawić. Każdy wyraził swoją opinię na ten temat, co do pegasusuf na Czterysta i Blue Rare.
Każdy ma prawo wyrażać opinię c'nie?
Cytuj
a raczej zachowaniem poszczególnych użytkowników
Chodzi ci o Twina, ten który kupił za 90 zł przejściówkę o szacowanej wartości 10 zł?
Po czym Gnoił Vasha, że zrobił sobie Avatara i mysli że jest HERO? bo mysli że ma Skilla jak TongPo, po czym piękie mu podziękował za tyle zdobytych Gier na Famicoma? Racja, Twin to bezczelny cham.
PS. To prawda.

ForbiddenEvil

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Suck my Jamma
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3026 dnia: 09.12.2011, 14:42:36 »
Przejściówka za 10zł ? Załatw mi takich 10, płacę po 25zł od sztuki, zarabiasz 150zł na czysto.
To jest towar deficytowy, pojawia się na Allegro bardzo rzadko, dlatego gdy potrzeba, ludzie są w stanie zapłacić za nie nawet 90zł, to nie jest gadżet, który kupisz w każdym sklepie z elektroniką. Twierdzisz mi że jest warte 10zł, pokaż mi sklep internetowy gdzie kupię taką przejściówkę za tyle, wtedy Wasze argumenty będą słuszne.
Oczywiście że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, ale po pierwsze, nigdy nie staram się uderzać do konkretnych osób, chyba że to są rzeczywiści złodzieje - tacy jak Kuracjusz. Natomiast jeśli chodzi o kolekcjonerów, to wkurza mnie to, w jaki sposób niektóre osoby obsmarowują Henka i Twina. Nie wiem jak wyglądały interesy Twina z Vashem, ale podejrzewam, że Vash na tym nie stracił, a raczej zyskał... co do Avataru, każdy by się wkurzył i nie popieram tu żadnej strony, wyniknął konflikt i sam pewnie byś się wkurzył, gdyby ktoś ustawił sobie avka w stylu "Retroben ssie pałkę", bez większego uzasadnienia.
Tu nie chodzi o to, że ja coś mam do kogokolwiek z forumowiczów i też do nikogo osobiście nie uderzam, ale na forum coraz częściej pojawiają się takie bezczelne odzywki i to jest naprawdę żenujące, apeluję aby co poniektórzy ogarnęli się z takimi oskarżeniami na podstawie domysłów, bo z czasem forum stanie się istnym pośmiewiskiem ze strony innych forów.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3027 dnia: 09.12.2011, 14:45:48 »
25zł? Mogę ci swoją sprzedać za tyle. Jedynie co to tylko raz mi gra na niej odpaliła. Vash miał podobny problem, dał ją robenowi i mu ponoć działa.

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3028 dnia: 09.12.2011, 15:40:28 »
25zł? Mogę ci swoją sprzedać za tyle. Jedynie co to tylko raz mi gra na niej odpaliła. Vash miał podobny problem, dał ją robenowi i mu ponoć działa.
Aslo działa ;), jak ktoś chce to za 15 ją opchnę.
Cytuj
co do Avataru, każdy by się wkurzył i nie popieram tu żadnej strony, wyniknął konflikt i sam pewnie byś się wkurzył, gdyby ktoś ustawił sobie avka w stylu "Retroben ssie pałkę", bez większego uzasadnienia.
To wierz mi, ze Mcin, Machbed czy Carn, zastosowaliby odpowiednie środki aby nie doszło do obrazy.
« Ostatnia zmiana: 09.12.2011, 15:42:51 wysłana przez Roben »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Echa Allegro
« Odpowiedź #3029 dnia: 09.12.2011, 15:52:05 »
Heh, rety, to nie o to chodzi z tym avkiem jeżeli chodzi o tą sytuację.... a zresztą, nie będę tego tłumaczyć publicznie. Możliwe, że kolega ForbiddenEvil nie widział akcji między TWINem a Vashem (albo i może nawet całym forum) i nie bardzo wie o co chodzi, aczkolwiek.... czy jest sens to ciągnąć?? Ten kto to widział to widział, a potem nie ma, przepadło, nikt nic o niczym już nie wie i koniec.