Autor Wątek: Telefony  (Przeczytany 24885 razy)

Tycior

  • Gość
Odp: Telefony
« Odpowiedź #90 dnia: 29.04.2012, 10:26:41 »
Panowie maja podejscie jak moja mama :) wziela Samsunga Wave 2 przy przedluzaniu umowy w Plusie (wczesniej nokia 6300) i po 2dniach wrocila do Nokii. Mowi,ze to nie dla niej. Mati tez mialem n73 spoko telefon z symbianem. Pamietam jaka mialem radoche jak odpalilem na tej nokii gry n-gage. Lamanie symbiana tez dawalo fun (lubie grzebac w tel.softach itp) . Co do dotykowych komorek to moja avila jest bardzo wygodna do pisania a bateria trzyma do 3dni a czesto na necie siedze. Sorry za brak polskich znakow ale z tel.pisze a post wyzej tlumaczylem co sie dzieje :)

Stalowy

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 36
  • W małym pikselu wielka siła!
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #91 dnia: 29.04.2012, 19:25:31 »
Tycior pobierz może opere mini.
Też teraz właśnie piszę przez telefon, korzystam z opery mini i jak widać polskie znaki są :D

Mati w N73 nie ma sensu baterii wymieniać bo zawsze w niej ona hula, też miałem z nią problemy. Widocznie ta nokia jest dość prądożerna.
« Ostatnia zmiana: 29.04.2012, 19:33:47 wysłana przez Stalowy »

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #92 dnia: 29.04.2012, 20:33:01 »
Stalowy no właśnie nie, moja N73 wcześniej trzymała dłużej a teraz potrafi sie zrobić z 6 5 kresek baterii na 1, więc to wina baterii, ale co się dziwić. Mam ten telefon już piąty rok więc możnaby wymienić no i oczywiście sporo już przegadałem na tej baterii. Poza tym wszystko działa git a też potrafiła mi spać, gdzieś się zamoczyć i chodzi i niewygląda na to by miała paść. Co do niezawodności tego telefonu to nie ma o czym mówić, jest po prostu pro. Tycior, wiesz może czy da się zgrać jakoś twoje standardowe dzwonki z Avili? Mój siostrzeniec jak wcześniej pisałem go posiada i fajne ma dźwięki, wgrałbym sobie kilka do telefonu. Gdyby tak się dało w co wątpie, ale nie wiem niezagłębiałem się w grzebanie w sofcie w komórkach. Gdybyś coś wiedział i ewentualnie dałoby się tak zrobić, mógłbyś to zgrać jakoś do postaci mp3 i wrzucić? Jeśli się nie da, to nic, pytam tak orientacyjnie choć myślę, że się nie da, ale podobno kto pyta nie błądzi :), pozdro.

Tycior

  • Gość
Odp: Telefony
« Odpowiedź #93 dnia: 01.05.2012, 21:49:18 »
@Stalowy

mam zainstalowana opere mini 7 i z niej przegladam wiekszosc stron ,jednak pegasus gry otwieram w systemowej przegladarce,bo renderuje sie w wersji mobilnej cale forum i jest o wiele szybciej i wygodniej korzystac ;)

@mati

da sie zgrac dzwonki z avili czytalem poradnik jak to zrobic i jak jutro wroce do domu ,bo kabla usb potrzeba to Ci zgram.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #94 dnia: 01.05.2012, 23:10:05 »
Elegancko Tycior, więc czekam na pliczki i z góry dzięki za poświęcenie czasu :).

Tycior

  • Gość
Odp: Telefony
« Odpowiedź #95 dnia: 04.05.2012, 14:04:39 »
Elegancko Tycior, więc czekam na pliczki i z góry dzięki za poświęcenie czasu :).

Poszły na PW dzwonki. Niestety 4 mp3 nie udało się skopiować (odmowa dostępu) ,ale reszta elegancko się zgrała.

Wracając do tematu posiadam jeszcze kilka szrotów. Sony Ericsson K310i ,oraz Motorola V360. Motka niestety wpadła do zlewu i koniec jej żywota a SE K310i dalej działa ,ale to bardziej telefon awaryjny ,niż do codziennego użytku .

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #96 dnia: 04.05.2012, 16:15:04 »
Wielkie dzięki.

djwebster

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 195
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #97 dnia: 04.05.2012, 23:02:25 »
Też dawno , dawno temu miałem tą motorolę i z wszystkich moich telefonów ta wytrzymała najdłużej(ponad 3 lata)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #98 dnia: 22.05.2012, 22:49:19 »
Kupiłem nowiutką baterię do N73 i chodzi gorzej niż stara, na szczęście odzyskałem pieniądze a kolega wystawił temu typowi negatywa, zresztą myślę nad zmianą telefonu i myślę sobie jaką tu Nokijkę wybrać i chyba sobie wezmę E52, ale się zobaczy.
Tycior, dasz radę pojechać z tymi dzwonkami z Awili ?
http://dl.dropbox.com/u/73262344/Awila.mp3
Nagrałem te, które mnie interesują, a myślę, że je masz, tylko pytanko czy da sie je w ogóle zgrać? Tych mi brakowało jeszcze prócz tamtych od ciebie. Co prawda są jeszcze inne ale już nie będziemy się rozdrabniać. Fajnie by było jakby udało ci się jeszcze te 2 zgrać :).

Tycior

  • Gość
Odp: Telefony
« Odpowiedź #99 dnia: 22.05.2012, 23:00:43 »
Niestety tych dzwonków nie mam.
Ogólnie to ja posiadam w tej Avili jakiś ruski software z PL językiem i niektóre fukncje są zupełnie inne niż w polskich softach.

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #100 dnia: 22.05.2012, 23:08:39 »
szkoda :(

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #101 dnia: 08.08.2012, 11:03:40 »
Odkopuję temat. Wiem, że to nie forum znawców telefonów, ale skoro jest taki temat to niezaszkodzi zapytać. Cóż, moja N73 po 5ciu latach zaczyna powoli odmawiać posłuszeństwa. Złożyłem o dofinansowanie na nowy telefon, lecz niedostałem takowego, ale w październiku będę mógł podejść do tematu drugi raz. Chce sobie wziąć Nokię E52, ale o co mi chodzi. Do czasu przyznania nowego telefonu oile drugi raz już będę miał tą szansę, to musze jakoś funkcjonować na starej Nokii. Ok luz fajnie, byłem w hurtowni, wymieniłem obudowę, włożyyłem nowiutką oryginalną baterię, wymieniłem wszystkie głośniki i mega git, poczułem się jakbym miał nową tą Nokię, bo wszystko elegancko działa ale al, zaczął się problem, bo telefon świruje z smsami. Ta nokia ma ok 40 mb wewnętrznej pamięci. Problem polega na tym, że jak ktoś wysyła mi smsa to gdy chce odpisać po przez opcję odpowiedz to nie da rady tego zrobić, bo krzyczy mi, że brak pamięci jest, tylko to jest bardzo ciekawe bo mam na telefonie wolnej pamięci 31 mb, a jak odpisuje normalnie nie po przez opcję odpowiedz to już wysyła się ta wiadomość, a w skrzynce niezapisuje wiadomości, zawsze usuwam czyli jest pusta, albo też jest tak, że piszę smsa do kogoś to niewysyła mi od razu, tylko musze potem jeszcze raz zaglądać do skrzynki nadawczej i wysyłać ją drugi raz, bo ona jakby sie tam zatrzymuje heh. Kiedyś takich problemów nie miałem zupełnie i sam nie wiem co z tym telefonem jest. A jak wyłączę i włączę telefon, to wszystko jest wporządku, ale tylko przez jakiś czas, potem sytuacja sie powtarza. Czego to wina? Softa, co mogłoby się tam uszkodzić? Może już tak ze starości świruje?

bytterfly1

  • nesofan
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Mam 13 lat. Ktoś to przebije?
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #102 dnia: 08.08.2012, 16:07:08 »
ZTE blade :D działa bardzo dobrze

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #103 dnia: 08.08.2012, 16:44:02 »
@Mati - nie jestem jakimś ekspertem ale udaj się do pierwszego, lepszego komisu bądź serwisu GSM. Niech ci wgrają od nowa softa, najlepiej najnowszego. Do N73 na pewno wyszło już sporo aktualizacji i łatek. Majątku nie zapłacisz a być może pomoże  8)

Mati

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • Zobacz profil
Odp: Telefony
« Odpowiedź #104 dnia: 08.08.2012, 20:18:42 »
Spróbuję Przemek najpierw z kumplem coś pokombinować, bo on ma do tego łeb. On może bardziej mi pomóc. W serwisie boje sie, że mogliby mi skasować syntezator mowy, który mam w telefonie a niestety instalki już nie mam. Mam co prawda gdzieś najnowszą wersję tej syntezy, ale nie wiem czy na tym telefonie mi akurat pójdzie. Byćmoże da się zrobić tak, by wgrać jakieś aktualizacje w taki sposób żeby mi ten program nieprzepadł. W ostateczności jakoś do listopada, grudnia się pomęczę, bo na rozpatrzenie wniosku trzeba czekać z miesiąc albo i dłużej, ale dzięki za radę. Na pewno zkorzystam, bo jednak jest to uciążliwe, może nawet w tym tygodniu przejadę się do jakiegoś serwisu Nokii i może mi coś z tym zrobią.