25.03.2019, 00:11:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Teenage mutant ninja turtles 1 2 3  (Przeczytany 10651 razy)
Mati
Gość
« : 31.08.2009, 22:40:09 »

Tutaj będziemy rozmawiać o trzech pozostałych częściach na pegasusa, bo temat o Tmnt 4 już jest.
Gry zostały wydane przez Konami, są to bardzo dobre gry i zaliczam je do jednych z najlepszych, co prawda Tmnt 1 i 2 poznałem na emulatorze, ale kilka razy ukończyłem.
Tmnt 1, to gra bardziej platformowa, bo levele są zróżnicowane, bossowie także. Pierwsza część zajęła mi dużo czasu, szczególnie level 1, ale pierwszy raz grałem, więc zbytnio niewiedziałem gdzie iść itp, ale jak mówiłem ukończyłem ją.
Fajny był motyw z samochodzikami, czy pływaniem w wodzie i zbieraniem butelek. Gra ma świetną muzykę i grywalnie jest dobra. Strasznie dużo pizzy w niej było, więc polecam. Najgorszy był jednak Shredder, ale dało radę go pokonać, pomimo jego ataku, raz puści tą swoją falę i giniemy, ale jak mówiłem więcej wad niewidzę.
Tmnt 2 the arcade game.
Tutaj już jest inaczej, gdyż jest to chodzona bijatyka, gdzie idziemy przed siebie i rozwalamy napotykanych wrogów, ale też jest fajna, choćby różni bossowie, level z helikopterami i deskorolką. Gra jest dość długa, bo ma dość dużo leveli, bo aż 11, z czego ostatni to 2 finałowe bossy. Muzyka jak to u Konami świetna, zresztą w tych trzech częściach jest świetna, więc w tej kwestii wszystko jasne.
Ja ze swojej strony polecam zagrać.
Tmnt 3 the Manhattan project, to zdecydowanie najlepsza część. Miałem carta na pegasusie, ale najdalej dochodziłem do 3 levelu, gdzie pierwszy boss to był taki żółw rysujący a po nim pizza. Potem już ginąłem, natomiast na emulatorze udało mi się ukończyć całą i to kilka razy. Gra ma 8 leveli, niektóre bardzo długie, ale naprawdę przyjemnie się w nią gra. Mój ulubiony level, to ten, gdzie można walczyć w wodzie i jest taki robot, a na końcu krokodyl.
Gra nie jest tródna, może dalsze levele już troszkę tak, ale spokojnie bez nerwów pozycję można ukończyć co polecam, bo gra naprawdę przyciąga.
No i w Tmnt 3 znam password na wybieranie leveli, są tam jeszcze inne opcje, których niesprawdzałem, więc jak będą chętni to oczywiście podam. Szkoda, że na konsoli ich nie znałem.
Podsumowując, ja polecam wszystkie części, by się z nimi zapoznać, ukończyć, jeśli przypadną do gustu, ale obok żółwi od Mistrzów Konami nie można przejść obojętnie.
A jaka jest wasza opinia na temat tych wspaniałych gier o turtlesach?
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 31.08.2009, 22:40:09 »

Buu
Gość
« Odpowiedz #1 : 01.09.2009, 09:32:43 »

Wspaniała seria gier od wspaniałej firmy Konami.
____________________________________________________________________________________
Turtles I
O ile część pierwsza stylem grafiki i zamysłem rózniła się od kolejnych odsłon przygód żółwi, to wprowadzała ciekawy pomysł ze zmianą postaci w czasie gry oraz wędrówkę po mapie.

Gra choć napewno ciekawa, była jednak baaardzo trudna i jej ukończenie było mistrzostwem świata.
____________________________________________________________________________________
Turtles II
Druga część była już 100%-tową grą arcade. Nacierający co chwila wrogowie i bezustanna walka były głównymi cechami tytułu. Grafika uległa znacznej poprawie, pojawiły się przerywniki animowane pomiędzy etapami.

Gra zyskała nowy wizerunek i w niemal niezmienionej formie (z wyjatkiem samej grafiki) pojawiła się na wielu różnych platformach.
Turtles III Manhattan Project
Dla wielu graczy najlepsza część z serii. Wspaniała grafika i dźwięki, ciekawi przeciwnicy (niemal wszystkie postacie z serialu animowanego)oraz wysoka grywalność. Wielkim plusem był też ciekawy scenariusz który świetnie ukazywały animowane wstawki.

W związku z tym że gra była dość trudna dla przeciętnego gracza, stworzono kilka hacków tej gry. Przerobiono w nich logo gry oraz menu główne. W niektórych hackach zamiast standardowej ilości 3,5,7-miu żyć gra dawała ich aż 20!! (mam carta z taką wersją u siebie w domu). W inych wersjach bylo też menu wyboru poszczególnych poziomów.
Turtles Tournament Fighters
Choć Mati nie wymienił tej gry jako grę z serii, trzeba i o niej conieco napisać. TMNTT to klasyczne arenowe mordobicie. Siedem postaci do wyboru i cztery areny to mogłoby się wydawać nieco za mało ale gra nadrabia te braki wspaniałym repertuarem ciosów oraz sposobem ich wykonania.

Oprócz standardowych punch'ów i kick'ów sa ciosy specjalne a nawet możliwość rzucania kulą zostawianą na arenie przez mistrza Splintera. To daje ogrom możliwości (jak na grę nes) i mozliwość strategii walki. Dzięki temu TMNTT jest wspaniałą grą dla dwóch, trzech albo nawet czterech graczy.
O grafice i soundzie nawet nie będe wspominał-sa po prostu świetne. A sama gra jest chyba najbardziej dopracowanym mordobiciem na Nesa/Pegasusa.
Mati
Gość
« Odpowiedz #2 : 01.09.2009, 12:02:51 »

Nic o niej nienapisałem, ponieważ o niej topic już istnieje i tam wyraziłem swoją opinię, ale spoko nie mam nic przeciwko, tylko sprostowuję co i jak hehe.
Przemek_07
Stały bywalec PG

PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)

« Odpowiedz #3 : 01.09.2009, 14:05:00 »

No coż ze swojej strony mogę dodać tylko tyle, że wszystkie części Turtlesów były dla mnie piekielnie trudne. Jedynkę dostałem od rodziców pod choinkę ze 12 lat temu i to do niej mam największy sentyment. Mrugnięcie Na moim pegazie nigdy jej jednak nie ukończyłem. Dwójkę i Manhattan Project przeszliśmy z kuzynem we dwóch ale też bardzo dawno dawno temu. Na emulatorze jeszcze nie odpalałem żadnej części (poza Tournament Fighters) ale chyba jednak już czas sobie je przypomnieć. Cool Co do samej Tournament Fighters to rzeczywiście to dobra bijatyka. Trochę mało postaci. Mogli dodać jeszcze Splintera, Bebopa i Rocksteady'ego ale cóż. Takie gry jednak w pełni dają frajdę dopiero gdy gra się przeciwko 'żywemu' przeciwnikowi. Podsumowując: Gry godnie reprezentują popularnych żółwi na platformie NES/Pegasus i są obowiązkowymi pozycjami dla fanów kreskówek i wszystkiego co związane z Teenage Mutant Ninja Turtles.
« Ostatnia zmiana: 01.09.2009, 14:18:06 wysłane przez Przemek_07 » Zapisane

Aktualnie posiadam: PEGASUS: MT-777DX, IQ-502, GB CLASSIC, GB pocket, GB COLOR, GBA, PSone, PS2, PS3, XBOX360, PS4, PS VITA, PC, Laptop.
Mati
Gość
« Odpowiedz #4 : 16.10.2009, 13:21:52 »

Polecam obadac sobie ten kod w Tmnt 3.
Gdy odpalicie rom, albo cart i zacznie grac muzyczka, to wcisnijcie start, a potem taka kombinacje:
gora, gora, dol, dol, lewo, prawo, lewo, prawo, a, b i start.
Pokaze sie wam meni z wyborem zolwia, po wyborze danego zolwia wciskacie start wiadomo i po tym wcisnieciu ukaze sie wam tajne meni, gdzie mozna wybrac level, przesluchac muzyki, zycia i poziom trodnosci.
Kaptuch
!!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
Stały bywalec PG

!!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!

« Odpowiedz #5 : 16.10.2009, 13:54:56 »

Aczkolwiek chcę nawiązać do postu Matiego.ten kod co go Podał działa w 100%(sprawdzone Język)

[
Maxwell
Gość
« Odpowiedz #6 : 16.10.2009, 14:00:45 »

Ja za specjalnie nie przepadam za tą serią gier, ale postanowiłem zwrócić uwagę na pewną ciekawostkę- ze skreenu gry "Turtles Tournament Fighters" można wywnioskować, że gra jest podobna do Mortal Kombat.
VerminatorX
Mroczny Kombajnista
Aktywny użytkownik

Jestem Spamistą.

« Odpowiedz #7 : 16.10.2009, 14:28:35 »

oO w którym miejscu? Chyba podobieństwo kończy się na gatunku gry...

http://www.youtube.com/vermix007?gl=PL&hl=pl <-- oglądajcie moje przeróbki i piszcie komentarze Mrugnięcie

Zawsze gdy piszesz mądre posty, Bóg zabija emo, więc rób tak dalej
Buu
Gość
« Odpowiedz #8 : 16.10.2009, 14:38:24 »

Zamysłem i sposobem wklepywania ciosów jest podobna do Mortal Kombat. Maxwell słusznie zauważył podobieństwa obu gier takie jak oddzielne ciosy dla rąk, nóg, bieganie i blok. Tak samo jest przecież w MK. Co jeszcze z podobieństw? Ano w Mortalu był wielgachny Goro a w TMNTT jest Hothead, czyli tez wielki/silny/napakowany. Ponadto muzyczka w finałowej walce ze Shredderem-czy nie przypomina nieco tej z MK?
VerminatorX
Mroczny Kombajnista
Aktywny użytkownik

Jestem Spamistą.

« Odpowiedz #9 : 16.10.2009, 15:44:09 »

W prawie każdym fighterze są ciosy ręką, nogą, blok, bieg... kombinacje... to podstawa. To tak jakby uznać że Unreal Tournament i CounterStrike są podobnymi grami bo w obu chodzi się WSAD`em i strzela przyciskami myszki.

A co do muzyczki na planszy Water Front, której muzyczki z którego MK? Wliczając części poboczne istnieje, o ile się nie mylę 17 odsłon tej gry, więc prosiłbym o sprecyzowanie.

http://www.youtube.com/vermix007?gl=PL&hl=pl <-- oglądajcie moje przeróbki i piszcie komentarze Mrugnięcie

Mati
Gość
« Odpowiedz #10 : 16.10.2009, 16:12:38 »

Dla mnie to zupelnie inne gry, wiec nie ma co tu szczerze porownywac. Mk to legenda i w niej jest gorszy brutalniejszy klimat. Ilez to krwi sie leje? Jakie brutalne sa wykonczenia. Nie offtopujmy jednak tylko wracajmy do tematu.
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #11 : 20.10.2009, 14:36:35 »

A co do muzyczki na planszy Water Front, której muzyczki z którego MK? Wliczając części poboczne istnieje, o ile się nie mylę 17 odsłon tej gry, więc prosiłbym o sprecyzowanie.
mi się wydaje, że chodzi o główny motyw MK, ten, co jest w filmie. mi też się kojarzy Język
Kaptuch
!!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
Stały bywalec PG

!!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!

« Odpowiedz #12 : 20.10.2009, 14:42:16 »

Może i tak ale tylko przez pierwsze kilka sekund.

[
Mati
Gość
« Odpowiedz #13 : 20.10.2009, 14:48:28 »

Mi on w ogole nieprzypomina ani troche motywow z Mk, zreszta nut w tym samym brzmieniu jest dosc sporo.
VerminatorX
Mroczny Kombajnista
Aktywny użytkownik

Jestem Spamistą.

« Odpowiedz #14 : 20.10.2009, 20:47:48 »

... TMNT TF jest z 1993 roku a film Mortal Kombat z 1995...

Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do: