Autor Wątek: Podłączanie konsoli do TV  (Przeczytany 73534 razy)

Beliro

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #30 dnia: 01.10.2010, 20:21:35 »
Witam mam zamiar kupić Pegasusa. I mam pytanie, czy da się podłączyć do mojego telewizora Pegasusa?
Mam wątpliwości bo mój telewizor nie ma wejścia video (żółtego), a resztę ma. Telewizor ma zaledwie 2 lata. Jest to TV firmy Samsung HD ready. Proszę o odpowiedź jak podłączyć!
« Ostatnia zmiana: 01.10.2010, 20:31:36 wysłana przez machbed »

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #31 dnia: 01.10.2010, 20:25:13 »
Obstawiam, że nie masz tam wejścia RF jak na takiego nowego bydlaka. Nie znam Twojego telewizora tak więc nie mam pojęcia, czy podłaczysz do niego Pegasusa czy nie  :D . Obczaj, czy Twój TV zwyczajnie ma wejścia AV, czyli pierwszy wtyk to jest VIDEO, drugi AUDIO L (audio lewy głośnik) i AUDIO R (audio prawy głośnik). wtedy Pegasusa podpinasz pod VIDEO i AUDIO L, no i raczej nic więcej z fusów to tutaj nie wywróżymy :P .

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #32 dnia: 01.10.2010, 23:16:00 »
Obstawiam, że nie masz tam wejścia RF jak na takiego nowego bydlaka.

Co ty gadasz, każdy telewizor posiada wejście RF, nawet te najnowsze. Jednak nie ma sensu pod telewizor LCD podpinać Pegasusa przez wejście RF gdyż obraz będzie już całkiem do bani.
Kup przejściówkę EURO-CHINCH. Wejście EURO na pewno ma ten telewizor. Wiem, bo też mam takiego SAMSUNGA.

Tak wygląda ta przejściówka:


Stroną z wtykiem euro podpinasz do telewizora i z tego prowadzisz kabelek chinchowy do konsoli. Dajesz w telewizorze na AV (w Samsungach to się nazywa "ZEWNĘTRZNY" i już cieszysz się grą ;) Wiem co mówię bo sam korzystam z takiego połączenia.
Koszt przejściówki i kabelka nie powinien przekroczyć 7zł. Do dostania w każdym sklepie z elektroniką lub BricoMarche, Obi, itp.

YAHHA

  • Ultra ANTYRecenzent PG - LORD MEGAZORD
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 302
  • WAKE UP BITCH
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #33 dnia: 07.10.2010, 09:09:09 »
Hejka, jeśli podłączamy przez cinch zwykle dwa kolory i mamy te gniazda z boku TV ,to są na bank AV 1/2/3/4  lub EXT 1/2/3/4, w ten sposób się wyświetla menu w TV. Po podłączeniu konsolki wciskamy przycisk wyboru złącza zwykle AV 1 - to pierwsze EURO odpowiedni EXT 1 więc można wnioskować że te boczne wejścia cinch to EXT 3/4 ew AV 3/4 :), próbuj.

Podepnij konsolkę kabelkami cinch potem kabelek do tv do bocznych gniazd i power ON (zmieniaj naciskając AV, zmieniając po kolei złącza z poziomu menu, musi działać). Jeśli coś nie tak, zamień kolory, generalnie ten kabelek co idzie do VIDEO w TV musi iść do VIDEO w Pegasusie i analogicznie jeśli chodzi o AUDIO :)
Powodzenia. :F
« Ostatnia zmiana: 07.10.2010, 09:11:42 wysłana przez AdamStar »

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #34 dnia: 07.10.2010, 09:25:44 »
Ten TV Samsung nie ma bezpośrednich wejść chinch (żółty, czerwony, biały). Jedynym sposobem podłączenia do niego czegoś przez kabel chinch jest rozwiązanie z przejściówką EURO, co opisuje powyżej. Wiem bo mam taki sam TV. Te wejścia białe i czerwone to wejścia AUDIO.
« Ostatnia zmiana: 07.10.2010, 13:21:26 wysłana przez Przemek_07 »

Elemelek215

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #35 dnia: 30.04.2013, 14:56:04 »
A czy jest możliwość podłączenia pegasusa kabelkami o kolorach ( czerwonym i czarnym) ?

Roben

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 426
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #36 dnia: 30.04.2013, 16:19:11 »
Jest możliwość, nie sugeruj sie kolorkami kabli, tylko połączeniem np. Czerwony do Audio a czarny do Video, tak jak mam w famicomie.

1990_in_1

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 59
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #37 dnia: 30.04.2013, 20:38:04 »
:D tutorial do podłączenia kabelków (czinczy, czyli cinch):
wyjście AUDIO z konsoli <-kabelek-> wejście AUDIO telewizora
wyjście VIDEO z konsoli <-kabelek-> wejście VIDEO telewizora

Jeżeli masz tylko euro (stare tv) poproś kogoś o zrobienie(ew. kup) przejściówki euro-cinch.

Iselor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #38 dnia: 15.02.2017, 09:22:16 »
Siema. Wiem że odświeżam stary temat, ale nie ma sensu zakładać nowego.
Dostałem konsolkę TOYO co wygląda jak Terminator. Konsolka się włącza i....No i nic. Po podłączeniu kabelków i ustawieniu na AV pisze "brak sygnału" i tyle. To jest jakiś tam Samsung Smart TV bodaj 32 cale. PSX działa, wszystko inne też, ale Pegasus niet. Wina leży po stronie TV czy jednak konsoli ? Dopiero planuję sprawdzić konsolę na jakimś starym TV....

tonny

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #39 dnia: 15.02.2017, 10:10:42 »
@up
Jaki masz kabel?
Moje Pegasusy nie działają z nowszymi telewizorami przy podłączeniu kablami chinch-chinch.
Obraz rusza dopiero przy połączeniu kablem chinch-EURO.

Iselor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #40 dnia: 15.02.2017, 10:33:22 »
No właśnie podłączam chinch-chinch. Nie za bardzo mam jak w ten telewizor wsadzić EURO :(

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #41 dnia: 15.02.2017, 12:14:44 »
Jeśli to konsola wyglądająca jak terminator, to jest spora szansa, że wyjścia chinch w ogóle nie są aktywne (brak rezystorów, lub złączek, które normalnie powinny się znaleźć na płytce drukowanej). Dziwne to, ale naprawdę się zdarza, sam mam dwie takie sztuki. Pozostaje użycie wyjścia RF.

Iselor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #42 dnia: 17.02.2017, 13:00:23 »
Pegasus nie działa także przez kabel antenowy i szukanie kanałów. Obstawiam że winna jest konsola. Koleżanka nie dawała gwarancji że będzie działać bo leżał na strychu z 10 lat. Co prawda sprawdzę jeszcze na jakimś starym TV ale nadzieje nikłe...Pytanie: co z tego co jest na allegro (proszę o link) będzie się nadawało jako tako do gry, uwzględniając że nie jestem fanatykiem pegaza tylko sporadycznym/niedzielnym graczem dla którego liczy się tylko Contra, czołgi, Mario i Lode Runner ? I czy w razie czego wykorzystam rzeczy z tego pegasusa który mam (pady, pistolet, zasilacz). katridże na szczęście są :)

zijacek

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #43 dnia: 17.02.2017, 17:37:54 »
Myślę, że dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem będzie emulator. Rzeczywisty sprzęt jest dla fanatyków (np. dla mnie).

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Podłączanie konsoli do TV
« Odpowiedź #44 dnia: 18.02.2017, 13:04:30 »
Odpuść sobie IQ-502 czy MT-77dx, bo jak na niedzielne granie, to po prostu za duży wydatek. Tak samo daruj z Allegrowymi klawiaturami, Polystationami, Victorami i Funstationami, bo może się rozpaść pierwszego dnia. Spróbuj walczyć o jakiegoś mniej znanego, ale solidnego klona na Allegro lub OLX- możesz trafić na coś niezłego za nie-zabójcze pieniądze :>