Autor Wątek: Zasilacz do Pegasusa  (Przeczytany 135320 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #135 dnia: 22.01.2014, 18:20:51 »
Zwróć uwagę na błąd pomiaru przy tym zakresie miernika. +/- 5% przy 10A to masz 0,5A. O tyle może się pomylić w prawo lub lewo, więc daj sobie spokój z tymi pomiarami. :D

MaxiM

  • Shatterhand
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #136 dnia: 23.01.2014, 00:18:51 »
Tak jak mówisz - zdaje sią działać OK więc zostawiam go w spokoju. Po prostu ten dopisek "set at 0.1A" zbił mnie z pantałyku ;]

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #137 dnia: 23.01.2014, 09:27:24 »
Skoro się nie przegrzewa to znaczy, że pracuje w optymalnych warunkach. A pisać niech pisze co tam chce. Jak zacznie się topić, palić, dymić, wybuchać, wtedy możemy powrócić do tematu. ;D

MaarioS

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 1508
  • Famicom, SNES & N64 fan
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #138 dnia: 23.01.2014, 12:02:24 »
Jak zacznie się topić, palić, dymić, wybuchać, wtedy możemy powrócić do tematu. ;D

Hahahah no zgadza się, chociaż jak to mówią, lepiej zapobiegać niż leczyć. Jak już zacznie palić, dymić i wybuchać to może być już trochę za późno :D (no dobra, trochę chamski żart, jednak jak już do tej sytuacji dojdzie to nie wiem czy komuś będzie do śmiechu :P )

Wiem o co chodzi, w ogóle wnerwia mnie strasznie takie "chińskie podejście", może niekoniecznie podejście ale w ogóle strasznie są wnerwiające rzeczy jakie teraz się dzieją. Podobnie jak kupiłem wzmacniacz sygnału AV to o ile wzmacniacz sam w sobie działa bardzo dobrze to jednak "zasilacz" który do niego dostałem nie nadawał się nawet do wytarcia czterech liter. Niby "spełniał" wymagania wzmacniacza bo "pisało" na nim 500mA. A w d@pie, jak go podłączyłem pod wzmacniacz to cały czas były jakieś chore akcje, przyciemnianie obrazu, śmieci na ekranie itp. Dopiero jak kupiłem inny zasilacz 500mA to wtedy zaczęło działać bez problemu tylko nie wiedzieć czemu ten zasilacz jest jakiś sporo większy no i tamten też "miał" 500mA zatem.... w czym problem?? To powinno k@#&a mać działać....

Niestety takie przepierdzielone czasy nastały. Zamiast dać już raz a porządnie porządny sprzęt i nawet podnieść trochę cenę to muszę się uganiać (chociaż nie powinienem) za tym, żeby sprzęt zaczął działać jak powinien. Jak chociażby uganiać się w jakieś kupowanie dodatkowych zasilaczy bo ten co dodali jest ścierwem które nawet do podtarcia czterech dolnych liter się nie nadaje a nawet może być bardzo niebezpieczny dla zdrowia i mieszkania (muszę powtarzać po raz X co się dzieje z zasilaczami od terminatorów??). Absurd i załamka do kwadratu :/

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #139 dnia: 23.01.2014, 12:27:13 »
Zwyczajnie w świecie Chińczyk dał w łapę inspektorom, żeby przymknęli oko akurat na ten element, bo zwyczajnie taniej mu wyjdzie dać w łapę paru osobnikom niż zrobić wszystko zgodnie z normami, bo wie, że takiego szajsu większość osób i tak nie zareklamuje tylko zwyczajnie pójdzie do sklepu i kupi sobie lepszej jakości zasilacz - od tego samego producenta. :D Haha. Podwójny zarobek. :D To jest robione na szybko, źle nawinięte uzwojenia na transformator, nieodpowiednie kondensatory czy rezystory i inne elementy - dawali te co zostały. W takim zasilaczu się zwyczajnie gotuje wszystko jak w garze zupa aż w końcu musi wykipić, czyli w tym przypadku zwyczajnie się spalić.

ps. To co zacytowałeś z mojej wypowiedzi miało wyłącznie charakter humorystyczny. ;) Maxim wyraźnie napisał, że zasilacz elegancko współpracuje z konsolą.

MaxiM

  • Shatterhand
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #140 dnia: 23.01.2014, 13:49:28 »
Ogólnie zasilacz wygląda dość porządnie - przynajmniej na pierwszy rzut oka. Kabla kawał, jebutny filtr przy wtyczce, nie buczy, nie jęczy, nie nagrzewa konsoli ani nie piecze w łapy - może nie padnie po pół roku, a kosztował aż 15 zeta :)

« Ostatnia zmiana: 23.01.2014, 13:53:43 wysłana przez MaxiM »

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #141 dnia: 23.03.2014, 21:38:47 »
http://allegro.pl/zasilacz-do-gry-telewizyjne-tv-pegazus-funstation-i3991180608.html
mam pytanie czy taki zasilacz wogóle ma jaki kolwiek sens?? Widze po cenie ze do ekstra nie należy ale pośmiga choć troche?? Potrzebuje 3 zasilaczy do moich konsol poprostu zeby były i zeby od czasu do czasu chwile pograć. nie chce jednak kupowac w ciemno bo bedzie lipa jak uszkodze moje 2 iq 502 i 1 mt 777dx.

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #142 dnia: 23.03.2014, 21:44:46 »
Jeżeli chcesz mieć w ciemno uszkodzone 3 konsole to bierz śmiało, a tak serio to za Boga odpuść sobie te pseudo zasilacze które spowodują różne życiowe krzywdy (nie tylko materialne) XD Poszukaj czegoś innego, a w przyzwoitej cenie np. zasilacz uniwersalny, tani, wytrzymały i wgl. dobry jest (nawet chiński za 20zł) ale jelosh jak się dorobisz to musowo zakup tego tatarka co tam wyżej polecają i ja również polecam, spokój na wieki.

jelosh

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #143 dnia: 23.03.2014, 21:48:09 »
Dzięki wielkie. No może i serio poczekam do "10" i po "10" (wypłata) Kupie sobie tego tatarka. Własnie tak myslalem ze to shit bo co moze byc za szóstaka no ale lepiej sie upewnic :D

np????
http://allegro.pl/zasilacz-tatarek-9v-250ma-bigbeat-i4043754876.html
« Ostatnia zmiana: 23.03.2014, 21:52:33 wysłana przez jelosh »

Robi

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #144 dnia: 23.03.2014, 22:02:48 »
Spoko, ten z allegro ma za mało miliamperów.
« Ostatnia zmiana: 23.03.2014, 22:04:46 wysłana przez Robi »

Luc84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 62
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #145 dnia: 23.03.2014, 23:23:52 »
Ja mam taki zasilacz:
http://allegro.pl/zasilacz-rockpower-9v-dc-1-300-ma-i4078273779.html
Choć nie wiem czy nie od innego sklepu na Allegro. W tym egzemplarzu nie pisze jednak jaki rozmiar ma wewnętrzna część wtyczki, ja mam chyba 5.5/2.1. Jeżeli się nie mylę taki jest standard dla famiklonów.

Co prawda mam tylko bazarowe Polystation (z tych nowszych klonów), ale jakby nawet się popsuło to zasilacz zostanie, a wydaje się w miarę solidny jak za tą cenę, wizualnie wszystko wygląda bardzo porządnie (lepiej niż na fotce) i ma zapas mocy.

Zasilacz jaki miałem do Polystation to był koszmar, jakość wykonania tragiczna, a styki takie krótkie, że wypadały mi z gniazda w przedłużaczu. Działać działał, ale wolałem nie ryzykować i w sumie krótko z niego korzystałem. Do droższych klonów używanie takiego tandetnego zasilacza to szaleństwo, lepiej wydać te 20 zł więcej, niż ryzykować spalenie sprzętu wartego 100-200 zł.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #146 dnia: 24.03.2014, 17:10:46 »
Do polystation nie trzeba więcej niż 100mA bodajże, ponieważ ograniczony stabilizator nie przepuszcza większego prądu. Do Pegasusów z 7805 wypada mieć minimum te 0,85A albo 1, a nawet 2A, tak żeby był jakiś zapas.

bod22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #147 dnia: 03.05.2014, 19:08:39 »
Kupiłem Pegasusa IQ 502 tyle, że bez zasilacza. Potrzebuje go sprawdzić czy działa. Czy zasilacz od Sega Master System II go powinien uruchomić? Jego parametry to:

input: 220v 50hz
output: 10v 0.5A
Polaryzacja minusowa

Mam też od NESa zasilacz

input:220/230v 50hz
output: 9.8v 1.3A

Któryś podejdzie do sprawdzenia konsoli?
« Ostatnia zmiana: 03.05.2014, 19:31:56 wysłana przez bod22 »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #148 dnia: 03.05.2014, 20:21:03 »
Do NESa jest zasilacz prądu zmiennego, więc nie będzie. Co to jest polaryzacja minusowa? Nie słyszałem o czymś takim. Może być minus wewnątrz lub na zewnątrz wtyczki. Jaki jest rozmiar wtyku zasilacza SMSII?

bod22

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #149 dnia: 03.05.2014, 20:50:57 »
Ok, do NES odpada. Chodziło mi o minus do wewnątrz. Co do wtyku to nie wiem jaki rozmiar, ale pasuje do Pegasusa.

Zasilas od SMSII ma 10v 0.5A, a od SMD 10v 1.3A ale na żadnym nie łapie mi obrazu ten Pegasus. Niby pojawia się ekran jakby coś zaskakiwało, ale gra się nie ładuje, tyle, że nie wiem czy jest sprawny czy nie.