Autor Wątek: Zasilacz do Pegasusa  (Przeczytany 135404 razy)

Radzio123

  • Gość
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #195 dnia: 19.03.2019, 23:38:12 »
Zasilacz z inną polaryzacją nie podejdzie? Przeszukałem cały dom i znalazłem z 10 zasilaczy kazdy z plusem po lewej i konsola nie odpala.

swenson84

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 77
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #196 dnia: 24.03.2019, 17:52:26 »
@Radzio123 jeżeli wtyczka pasuje i masz zasilacz 9V i powyżej 500mA to rozetnij kabelki i zamień miejscami i dobrze zaizoluj. Ja mam tak przerobionych kilka zasilaczy od routerów. A jak podłączałeś już taki z plusem w środku to stabilizator albo tranzystor mógł paść ale nie musiał.

« Ostatnia zmiana: 24.03.2019, 17:54:34 wysłana przez swenson84 »

Pajda

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #197 dnia: 30.05.2021, 18:40:59 »
Może ktoś potwierdzić, że w tych obecnych konsolach a la Polystation w obudowie PS1, które sprzedaje gra-pegasus.pl/Camils jest polaryzacja z minusem w środku? Widział ktoś w ogóle famiclona z inną? I czy to co Machbed napisał w 2014 się nie zmieniło - "Do polystation nie trzeba więcej niż 100mA bodajże, ponieważ ograniczony stabilizator nie przepuszcza większego prądu."?

Fabryczny zasilacz jest 200mA, a mam podłączone BT 8bitdo NES Retro Receiver (100mA podane, pewnie zawyżone mocno) i myślałem nad drugim. Nie nagrzewa się zbytnio z tym BT i współczesną składanką 1024Mbit Forever Duo 852 in 1.

I btw. jak ktoś ma zasilacz z nieprawidłową polaryzacją i nie chce się sam tykać kabelka to za pare zł można kupić przejściówke. Szukać w działach gitarowych, bo taka wtyczka i polaryzacja jest obecnie najpopularniejszym standardem dla efektów gitarowych zasilanych 9V (często nazywana Bossowską wtyczką od marki efektów Boss firmy Roland). Można tam też znaleźć sporo zasilaczy 9V, zarówno impulsowych, jak i transformatorowych.

Cloystert

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #198 dnia: 25.03.2022, 20:26:57 »
Cześć,

To mój pierwszy wpis więc cześć (x2) wszystkim  :)

Czy ten wątek jest jeszcze żywy? Odkopałem swojego Pegasusa IQ-502 rev.3 i chciałbym go przywrócić do życia a wiec w pierwszej kolejności zakupić odpowiedni zasilacz. Przeczytałem ten wątek od deski do deski i dalej nie wiem co kupić. Użytkownik Deckard kontaktował się z TATAREK i otrzymał poniższą wiadomość:

do konsoli/gier sprzedajemy zasilacze niestabilizowane T307-X-X i ten proponuję. Zakres tolerancji pozwoli obciążyć zasilacz prądem 850mA. Zasilacz T301 9V/1A mógłby uszkodzić konsolę. Obciążony prądem 850mA napięcie nam wzrasta do 11V z uwagi, że jest to zasilacz niestabilizowany i 9V ma przy obciążeniu prądem 1A.
Proszę zaufać naszemu doświadczeniu i wybrać zasilacz 9V/700mA a na pewno Pan będzie zadowolony.


Oznacza to że jak kupię niestabilizowany zasilacz 1000mA to gdy tych amperów mój pegasus zażyczy sobie mniej to napięcie mi wzrośnie do niebezpiecznego poziomu???

Czytałem też że rev.3 wystarcza mniej amperów stąd nie wiem który zasilacz będzie odpowiedni. Aktualnie patrze na te dwa, jakby ktoś mógłby mi to wytłumaczyć z tym wzrastaniem napięcia i wyjaśnić który z tych dwóch jest lepszy to byłbym mega wdzięczny

tatarek com pl/zasilacze/zasilacze-niestabilizowane-transformatorowe-acdc/t306xx
alltronix pl/zasilacz-9v-500ma-wtyk-okragly-5-5mm-kabel-1-2m

PS. Nie moge linków wklejać wiec dałem spację zamiast kropek

Alcarin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #199 dnia: 30.03.2022, 23:35:03 »
Witam. Próbował ktoś podłączyć Coolbaby Rs35 do czegoś innego niż ten zasilacz co jest w zestawie? Trochę strach cos takiego wpinać do gniazdka ; d

Ps. Dodam, ze ma wejscie zasilania na micro usb

na konsoli: 5V/500mA
zasilacz: 5V/500mA
w instrukcji: 9V/500mA
« Ostatnia zmiana: 31.03.2022, 11:21:14 wysłana przez Alcarin »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #200 dnia: 03.04.2022, 20:43:34 »
w instrukcji pewnie nie zmienili ze starych famiklonów danych, także bym się nie przejmował. 5V 500mA jest w standardzie USB, więc stara od telefonu powinna być ok.

Alcarin

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #201 dnia: 03.04.2022, 23:45:09 »
w instrukcji pewnie nie zmienili ze starych famiklonów danych, także bym się nie przejmował. 5V 500mA jest w standardzie USB, więc stara od telefonu powinna być ok.
Dziękuję za odpowiedź. Tak zrobię.
Pozdrawiam  :)

siudym

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 68
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #202 dnia: 09.08.2022, 17:08:12 »
Mam taki zasilacz, oczywiście działa, ale jest niestabilizowany i pytanie czy może to powodować jakieś problemy? Ogólnie to dobry zasilacz?
Zasilacz niestabilizowany 9V/1000mA TATAREK

Plusem bardzo długi kabel, minusem kabel sieciowy jest krótki więc jak mamy na ścianie gniazdko to będzie wisieć..





DzidekPL

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #203 dnia: 10.08.2022, 02:10:27 »
Mam taką małą zagwostkę, a niestety po przeszukaniu forum nie mam pewności

Ostatnio przy porządkach wpadł mi w ręcę jakiś podły, współczesny klon, a właściwie same bebechy.
Zajawka trochę odżyła po latach i chce go wsadzić do przygotowanej obudowy  :)
Chciałbym go zasilić standardowym 5V z ładowarki USB. "Sekcja" zasilania wygląda jak na tym zdjęciu.



Czy dobrze rozumiem, że usuwając całkowicie widoczny stabilizator, będę mógł wpuścić poprostu 5V ?



Z gory dzięki za pomoc

MicromaX

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 10
    • Zobacz profil
Odp: Zasilacz do Pegasusa
« Odpowiedź #204 dnia: 21.08.2022, 23:36:58 »
Będzie działać, ale chociaż diodę zenera zamontuj jako zabezpieczenie, ładowarki usb potrafią się "rozpędzić" na chwilę w momencie włączania do sieci.