Autor Wątek: Pad B501 Boomerang MATT  (Przeczytany 16505 razy)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Pad B501 Boomerang MATT
« dnia: 04.08.2009, 14:09:13 »
W 1997r. zakupiłem takiego oto pada do Pegasusa. Jego pełna nazwa brzmi B501 boomerang MATT.

Pad działał świetnie. Pewnie nadal działa, ale z racji takiej, że nie posiadam obecnie sprawnej konsoli nie mam go jak sprawdzić. Podejrzewam, że nie współpracowałby z konsolami typu street fighter, poly station itp. których pełno na allegro i naszych bazarach. Po prostu ten pad to "wyższa liga" ;D Ja używałem go przy Pegasusie FAMILY COMPUTER GAME (klon FAMICOMA). Tak jak mówiłem działał świetnie. Nigdy nie było z nim problemów. Ceny nie pamiętam ale był dość drogi jak na tamte czasy. No i miał gwarancję czego dowodem jest plomba z tyłu. Kupiłem go w sklepie elektronicznym, który posiadał oryginalny sprzęt (Sony, Panasonic) a także Pegasusy IQ-502 i osprzęt, pełno kartridży. Dziś już nie ma tego sklepu, a szkoda. Pad ma wąskie wejście (9 pinów). Jak już pisałem jest bardzo solidny. Przyciski chodzą leciutko i wydają przy naciskaniu fajny dźwięk. Szybko także "odskakują" na swoje miejsce.

Przyciski START (czerwony) i SELECT (żółty) to małe kuleczki i tu uwaga(!) są również plastikowe a nie gumowe. Oprócz standardowych B i A (tu nazwanych FIRE I FIRE II odpowiednio: czerwony i zielony) jest jeszcze przycisk AUTOFIRE ON/OFF (pomarańczowy). Można go wcisnąć na stałe i wtedy jest to tak zwana opcja TURBO. Postać wyżej skacze, szybciej strzela itp. z resztą fani Pegasusa wiedzą o co chodzi. Strzałki (niebieskie) również chodzą wspaniale i lekko. Mają 8 kierunków. A tu zdjęcia pada (robione z komórki niestety):

Tak wygląda:


Przycisk kierunkowy:


Pozostałe przyciski:


Nazwa:


A tu plomba gwarancyjna (ta dziurka to tylko wgniecenie, pad nie był rozkręcany!):


Wtyczka (9 pinów, tzw. wąska), na niej również, choć tu tego nie widać, znajduje się logo producenta:


I jeszcze raz sam pad:) :




PODSUMOWUJĄC:
Pad jest naprawdę świetny. Pewnie i dobrze leży w dłoni, nie męcząc jej nawet długim graniem. Przyciski chodzą wspaniale, miło się je naciska. W skali od 1 do 6 daję 5+ ale tylko dlatego że kabelek jest niezbyt długi (ok. 1m)
i z napisu boomerang troszkę zeszła farba. Pewnym minusem może być też fakt wąskiego wejścia przez co nie jest on kompatybilny z popularnym IQ-502. Jednak jak dla mnie jest on lepszy od "jajek" IQ-502. A wierzcie mi, że na nich też się w życiu "nagrałem".

Mam nadzieję, że nikogo nie wkurzyłem tak długim opisem. Jeśli ktoś miał takiego pada to proszę o info, innych o jakieś komentarze, uwagi mile widziane. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 20.09.2010, 19:46:43 wysłana przez Przemek_07 »

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #1 dnia: 04.08.2009, 16:16:28 »
No no no wygląda pięknie! Malutki, pewnie bardzo wygodny w trzymaniu, opływowy kształt muah farciarz z Ciebie że masz takiego pada :]

Zylok

  • Gość
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #2 dnia: 05.08.2009, 08:56:32 »
Fajne to coś. Chciałbym to mieć.

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2009, 10:59:58 »
Co za traf kupiłem go jakieś 5 dni temu, plomba jest również nie zerwana, ale będę musiał go przerwać bo kierunek w prawo nie działa, moja wersja jest na 15pinów- identyczna do tej co pokazał kolega, były właściciel wspominał coś o karcie gwarancyjnej, jak znajdzie to odda a ja rzecz jasna zrobię screen-y.

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #4 dnia: 09.08.2009, 11:26:46 »
No to czekamy na fotki  ;D Pada też możesz zapodać.
« Ostatnia zmiana: 09.08.2009, 11:34:40 wysłana przez Przemek_07 »

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #5 dnia: 09.08.2009, 14:27:07 »
offtop:
Jak pożyczę aparat bo nie mam, miałem se kupić ale uzbieram hajs to albo carta albo konsolę kupie.


Pad działa miodzio :F nawet nie rozbierałem go mocniej nacisnąłem krzyżak i łubznęło coś i działa dobrze.
sorki z offtop



znalazłem stronkę gdzie można kupić te cuda:
http://www.matt.com.pl/show.php?kod_show=A&sort=&nazwa_s=&search=&producent=&nCecha=&nNameCecha=&nazwa=&nazwa2=&UstalKrok=60&View=&lang=pl
« Ostatnia zmiana: 09.08.2009, 14:31:32 wysłana przez Pegasus Master 2 »

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #6 dnia: 09.08.2009, 16:29:16 »
Spoko. Offtopu nie ma bo to właśnie dział o tym padzie ;D
No niezła ta stronka. Nie wiedziałem, że ta firma jest jeszcze na rynku a tym bardziej, że jest to nasza rodzima, polska firma. Jak widać Polacy też umieją wyprodukować dobry sprzęcik. Ceny zabójcze jak na kontrolery do 8bitowców, ale jeśli chodzi o jakość to idzie ona w parze z ceną ;D
« Ostatnia zmiana: 09.08.2009, 16:32:10 wysłana przez Przemek_07 »

Pegasus Master 2

  • Gość
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #7 dnia: 09.08.2009, 17:03:46 »
ale se chrapki na te pady narobiłem i chyba ząbki wbiję mimo wielkich cen ,
tylko trzeba dobrze poszukać bo jeszcze jakiś na atari kupię.


coś znalazłem:
http://www.matt.com.pl/oferta.php?nkategorie_kod=AAC&ntowary_id=1091&View=2&lang=pl&waluta=



a tu na 15pinów:
http://www.matt.com.pl/oferta.php?nkategorie_kod=AAC&ntowary_id=2405&View=2&lang=pl&waluta=


a tu taki co ma nasz kolega:
http://www.matt.com.pl/oferta.php?nkategorie_kod=AAB&ntowary_id=2584&View=2&lang=pl&waluta=


tu na pegasusa 5???
http://www.matt.com.pl/oferta.php?nkategorie_kod=AAC&ntowary_id=2589&View=2&lang=pl&waluta=

sorki za taki ogromny post...
« Ostatnia zmiana: 09.08.2009, 17:08:38 wysłana przez Pegasus Master 2 »

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #8 dnia: 09.08.2009, 19:35:06 »
A ja sobie znowu chrapki narobiłem, żeby kupić Pegasusa albo coś Pegasusopodobnego. ;D

Pegasus300

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 45
  • Oto jest spółka zło dundersztycaaa!
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #9 dnia: 31.08.2009, 20:31:04 »
sory za odkop jesli byl

Fajny pad i mam dla was ciekawostke TO POLSKI JOYPAD (potwierdza sie ze polskie produkty sa dobre) mam tutaj dowod na wikipedii
link http://pl.wikipedia.org/wiki/D%C5%BCojpad [nofollow] po prawej jest pokazany twoj pad

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #10 dnia: 31.08.2009, 22:01:29 »
Tak, to polski dżoj. Zaczynając ten wątek nie miałem o tym pojęcia, ale później Pegasus Master 2 znalazł linka do sklepu gdzie nadal je sprzedają. Patrz kilka postów wyżej.

Buu

  • Gość
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #11 dnia: 01.09.2009, 08:06:37 »
niewiele jest dobrych padów. Poza tym który pokazał Przemek_07 naprawdę dobre sa tylko pady z IQ502 oraz MT (takie kanciaste).


Tak wygląda:



A czy krzyżaki nie mają przypadkiem tendencji do łamania się? Bo w tego typu padach jest to powszechny problem.

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #12 dnia: 01.09.2009, 11:41:56 »
W moim są całe i niewyrobione 8) Wiadomo, jak rzecz się szanuje to ona odpłaca się tym samym. ;) Poza tym plastik z jakiego wykonano przyciski w tym padzie jest bardzo solidny i twardy. Od zwykłego grania na pewno nie pęknie. No chyba, że ktoś ewidentnie będzie te kierunki wduszał na siłę :P
« Ostatnia zmiana: 01.09.2009, 11:48:39 wysłana przez Przemek_07 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #13 dnia: 01.09.2009, 11:54:42 »
niewiele jest dobrych padów. Poza tym który pokazał Przemek_07 naprawdę dobre sa tylko pady z IQ502 oraz MT (takie kanciaste).

noo ja bym polemizował ;) miałem zwyczaj grać całym ciałem, więc nawet najlepsze pady rwały się przy złączach. mam za to jeden pad, chiński pirat, żółto-fioletowy, kształtem podobny do PSXowego, ale przyciski ma ja genesisowy, i gdyby nie rozchrzaniona dokumentnie końcówka (setki lutów) grałbym na nim, bo wszystko działa perfekcyjnie. zresztą kupiłem sobie niedawno pady (cienkie swoją drogą) i zamierzam urąbać końcówkę i przylutować do tego starego, będzie pad cud mjud malyna ;)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Pad B501 Boomerang MATT
« Odpowiedź #14 dnia: 01.09.2009, 12:00:24 »
No jak szarpiesz to nic dziwnego, że albo przy wtyczce, albo przy padzie prędzej czy później naderwie się izolacja a z tego już tylko mały krok do przełamania przewodów. Jak byłem mały to przy tych kanciastych padach od MTX często się tak działo. Pamiętam, że mój tata miał to wszystko rozrysowane, który kolor kabelka do czego przylutować i mi lutował ;D A później kupiłem tego Boomeranga i nie było już problemu. Mówiąc o jakości Buu miał na myśli przyciski i trwałość pada, a w tym padów od IQ nic nie pobije. Może są trochę niewygodne ale żywotność u nich jest fenomenalna. (Oczywiście jeśli się o sprzęt dba).
« Ostatnia zmiana: 01.09.2009, 19:07:04 wysłana przez Przemek_07 »