Autor Wątek: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)  (Przeczytany 2911 razy)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« dnia: 03.08.2009, 21:28:48 »
Witajcie. Na imię mi Przemek (21lat). Moja przygoda z Pegasusem (model IQ-502) zaczęła się w roku 1995 kiedy to mój kuzyn dostał na komunię tę zacną maszynkę. Katowaliśmy ją we dwóch niemalże codziennie :D Mario, Contra, Tank... z resztą co wam będę mówił sami doskonale wiecie co to znaczy.
Nadszedł rok 1996 i od taty, który wtedy przebywał na delegacji za granicą (warto wspomnieć, że była to Jordania - taki arabski kraj koło Izraela) wraz z innymi prezentami przyszła moja pierwsza własna konsola. Był to solidny klon podobny kształtem do Famicoma. Wyobraźcie sobie, że podczas gdy u nas IQ-502 był bardzo drogi i mogli sobie na niego pozwolić nieliczni - tam w tym małym arabskim, zapomnianym państewku tata kupił go jak się później okazało za parę dinarów czyli grosze. Nie było przy nim żadnych kartridży. Miał natomiast wgrane w pamięci swoje gry (chyba 9 999 999) jeśli mnie pamięć nie myli. Ogólnie standard (mario, kaczki etc.). Nie mogłem się doczekać na wuja elektronika, który miał mi przyjść to wszystko podłączyć. Ja miałem wtedy 7 lat i nie za bardzo wiedziałem co do czego ::) Dzisiaj jestem po technikum elektronicznym i jak sobie o tym przypomnę to śmiać mi się chce 8) Wtedy podłączenie wtyczki antenowej było czarną magią ;D Pamiętam, że jeszcze tego samego wieczoru ze starszą siostrą nie mogliśmy się oderwać od Mario :-\ No i tak się zaczęło... wymienianie się grami z kuzynem, całe dnie przed telewizorem itd. Później miałem jeszcze wiele podrób. Czarne street fightery, a ostatnio w 2001 poly station. Jednak są to nieporównywalne bóble w stosunku do Pegasusów. Obecnie trzymam w reklamówkach stertę padów, wnętrzności i pozostałości po tych konsolach (żadna już nie jest dobra, około 10 kartridży (w tym takie rarytasiki jak 500in1 czy rzadko spotykany Young Indiana Jones). I jeszcze na koniec. W roku 1997 nabyłem w sklepie (jedyny taki sklep wtedy w moim mieście miał wszystko oryginalne do Pegasusów) pad o nazwie bumerang. Dlaczego o tym pisze? Bo ów pad moim zdaniem przewyższa (chyba nadal jest sprawny, nie mam na czym sprawdzić) jakością pady nawet od IQ-502. Jest bardzo solidny. Wykonany z czarnego, twardego plastiku. Pewnie leży w dłoni. Spotkał się ktoś kiedyś z takim padem? Na to forum trafiłem niedawno przypadkiem. Chyba sobie zakupię na allegro Pegasusa (tylko IQ albo jakiś dobry klon) i powspominam dawne czasy. Emu to już nie to samo. Dziękuję za zapoznanie się z moją historią i pozdrawiam!!!
« Ostatnia zmiana: 13.09.2010, 18:52:01 wysłana przez Przemek_07 »

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #1 dnia: 03.08.2009, 21:57:41 »
Bardzo ciekawa historia. Welcome:-)) a co do tego pada to strzel jego fotkę i zapodaj na forum..napewno nie jeden pegasusowy wymiatacz będzie chciał go zobaczyć. Pozrowionka:-)

gararz

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 325
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #2 dnia: 04.08.2009, 11:13:29 »
Wita cię posiadacz rzadko spotykanego Young Indiany Jonesa :)

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #3 dnia: 04.08.2009, 12:23:26 »
...oraz posiadacz bardzo rzadko spotykanego Lone Rangera 8)

a tak przy okazji to chyba jest lepsze miejsce do przechowywania padów i sprzętu niż..reklamówka??
Pozdrawiam

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #4 dnia: 04.08.2009, 12:33:12 »
przypadkiem ten pad nie wyglądał jak te os segi genesis?? swoją drogą wirtam :)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #5 dnia: 04.08.2009, 12:52:51 »
Trochę podobny, ale inny kształt, przyciski kolorowe. Po południu dam zdjęcie w dziale Konsole. To na prawdę kawał solidnego sprzętu. Nie wiem czy jeszcze działa bo jak już pisałem nie mam na czym sprawdzić. Ale powinien być OK.
A co do reklamówki to rzeczywiście nie za bardzo odpowiednie miejsce dla takiego sprzętu 8) pomyślę o tym.
« Ostatnia zmiana: 04.08.2009, 12:54:23 wysłana przez Przemek_07 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #6 dnia: 04.08.2009, 12:55:25 »
czy nie jest przypadkiem żółto-fioletowy?? (offtopic rulez!!!)

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #7 dnia: 04.08.2009, 12:58:19 »
Nie. Jest czarny. Po południu dam fote.
« Ostatnia zmiana: 04.08.2009, 14:17:24 wysłana przez Przemek_07 »

Przemek_07

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 585
  • PEGASUS jest moim hobby a nie musem ;)
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #8 dnia: 04.08.2009, 14:16:59 »
Sory, że post pod postem ale w dziale Konsole dodałem już zdjęcia i krótki opis pada. Zapraszam do zapoznania się. :F

Sylwssu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #9 dnia: 05.08.2009, 19:29:49 »
Elo :)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #10 dnia: 09.08.2009, 22:09:05 »
Witaj. Ciekawa Historia. Pozdro.

Zylok

  • Gość
Odp: Witam PEGASUSOWYCH MANIAKÓW :) :) :)
« Odpowiedź #11 dnia: 10.08.2009, 08:47:25 »
Witaj