Autor Wątek: Domena?  (Przeczytany 34158 razy)

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Domena?
« dnia: 19.07.2009, 14:48:14 »
Siema

Tak się zastanawiam... dlaczego domena portalu to ".com" , podczas gdy .pl jest wolna. Czyżby w czasach zakładania strony była zajęta? A może .com była tańsza? Bo wg. mnie .pl była by lepsza, zwłaszcza, że to polska strona.

Pozdro :)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2009, 14:50:04 »
może .com google wyżej pozycjonuje. albo zwiększa to podniecenie MAXWELLA :F

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #2 dnia: 19.07.2009, 18:38:14 »
Kupilem .com bo jest tansza, tylko to zawazylo. Jak dla mnie czy .pl czy .com to nie ma wiekszej roznicy.

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #3 dnia: 19.07.2009, 19:21:29 »
spoko tylko ciekawośc ;)

PEGASUS Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #4 dnia: 19.07.2009, 19:37:49 »
hmmm to za domenę płaciłeś, płaciłeś tylko raz czy trzeba za jakiś czas?

Kostek

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 317
  • Pegasus fan
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #5 dnia: 19.07.2009, 19:45:55 »
z doświadczenia wiem, że co jakiś czas trzeba płacic tak? :]

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #6 dnia: 19.07.2009, 19:48:10 »
Trzeba placic, co rok. Ogolnie .pl kosztuje 122zl, a .com 61zl z Vat/rok.

PEGASUS Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #7 dnia: 19.07.2009, 21:09:17 »
hmmm i ty sam wykładasz kasę? czy jest " ściepa narodowa" ?

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #8 dnia: 19.07.2009, 21:26:58 »
Sam place, raczej watpie, zeby ludziom sie chcialo zrzucic ;) Ale 61zl na rok to 1 piwko mniej miesiecznie i jakos sie usklada ;)

PEGASUS Master 2

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #9 dnia: 19.07.2009, 21:34:03 »
a gdyby żucić temat o ściepie to może by się coś ruszyło?

CZACHA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Kto ma pada ten ma władze !!!!!
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #10 dnia: 29.10.2009, 19:46:03 »
Carnagge ja jestem pełen podziwu dla ciebie sam opłaca porządkuje itp jestem zalogowany na wielu forach  ale takiego gościa jeszcze nie widziałem.

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #11 dnia: 30.10.2009, 00:00:06 »
Dzieki ;)

No moze jak tak duzo osob chce pomoc to sie zrobi jak bedzie potrzeba jakas symboliczna zrzutke na serwer :)

W ogole to mnie wkurza cos takiego jak wiele stronek robi, ze co miesiac zbieraja jakies kosmiczne sumy w stylu 300zl na serwer, a tyle pewno placa rocznie. Lub tez rocznie chca uzbierac jakies 1000zl z czego pewno 900zl idzie na przyjemnosci admina a 100 na serwer ;)

Buu

  • Gość
Odp: Domena?
« Odpowiedź #12 dnia: 30.10.2009, 10:52:55 »
Carnagge ja jestem pełen podziwu dla ciebie sam opłaca porządkuje itp jestem zalogowany na wielu forach  ale takiego gościa jeszcze nie widziałem.

A zdziwiłbyś się na ilu forach nie byłes gdzie pojedynczy admini/wlasciciele sobie opłacają serwery i domeny.
_________________________________________________________________________________
W ogole to mnie wkurza cos takiego jak wiele stronek robi, ze co miesiac zbieraja jakies kosmiczne sumy w stylu 300zl na serwer, a tyle pewno placa rocznie. Lub tez rocznie chca uzbierac jakies 1000zl z czego pewno 900zl idzie na przyjemnosci admina a 100 na serwer ;)

To prawda że zdarzają się takie fora. I dopóki sie ludzie nie poznają na tych sztuczkach, dopóty administracja takich for/stron www będzie miała łatwy zarobe na naiwniakach.
Uważa jednak ze lepiej raz do roku zrzucić się na opłaty niż siedzieć na darmowym serwerze. Każde szanujące się i poważne forum powinno stać na płatnym. I widać tendencję w tym kierunku.

Ten Tamten

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 54
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #13 dnia: 30.10.2009, 16:42:36 »
W ogole to mnie wkurza cos takiego jak wiele stronek robi, ze co miesiac zbieraja jakies kosmiczne sumy w stylu 300zl na serwer, a tyle pewno placa rocznie. Lub tez rocznie chca uzbierac jakies 1000zl z czego pewno 900zl idzie na przyjemnosci admina a 100 na serwer ;)

Fakt, wkurzające :p Dobrze, że Twoja strona jest charytatywna, a te wszystkie reklamy, którymi jest obklejona są tylko dla ozdoby :D Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać :p Mówienie, że Ty SAM płacisz za serwer, jest nadużyciem, a mówiąc wprost - kłamstwem. Fakt, że zrobiłeś tą stronę i dobrze wypozycjonowałeś, nikt Ci nie odmówi samozaparcia i ogromnego wkładu pracy, ale to ludzie pomogli Ci ją rozbudować, ludzie wchodzący tysiącami oglądają reklamy, a czasem pewnie i klikają, to nie mów tu publice, że Ty sam wszystko robisz i do tego dokładasz, bo ich po prostu kłamiesz :p

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Domena?
« Odpowiedź #14 dnia: 30.10.2009, 17:23:20 »
Nie klamie. Czy mowilem komus zeby klikal w reklamy? Nie. Nie prosze o zadne dotacje w postaci sms itp. jak Ty. Reklamy byly od poczatku istnienia stronki, komus nie pasuje moze isc na inna. Poza tym czyms innym jest zarabianie na reklamach, a czyms innym proszenie o wplaty na konto i smsy. Tutaj nikt nic nie wyklada z wlasnej kieszeni. Jeszcze zaden uzytkownik tej strony od 2 lat jej istnienia nie dal na portal nawet zlotowki w jakiejkolwiek postaci.

Pokaz mi, gdzie napisalem, ze sam wszystko robie? Sam przeciez zachecam ludzi, zeby podsylali jakies teksty do umiesczenia na stronie.

Nie nazywaj mnie klamca, bo nic takiego nie mowie, co sobie wymyslasz.