Autor Wątek: Umpa umpa...  (Przeczytany 269640 razy)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #945 dnia: 13.05.2017, 22:38:44 »
Alpha Force & Vlad Gee - 753 Miles Away (Simon O'Shine Remix)

https://www.youtube.com/watch?v=gjYlHoBH6n8

Mój ulubiony utwór z gatunku trance ostatnim czasem.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #946 dnia: 20.05.2017, 23:07:25 »
I znów Szymon:

Simon O'Shine - Nuummite

https://www.youtube.com/watch?v=YLF5Jt4pY74

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #947 dnia: 25.08.2017, 19:05:40 »

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #948 dnia: 13.10.2017, 20:28:23 »

Vash

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 774
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #949 dnia: 22.10.2017, 20:17:41 »
https://www.youtube.com/watch?v=gUGda7GdZPQ  Mastodon. Idę za miesiąc na ich koncert.

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #950 dnia: 12.12.2017, 18:45:01 »
Wheeled Warriors explode into battle, lightning strikes !
To jest k...urna tak genialne, że z miejsca chcesz tachać żelastwo na siłowni, zostać mistrzem kickboxingu i ratować świat przed galaktycznym ścierwem ... jednocześnie.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #951 dnia: 13.12.2017, 18:55:50 »
Wheeled Warriors explode into battle, lightning strikes !
...że z miejsca chcesz tachać żelastwo na siłowni, zostać mistrzem kickboxingu i ratować świat przed galaktycznym ścierwem ...

Serio? Czy to jakiś adwentowy żart z twojej strony?

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #952 dnia: 13.12.2017, 21:35:13 »
Ja nie żartuję z poważnych tematów.

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #953 dnia: 13.01.2018, 20:16:37 »
Mi się pod koniec Zeszłego roku Trafiły dwa dobre koncerty.

Pierwszy, to koncert Tides From Nebula, których zresztą widziałem na żywo po raz drugi. Nie to, że zagrali świetnie, wciągająco, precyzyjnie... tego się po nich spodziewałem. Ta ich przestrzenna muzyka tak wciąga, że nawet nie wiem, gdzie mi umknęło 1,5 godziny życia. Bardziej jednak zaskoczył mnie występ supportów, które podobały się chyba nawet bardziej od głównego dania. Materia zagrała świetnie wyćwiczony, skoczny metalcore - nie jestem wielkim fanem słuchania tego gatunku po godzinach, bo poszczególne utwory brzmią dla mnie zbyt podobnie do siebie. W wersji koncertowej jednak te skoczne melodie i rytmy, wsparte ciężkim przesterem i wrzaskiem po prostu 'bujają' i motywują do ruchu, a ci panowie mają doświadczenie w swoim fachu i to po prostu czuć. Najbardziej jednak jednak wymiotła grająca na wejściu Sunnata. Przed koncertem nie sprawdzałem nawet jak grają, żeby nie psuć sobie zaskoczenia. Jednak od początku ich hipnotyzująca, a zarazem ciężka i mroczna muzyka przypominająca azjatyckie mantry wciągnęła mnie w całości. Te brzmienia budzą we mnie jakiś niepokój, a z drugiej strony, na swój sposób wydają się relaksacyjne. Magia. Żeby nie było, od razu po wydarzeniu podskoczyłem do stanowiska i kopiłem ich nową płytkę. Tu mała uwaga - na płycie ich granie wydaje mi się cięższe i bardziej wrzaskliwe tudzież przesterowane, na żywo bardziej klimatyczne i spokojne. Może kwestia tego, że stałem pod samą sceną, naprzeciwko prawej gitary i wokalu, co wpłynęło na odbiór wrażeń z szeroko rozstawionej baterii wzmacniaczy.

Drugi koncert to ponownie Enter Shikari. Tutaj sytuacja odwrotna - supporty było totalnie słabe, co słyszałem też od ludzi stojących obok. Lower Than Atlantis nie zagrało (choroba  wokalisty), a Astroid Boys ze swoim rapem dopakowanym prostą ścieżką gitarową w ogóle mnie nie przekonali. Do tego, żeby wypełnić powstałą lukę w rozkładzie, organizatorzy zaoferowali krótki set DJski, składający się z hitów obecnej muzyki tanecznej który sprawił, że nie wiedziałem, czy dotrwam do głównego zespołu czy wyjdę wcześniej. Takie coś na koncercie rockowym to nieporozumienie. Na szczęście zostałem do końca do ES i ich mieszanki rocka, elektroniki i czego tam jeszcze nie serwują Żeby nie było, przed koncertem nie przesłuchałem ich ostatniej płyty, żeby zrobić sobie trochę zaskoczenia i to był dobry wybór. Koncert może nie tak dobry jak ich występ sprzed dwóch lat (patrz mój ostatni post), ale tylko nieznacznie i na pewno jedno z fajniejszych wydarzeń na których w życiu byłem. Z zażaleń tylko dodam, że nie zagrali singlowego Hoodwinker - do tego by się skakało :>

W tym roku szykuje się na nocnego kochanka (Słyszałem wielokrotnie, ale teraz po raz pierwszy będą główną gwiazdą na pełnym koncercie, a nie jako support czy krótki festiwalowy występ) i trasę pożegnalną Rhapsody of Fire.

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #954 dnia: 26.03.2018, 20:28:19 »
No i jak na żywo Nocny Kochanek ?

Zarąbistość: Ratt - Round and round

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #955 dnia: 26.03.2018, 20:47:10 »
Jeden z tych koncertów, gdzie jak przez ryk tłumu usłyszysz wokalistę, to jest zdziwko... no dobra, zagrali jedną premierowo i nikt nie znał :D
Raczej koncert do wspólnego poskakania, poryczenia i powygłupiania niż podziwiania kunsztu - chociaż nie powiem, grają też super i technicznie moje niewprawne ucho błędów nie wyłapało. Dla mnie bomba.

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #956 dnia: 26.03.2018, 21:09:12 »
Dla mnie bomba.
Kapitalne ? ;)

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #957 dnia: 27.03.2018, 21:21:25 »
Kapitanne ^^

UczeńCzarnoksiężnika

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 181
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #958 dnia: 14.04.2018, 12:31:12 »

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Umpa umpa...
« Odpowiedź #959 dnia: 03.05.2018, 23:05:05 »
Zdarza się czasem, że na koncercie bardziej głową zamąci support niż główne danie. Tak się stało i ostatnio, gdzie pomiędzy dwa zestawy metalowych utworów od różnych wykonawców udało się wcisnąć rock and rolla.
https://bombatbelus.bandcamp.com/track/chod-napragie
Przed koncertem ani zespołu nie kojarzyłem, anie nie za bardzo wiedziałem, co to jest to 'psychobilly'. Wikipedia twierdzi, że tekstowo zajmują się punkową obsceną i tematami horroru. Tutaj mamy zakręt w kierunku klimatów warszawskich kamienic i osiedlowych podwórek-studni, co mnie w sumie cieszy, bo ile można słuchać o zombiakach i wampirach. Muzycznie pasuje do definicji gatunku, co też w sumie cieszy, bo pasuje mi takie granie - szybkie, skoczne, z charakterem, i trochę taneczne. No i jest kontrabas, a kontrabas to rozwala całą scenę i brzmi zarąbiście :)