Autor Wątek: Nasze powiązania z pegasusem- historia  (Przeczytany 40839 razy)

Maxwell

  • Gość
Nasze powiązania z pegasusem- historia
« dnia: 23.05.2009, 21:04:40 »
Postanowiłem założyć topik, w którym każdy będzie mógł opowiedzieć, jak poznał pegasusa i jak przebiegała jego „znajomość” z pegasusem.

A więc pierwszy raz z pegasusem się spotkałem chyba w maju 1994- chodziliśmy często do jednego mojego taty kolegi i tam właśnie mieli pegasusa i ja wtedy też się trochę w to wciągłem; wtedy zagrałem sobie trochę w „Galaxin”- to była pierwsza gra na NES’a, jaką poznałem. Potem w czerwcu 1994 kupiliśmy komsolkę PEGASUS i do tego był jeszcze kartridż „168 in 1 Contra Function”. No i poznawałem po kolei wszystkie gry z tej składanki; pamiętam, że wówczas najlepiej przypadły mi do gustu „Super Mario Bros” i „Contra”, ale grałem też w kilka innych gier z tej składanki.

Później pożyczałem też kartridże od kumpli, a także chodziłem do pobliskiej wypożyczalni kartridży. Pamiętam, że wśród kartridży pożyczanych od kumpli najbardziej przypadł mi do gustu „1000 in 1” (którego nie mogę teraz nigdzie znaleźć w wersji emulacyjnej) i tam też sporo nowych gierek poznałem (tam były między innymi „Megaman 1”, „Challenger”, „Zipy Race”, „Devil World”, „Circus Charlie”, i wiele, wiele innych). Z tej składanki najbardziej przypadł mi do gustu „Megaman 1” (wtedy znałem go tylko pod nazwą „Rockman”) i to właśnie w tę grę najbardziej lubiłem grać.

Pierwszy raz przeszedłem Megamana całego chyba w kwietniu albo w maju 1995, ale to w wersji, gdzie nie traciło się energii. Nieco później przeszedłem również całą oryginalną wersję tej gry. Natomiast „Super Mario Bros” i „Contrę” pierwszy raz całe przeszedłem we wakacje letnie 1994 (SMB wpierw skrótami, a później normalnie). Jak przeszedłem „Megamana 1” całego, wówczas stał się on moją ulubioną grą na NES’a.

Natomiast poprzez wypożyczanie kartridży z wypożyczalni poznałem takie gry jak „Soccer”, Kung-Fu”, „Mach Rider”, Ninja Gaiden 2”, „Jewelry”, „Blades of Steal”, „Batman 1”, „Batman 2”, „Flintstones 2”, „Teenage Mutant Ninja Turtles 1”, „Adventure Island 1”, „Adventures of Dino Riki”, i wiele, wiele innych. Natomiast jak byłem w połowie szóstej klasy podstawówki (czyli styczeń 1997), to wówczas tata nie zgodził się na moje dłuższe korzystanie z konsoli no i sprzedaliśmy ją.

Natomiast we wakacje 1997 znowu miałem styczność z pegasusem- przez jakieś 3 tygodnie codziennie do mnie przychodzili kumple z konsolą pegasus. Gry, w jakie wówczas najczęściej graliśmy, to „Track Field”, „Mortal Kombat” (nie lubię tego), „Prince of Persia” i „Little Nemo”. Pamiętam, że wtedy w „Little Nemo” doszliśmy tylko do drugiego etapu, a w „Prince of Persia”- do czwartego. Raz w trakcie takiego przychodzenia to kumple też przynieśli takie kartridże jak „Big Nose 2”, Double Dragon 2” i „Chip & Dale 2” („Chip & Dale 1” wtedy już znałem). I pamiętam też, że wtedy w „Chip & Dale 2” doszedłem do ostaniej bitwy (ale jej nie przeszedłem), natomiast w „Double Dragon 2” doszliśmy do tej jaskini.

Kolejną styczność z pegasusem to miałem dopiero we wakacje letnie 2001- wtedy pożyczałem od jednego kumpla konsolę PEGASUS, ale na nieco inne kartridże (ten kumpel to właściwie mieszka w Niemczech, ale ma też dom blisko mojego, gdzie czasami przyjeżdża). Przy takiej właśnie okazji poznałem „Super Mario Bros 3”- pamiętam, że też nieźle się przy tej grze namęczyłem. No i tak właśnie sobie od czasu do czasu tę konsolkę pożyczałem (zwykle pożyczałem ją na weekend kiedy ten kumpel był w Polsce). No i w marcu 2003 siostra kupiła mi konsolkę PEGASUS (taką za 50 zł), która miała też kilka gier w sobie wgranych (tam były „Super Mario Bros”, „Duck Hunt”, „Road Fighter”, „Circus Charlie” i „Milk & Nuts”). Pamiętam, że zasilacz, jaki był dołączony do tej konsolki, był dość nietypowy i nie pasował do standardowych gniazdek i musiałem do konsoli używać innego zasilacza (na szczęście miałem taki jeden w zapasie).

Potem dostałem też kilka kartridży („Shatterhand”, „Mickey Mouse”, „Capitan Planet”, „Hero coś tam” i „Batman 1”- tę ostatnią to na moje życzenie). Dwie z tych gier („Capitan Planet” i „Hero…”) nie odpowiadały mi i wymieniłem we wspomnianej wcześniej wypożyczalni (wówczas gościu z tej wypożyczalni już nie wypożyczał kartridży; co najwyżej sprzedawał lub wymieniał) na „Prince of Persia” i „Contra 2”. Kupiłem wtedy też sobie osobno kartridż „Ninja Gaiden 2”. A co do „Prince of Persia”, to postanowiłem tę grę dobrze rozgryźć no i 17 kwietnia (pamiętam, że to był wtedy Wielki Czwartek) przeszedłem tę grę pierwszy raz do końca i od tego momentu „Prince of Persia” jest moją ulubioną grą na NES’a (do tej pory moją ulubioną był „Megaman 1”).

No i we wakacje letnie 2003 (czyli te po maturze) często sobie pogrywałem na konsolce, codziennie każdą grę, którą miałem, musiałem przejść. Aż w sierpniu 2003 spalił mi się kartridż „Prince of Persia”; pamiętam, że to było wtedy kilka dni przed wyjazdem na wakacje. Więc po przyjeździe z wakacji zacząłem szukać po straganach innego kartridża z tą grą i te poszukiwania nie odniosły skutku. Stwierdziłem wtedy, że może lepiej, jeśli na komputer sobie tę grę znajdę. No i ściągnąłem wtedy sobie „Prince of Persia” na PC. Chociaż konsola też zaczęła zawodzić, bo wtedy często wysiadała mi w nieoczekiwanym momencie. Wtedy zacząłem też myśleć, żeby inne gry, które mam na tę konsolę, przenieść też sobie na kompa.

No i w październiku 2003 trafiłem na pierwszą stronkę internetową o NES’ie- była to pewna polska stronka (istniejąca do dziś, ale obecnie już martwa). Jak ściągłem sobie z tej stronki wszystkie gry, jakie mogłem (oczywiście łącznie z emulatorem), to wówczas natychmiast roztrzaskałem konsolę. Potem trafiłem też na dwie zagraniczne stronki o NES’ie (które obecnie już nie istnieją)- pamiętam, że stamtąd ściągałem „Batman 2- Return of the Joker”, „Shatterhand”, „Mickey Mouse” i „Prince of Persia”. Kolejną stronką o pegasusie na jaką trafiłem, była polska stronka (też obecnie już nieistniejąca), pamiętam, że miała ona w nazwie „piwko”- nie pamiętam, czy coś z niej ściągałem. Kolejną stronką o pegasusie, na jaką trafiłem, była chyba stronka Pola- pamiętam, że wtedy robił ankietę na najlepszą grę i najlepszy emulator na NES’a; pamiętam też, jak codziennie oddawałem głos na „Rockmana” („Prince of Persia” nie było na liście do głosowania) i na „Nester”. Potem chyba trafiłem na stronkę emu-russia i dość sporo gier stamtąd ściągnąłem. Dalszych stronek o pegasusie, na które trafiałem, to już nie zapamiętywałem po kolei.

A tu podaję jeszcze historię mojej kolekcji Romów na NES’a (czyli łącznie z datą dodania do kolekcji):
- 29.10.2003- „Batman 1”, Chip & Dale 1”, „Contra 1”, „Contra 2”, “Super Mario Bros 1”, “Ninja Gaiden 2”, “Megaman 1”, “Super Mario Bros 3”
- 30.10.2003- “Ninja Gaiden 1”
- 25.11.2003- “Shatterhand”, “Batman 2- Return of The Joker”
- 19.12.2003- “Prince of Persia”, “Mickey Mouse”
- 22.03.2004- “Megaman 2”, “Megaman 3”
- 1.05.2004- “Megaman 5”, “Megaman 6”
- 30.06.2004- “Chip & Dale 2”
- 31.01.2005- “Ninja Gaiden 3”, “Heavy Barrel”, “Contra Force”, “Felix Cat”
- 19.06.2005- “Adventures of Dino Riki”
- 17.08.2005- “Kabuki Quantum Fighter”
- 9.09.2005- “Megaman 4”
- 27.10.2005- “Super Contra 7”
- 15.11.2005- “Super Mario Bros- Lost Levels”
- 9.03.2006- “Darkwing Duck”
- 4.07.2006- “Adventure Island 2”
- 14.05.2007- “Little Nemo- the Dream Master”
- 12.04.2008- “Flash & Batman”, “Bugs Bunny Birthday Blowout”
- 17.08.2008- “Shadow of the Ninja”, “Challenger”
- 14.09.2008- “Super Contra 1993 hack”
- 14.12.2008- “Bird of Fire”
- 5.04.2009- "Wai Wai World 1", Wai Wai World 2"
- 5.05.2009- "Bio Miracle Bokutte Upa"
- 23.05.2009- "Flintstones 1", "Flintstones 2"
- 28.05.2009- "Castlevania 1"
- 17.08.2009- "Castlevania 3"
- 17.10.2009- "Double Dragon 2"
« Ostatnia zmiana: 15.03.2010, 12:46:53 wysłana przez Carnagge »

kotoman

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #1 dnia: 23.07.2009, 22:26:56 »
Hej jaką historie ma wasz pegazus u mnie tata kupił pegazusa jak miałem 5 lat. Jako jedyny we wsi miałem to wspaniałą konsole do gry. Rodzina się zjeżdżała na święta albo coś w tym stylu to zaraz po obiedzie siadaliśmy do pegazusa. Graliśmy w mario i kto skusi ten oddaje następnemu. Potem tata kupił u takiej jednej co przed kościołem handlowała dyskietki do pegazusa. miała ich cały stół. Mario było  w prezencie z konsolą. Kupił Tank Contre Turtles i jeszcze coś ale już nie pamiętam. Contra to było coś. Jako pierwszy przeszedł ją mój tata. Jako że w mojej rodzinie jest przewaga dziewczyn chciały grać w mario a ja i mój 1 brat cioteczny (miałem wtedy 2 ale 1 wyjechał do Anglii) zawsze rano wstawaliśmy o 7 żeby w to pograć albo, o 10 wieczorem. Pamiętam jak joystick zawsze się niszczył :( wtedy było smutno nikt nie grał ,albo zasilacz się spalał bo chodził nieraz po 3 h . Potem jak miałem 7 lat moja siostra na komunie dostała komputer. To było coś radeon 9600 1 gb ramu. Tata instalował różne gry i tak skończyła się historia mojego pegazusa. Dziś jednak kolega znalazł na strychy pegazusa i od razu kazał mi szukać mojego starego. Nie znalazłem go bo jest u mojej babci ale niedługo do niej jadę. nie miał dyskietek i 2 joystick mu się popsuł ,więc pogrzebał trochę w necie i znalazł to strone. Teraz gramy w contre przez sieć. Jednak lepiej jest grać w prawdziwego pegazusa :)


Carnagge - Juz poprawilem tytul, bo byl przez 'ch' :F
« Ostatnia zmiana: 30.07.2009, 13:54:07 wysłana przez Carnagge »

mati-bor

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #2 dnia: 14.08.2009, 20:24:38 »
Hahahah, zlałem się ze śmiechu. xD

Bez urazy, ale czytam te Twoje wypociny, czytam. I nagle tekst: "kiedy miałem 7 lat kuzynka na komunie dostała komputer, radeona 9600, 1GB RAMu". To ile ty teraz masz lat, 10-11? :P I jak miałeś 5, Twój pegasus był jedynym we wsi. To ja nie wiem gdzie ty mieszkasz, na bezludnej wyspie? :D Czy może chodzi o to że już nikt tego starocia nie używał, a twój był OSTATNIM we wsi? :D

Rozumiem że te wspomnienia z dzieciństwa, to jakieś 3-4 lata temu? :P
(oczywiście szacuje po komunijnym sprzęcie kuzynki)

Sorry, uśmiałem się, ale fajnie że młodsi też jakiś tam sentyment do tego urządzenia mają... :P

Tanis

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #3 dnia: 15.08.2009, 10:03:55 »
Pierwszy raz z pegasusem miełem styczność w 1992 roku : ] [łaaa 17lat temu] To były dobre czasy :P w złotą piątke się pogrywało :D

Nie lubię rozpisywać się o swojej przeszłości, więc na tym zakończę... :P

Sylwssu

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 83
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #4 dnia: 15.08.2009, 11:44:06 »
ja pierwszego pegazusa dostałem pod choinkę chyba w 1998 r. cały czas chciałem komputer to mnie rodzice zbyli pegazem :D

CZACHA

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Kto ma pada ten ma władze !!!!!
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #5 dnia: 07.11.2009, 12:20:20 »
1997 jak miałem 3 lata to dostałem od babci i mściłem się ponim 3albo 2 lata potem wykończylki go kumple ale postanowiłem go reanimować.potem była chińska klawa znowu IQ 502 tyle że tym razem używany niewiem poco ale kupiłem 2 bsy a trzeciego dostałem do dnia dzisiejszego uchowało mi się 4 konsole i worek z padami pistoletami.

Buu

  • Gość
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #6 dnia: 08.11.2009, 17:21:58 »
Maxwell weź porób akapity w swoim poście bo jednym ciurkiem napisane i bardzo trudno się to czyta.

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #7 dnia: 08.11.2009, 19:23:21 »
Ja pamiętam jak chodziłem z mamą po rynku i zobaczyłem na bazarku pegasusa mt777dx (bodajże to był 1998r.). Powiedziałem mamie, że chciałbym takie coś mieć. I pod choinkę dostałem BS500AS :P ale i tak to była euforia, bo były fajne gry (pierwsza gra którą odpaliłem było mario :)). Byłem mały, nie znałem sie. A mama sie tanio wykpiła, bo ten BS był ileś razy na pewno tańszy od MT :D

daghome

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #8 dnia: 10.01.2010, 20:04:44 »
Ja w 1991 zostałem uraczony przez rodziców IBMem 486 z dyskiem 41mb i dużą i małą stacją dyskietek, więc o pegazusie nie chcieli słyszeć (za ten komputer można było wtedy kupić niezłe auto). Natomiast kumple z piaskownicy je posiadali i raz chodzili do mnie na wolfensteina a ja raz do nich na mario i mario brother. Pamiętam doskonale te długie godziny siedzenia na podłodze i rypania non-stop w pada. Pomimo posiadania komputera (z windowsem 3.11 !!) pozostał mi jednak niedosyt z dzieciństwa z powodu braku pegazusa, którego główna przewaga polega w moim mniemaniu na wygodnej możliwości grania w 2 playerów na jednym dużym ekranie. I tak po 19 latach od 1 komputera spełniam marzenie z dzieciństwa i zakupiłem sobie konsolkę :) Jak mi tylko przyjdzie to oczywiście zamieszczę jej foty i się pochwalę wszem i wobec :)

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #9 dnia: 10.01.2010, 20:17:52 »
Super daghome! Gratuluje zakupu i czekam na fotki.
Moje początki z pegim to chyba MT-777DX. I ciągłe wyprawy na bazar po kart i wymianki u Rusków za 5 zyli.

Rantarun

  • Belmont
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • old player
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #10 dnia: 10.01.2010, 23:09:53 »
moja historia z pegiem jest dość burzliwa. a wiec tak muj pierwszy pegasus to był Saturn wyglądał jak czarne UFO z czerwonymi diodami w czerwonej obręczy czerwonymi przyciskami i dużymi bumerangowymi padami. w zestawie był card 20 in 1 na scalakach na którym były wszystkie gry na pistolet takie jak na 168 in 1 i same bomber many do tego dokupiony card Gi*Joe potem po paru miesiącach ojciec się zlitował i kupił mi 2 kolejne gry Piter Pan i Untouhables (nietykalni) inne gry poznawałem dzięki dwojgu braciom kumplom barciaka zawsze coś od nich pożyczał więc już śle nie było xD potem długa pszerwa i potem w 6 klasie szkoły podstawowej dostałem BS-a który po roku padł i została mi kolekcja gier. potem znów przerwa aż w końcu pod koniec podstawówki jakoś tak kupiłem sobie Dariar-a którego używałem do puki nie nabyłem PSX-a . no i potem pożyczyłem kolekcje gier która już do mnie nie wróciła nigdy i pewnie nie wróci. a parę miechów temu próbowałem powrócić do pega i spaliłem Dariara 12V zasilaczem. no i po tej akcji kupiłem BS-a i resztę juz znacie bo zaraz po zakupie trafiłem tutaj na forum xD

Kaptuch

  • !!!KUNIO GANG!!! !TECHNOS!
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 398
  • !!!Dobry znajomy KUNIO KUNA!!!
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #11 dnia: 11.01.2010, 16:34:27 »
EEEEEE...A moja przygoda to jak moj brat co ma teraz 24 lata Dostał PEGASUSA na Komunię...
Pamiętam,ale byla Masakra na chacie.Caly czas Tylko Mario,Tanki.

pegazbicz

  • superwoman!
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 125
  • od pegza czuje sie irie!
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #12 dnia: 29.01.2010, 20:10:14 »
ja dostalam pierwszego pegasusa na gwiazdke. byl to taki z klawiatura.
gralam w Mario, Adventure Island. Wtedy TT jakos mi nie szlo, zabijalam sie na pierwszym bossie ;).
bylo to jakies 6 lat temu, wiec... mialam jakies 8 lat :P
patrzylam jak to przechodzila moja starsza siostra (teraz ma 18 lat),
a moi rodzice tez grali! matka jak juz mowilam w dr Mario i tetrisa, a ojciec w Contre, Tanki, Robocopa i tym podobne.
jakies 2 miesiace po tym, pegaz sie zepsul, ale ciagla kupywalismy nowe...
to byl jakis staly element w moim domu.
dzis reszta rodziny tylko mowi 'reszta to tylko w play station gra, a ty co?!'
a ja mam reszte gdzies :F

Maxwell

  • Gość
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #13 dnia: 21.02.2010, 20:39:52 »
Mała aktualizacja historii mojej kolekcji romów:

- 22.02.2010- "Super Mario Bros 2"
« Ostatnia zmiana: 22.02.2010, 21:38:23 wysłana przez Maxwell »

draakhul

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
  • SP-60
    • Zobacz profil
Odp: Nasze powiązania z pegasusem- historia
« Odpowiedź #14 dnia: 21.02.2010, 21:27:29 »
Ja z kolei pierwszego Pegasusa SP-60 kupiłem (za kasę rodziców) około 1992 roku (byłem wtedy w ogólniaku, gdzieś 1-2 klasa). Miałem przez długi czas tylko jeden cart "168 in 1", potem dokupiłem "Captain America" i "Street Fighter", a w międzyczasie grałem w pożyczone "Ghosts & Goblins". Pamiętam, jak z kumplem godzinami graliśmy w Contrę :). Gdzieś po roku trochę mi się znudziło i sprzęt poszedł w ludzi (mama sprzedała go jakiejś znajomej).
Teraz nastąpił wielki powrót :). Znów mam SP-60, "168 in 1", i kilka innych cartów, z których najfajniejszy jest chyba "Super Robin Hood".