Autor Wątek: Kultowe czasopisma  (Przeczytany 52965 razy)

Evil

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #15 dnia: 26.08.2008, 00:41:48 »
Czerwonej gazetki nic nie przebije :p żadne tam Top Sikrety :D A co do Commodore, to zgadzam się, że fajne czasy to były, nagrywanie gier z radia (większość w to nie wierzy) :p
« Ostatnia zmiana: 26.08.2008, 00:45:19 wysłana przez Evil »

Valvadis

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #16 dnia: 26.08.2008, 09:15:02 »
Gier z radia?? Wiem, że gry są na kasetach zapisywane, ale jak do cholery można z radia to nagrać...

Evil

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #17 dnia: 26.08.2008, 10:45:49 »
normalnie :) kiedyś gry były puszczane w audycjach radiowych (takie szumy :p) i można je było na kasety nagrywać, podobnie zresztą jak przegrywanie gier - przecież można to było robić na najzwyklejszym kaseciaku, bo to normalne kasety były ;p ale to trochę nie ten temat :D

Staszker

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 53
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #18 dnia: 04.09.2008, 21:47:52 »
No widzę że nie tylko ja byłem wychowany na kaczorze Donaldzie.  ;) Jak pamiętam miałem w sumie niewiele ponad 300 komiksów !
A i no o gadżetach nie wspominając już.  :) Gigantów nie kupowałem bo były drogie i mi kieszonkowych brakowało na nie... ale i tak czytałem wszystkie bo kolega mi pożyczał swoje.  :)
A czasopisma o grach gościły u mnie tylko sporadycznie, nie kupowałem ich zbyt często.

jagodzia

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #19 dnia: 04.09.2008, 21:53:14 »
ooooo ja Cie!!!!! na comedore też grałam miałam taki sprzęcik w domu hehehe
ahhh te statki kosmiczne i granie w duszka xDD to były czasy do dziś mam gdzieś te szumy na kasecie hahaha

[Evil] To jest temat o czasopismach a nie o Commodore :p sorry, bo faktycznie ja sam wtargnąłem na ten "grunt", przyznaję - moja wina, ale starajcie się dalej już pisać na temat :)
« Ostatnia zmiana: 04.09.2008, 21:55:04 wysłana przez Evil »

ania19

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #20 dnia: 04.09.2008, 22:18:23 »
Ja też się wychowałam na kaczorze Donaldzie, to było piękne :P

Carnagge

  • Administrator
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 402
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #21 dnia: 04.09.2008, 23:26:33 »
Z komiksow to czytalem maniakalnie Spider-Man'a i sporo tez Punisher'a. Czesto tez kupowalem wydania specjalne Mega Marvel :)

Co do Commodore to jasna sprawa, ze mozna bylo przegrywac na zwyklym magnetofonie, ale o tych audycjach w radiu to nie mialem pojecia, smieszna sprawa. Ogolnie to byly smieszne czasy :D


[Evil] Sorry Carnagge żeby już nie spamować o Commodore (chociaż to ciekawy temat ;p) dopiszę się u Ciebie - najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że te "audycje" emitowane były w radiu publicznym. Wychodzi na to, że w ogóle nikt wtedy nie zwracał uwagi na prawa autorskie :) zresztą widać to było też po rynku "Pegasusowskim" ;p
« Ostatnia zmiana: 05.09.2008, 14:41:41 wysłana przez Evil »

bartek_ozorkow

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #22 dnia: 30.09.2008, 19:14:47 »
Na początku chciałbym się przywitac z wszystkimi

A co do tematu...
A ja was zasmuce mam 9 lat i wogóle nie czytałem takich gazet bo juz nie ma ich a pegasusa znalazłem w krzakach 1 tyg

PegazusMaster

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #23 dnia: 11.10.2008, 01:05:04 »
Ja czytałem Kaczora Donalda - najbardziej porył mnie motyw, w którym Kaczor Donald chciał na święta zjeść flaczki. Ten komiks do dziś zostawił rysę na mojej psychice i zostałem PM :D
Ogólnie miałem Kaczorów Donaldów kilka dziesiątek. Z dodatków najbardziej zapadła mi gra ze statkami pirackimi - trzeba było posklejać pionki i gra gotowa. Pamiętam, że bardzo mnie wciągała - prowadziło się w tej grze bitwę na okręty pirackie, a jak ktoś oberwał tracił skarby bodajże każdy miał po parę statków w swojej flocie...Ile to lat temu było ? 9 lat temu...to był w sumie ostatni numer jaki kupiłem z sentymentu do tej gazetki.


Z czasopism o grach...
Kochałem gazetę Click...Kiedyś szczególnie zanim miałem w ogóle do czynienia z konsolami 3-d i komputerami. Również czasem kupowałem sobie Playa - lubiłem poczytać o nowinkach praktycznie na wszystkie konsole głównie GBC, którego chciałem nabyć. Pamiętam numer z solucją RE3, oraz z karcianką o Pokemonach bodajże, w którą nie mogłem zagrać z braku PC.

Gazetka CDA. Przypadkiem zobaczyłem u kolegi numer z grą Unreal. Pokazał mi tę grę, od tamtego dnia zrobiłem wszystko, aby uskładać na PC nawet odsprzedałem moją kolekcję ponad 120 kardridży...czy 160 ja już dokładnie nie pamiętam ile ja tego miałem...Ale jeśli idzie o gry, w które grałem to było ich parę setek z pewnością.

A z komiksów - komiksy to ja czytam do dziś i czytam praktycznie wszystko od Marvela, Lobo do polskich i japońskich produkcji. Komiksy są dobre ogółem.
« Ostatnia zmiana: 11.10.2008, 01:09:49 wysłana przez PegazusMaster »

Christof

  • Pegasus Veteran
  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 31
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #24 dnia: 25.12.2009, 18:46:48 »
Ze starych gazet, to tylko Top Secret (Z Kopalnym, Naczelnym, Dżemikiem i rubryką Hyp..ery). Byłem bardzo rozczarowany, gdy TS przestał sie ukazywać.

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #25 dnia: 27.12.2009, 22:12:21 »
Secret Service najbardziej pamiętałem i do dziś mam chyba ok 20-tu numerów. Od 49 wzwyż. Fajne recenzje, opisy gier, amiga room, kombat corner Gulasha- czytało się to świetnie i jeśli chodzi o niektóre gry abandonware to opisy do dziś się przydają.

Rantarun

  • Belmont
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 564
  • old player
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #26 dnia: 28.12.2009, 02:00:54 »
heh ja pamiętam takie czasopisma komputerowe jak: Top Secret, Secret Service, Gambler wszystkie pisma już nie istnieją ale pamięć o nich nie zginie

SebaSan1981

  • Gość
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #27 dnia: 28.12.2009, 03:13:16 »
Gamblery stare także posiadam. Styl pisania bardziej na poważnie mimo to także wartościowe pisemka. Podobnie jak w pisemkach Reset. Z później wychodzących lubiłem także Neo+ (dzieło Gulasha z SS), których do dziś mam też dość znaczną kolekcję..

szpynda

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 171
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #28 dnia: 10.01.2010, 12:10:01 »
No to ja zaczynałem od BAJTKA i przepisywania strona po stronie programów pod C64 :) Ile trzeba było sie błędów naszukać! Potem oczywiście TOP SECRET, SS, Gambler, Reset, Świat Gier Komputerowych...To jeśli biega o gry.
Ale zaczeło się od Świata Młodych. Na ostatniej stronie były krótkie komiksy w odcinkach i zawsze jakaś fota auta. Te auta się wycinał i wklejało do zeszytu. Powstawał wtedy niezły katalog, bo były tam też ich opisy: Fiat Mirafiori 131 Abarth do dziś pamiętam. Komiksy tez się wycinało, zbierało wszystkie odcinki i sklejało w całość. Tam były prawdziwe perełki. Potem przyszedł czas na "FANTASTYKĘ" oraz wydawane przez nich komiksy. Tam poznałem postać Funkiego Kovala i przeczytałem "Grę Endera". Świat już nigdy nie wrócił na swoje miejsce :) Z komiksów to oczywiście również Thorgal, Kajko i Kokosz czy Tytusy, Klosy i Kapitan Żbik oraz seria Pilot śmigłowca. A czy ktoś pamięta najlepsze komiksy pod słońcem autorstwa Baranowskiego? "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa?", "podróż smokiem diplodokiem". Jeśli nie znacie to POLECAM!!!

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Kultowe czasopisma
« Odpowiedź #29 dnia: 10.01.2010, 13:24:01 »
dużo masz tych Tytusopw ze świata młodych?? bo później już wydawane nie były :)