21.06.2018, 16:23:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Kultowe czasopisma  (Przeczytany 37066 razy)
Evil
Gość
« Odpowiedz #15 : 26.08.2008, 00:41:48 »

Czerwonej gazetki nic nie przebije :p żadne tam Top Sikrety Chichot A co do Commodore, to zgadzam się, że fajne czasy to były, nagrywanie gier z radia (większość w to nie wierzy) :p
« Ostatnia zmiana: 26.08.2008, 00:45:19 wysłane przez Evil » Zapisane
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« Odpowiedz #15 : 26.08.2008, 00:41:48 »

Valvadis
Aktywny użytkownik

www.valvadis.startowy.com

« Odpowiedz #16 : 26.08.2008, 09:15:02 »

Gier z radia?? Wiem, że gry są na kasetach zapisywane, ale jak do cholery można z radia to nagrać...

Evil
Gość
« Odpowiedz #17 : 26.08.2008, 10:45:49 »

normalnie Uśmiech kiedyś gry były puszczane w audycjach radiowych (takie szumy :p) i można je było na kasety nagrywać, podobnie zresztą jak przegrywanie gier - przecież można to było robić na najzwyklejszym kaseciaku, bo to normalne kasety były ;p ale to trochę nie ten temat Chichot
Staszker
Użytkownik
*

« Odpowiedz #18 : 04.09.2008, 21:47:52 »

No widzę że nie tylko ja byłem wychowany na kaczorze Donaldzie.  Mrugnięcie Jak pamiętam miałem w sumie niewiele ponad 300 komiksów !
A i no o gadżetach nie wspominając już.  Uśmiech Gigantów nie kupowałem bo były drogie i mi kieszonkowych brakowało na nie... ale i tak czytałem wszystkie bo kolega mi pożyczał swoje.  Uśmiech
A czasopisma o grach gościły u mnie tylko sporadycznie, nie kupowałem ich zbyt często.
jagodzia
Gość
« Odpowiedz #19 : 04.09.2008, 21:53:14 »

ooooo ja Cie!!!!! na comedore też grałam miałam taki sprzęcik w domu hehehe
ahhh te statki kosmiczne i granie w duszka xDD to były czasy do dziś mam gdzieś te szumy na kasecie hahaha

[Evil] To jest temat o czasopismach a nie o Commodore :p sorry, bo faktycznie ja sam wtargnąłem na ten "grunt", przyznaję - moja wina, ale starajcie się dalej już pisać na temat Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 04.09.2008, 21:55:04 wysłane przez Evil » Zapisane
ania19
Gość
« Odpowiedz #20 : 04.09.2008, 22:18:23 »

Ja też się wychowałam na kaczorze Donaldzie, to było piękne Język
Carnagge
Administrator
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #21 : 04.09.2008, 23:26:33 »

Z komiksow to czytalem maniakalnie Spider-Man'a i sporo tez Punisher'a. Czesto tez kupowalem wydania specjalne Mega Marvel Uśmiech

Co do Commodore to jasna sprawa, ze mozna bylo przegrywac na zwyklym magnetofonie, ale o tych audycjach w radiu to nie mialem pojecia, smieszna sprawa. Ogolnie to byly smieszne czasy Chichot

[Evil] Sorry Carnagge żeby już nie spamować o Commodore (chociaż to ciekawy temat ;p) dopiszę się u Ciebie - najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że te "audycje" emitowane były w radiu publicznym. Wychodzi na to, że w ogóle nikt wtedy nie zwracał uwagi na prawa autorskie Uśmiech zresztą widać to było też po rynku "Pegasusowskim" ;p
« Ostatnia zmiana: 05.09.2008, 14:41:41 wysłane przez Evil » Zapisane
bartek_ozorkow
Nowy użytkownik
*

« Odpowiedz #22 : 30.09.2008, 19:14:47 »

Na początku chciałbym się przywitac z wszystkimi

A co do tematu...
A ja was zasmuce mam 9 lat i wogóle nie czytałem takich gazet bo juz nie ma ich a pegasusa znalazłem w krzakach 1 tyg
PegazusMaster
Gość
« Odpowiedz #23 : 11.10.2008, 01:05:04 »

Ja czytałem Kaczora Donalda - najbardziej porył mnie motyw, w którym Kaczor Donald chciał na święta zjeść flaczki. Ten komiks do dziś zostawił rysę na mojej psychice i zostałem PM Chichot
Ogólnie miałem Kaczorów Donaldów kilka dziesiątek. Z dodatków najbardziej zapadła mi gra ze statkami pirackimi - trzeba było posklejać pionki i gra gotowa. Pamiętam, że bardzo mnie wciągała - prowadziło się w tej grze bitwę na okręty pirackie, a jak ktoś oberwał tracił skarby bodajże każdy miał po parę statków w swojej flocie...Ile to lat temu było ? 9 lat temu...to był w sumie ostatni numer jaki kupiłem z sentymentu do tej gazetki.

Z czasopism o grach...
Kochałem gazetę Click...Kiedyś szczególnie zanim miałem w ogóle do czynienia z konsolami 3-d i komputerami. Również czasem kupowałem sobie Playa - lubiłem poczytać o nowinkach praktycznie na wszystkie konsole głównie GBC, którego chciałem nabyć. Pamiętam numer z solucją RE3, oraz z karcianką o Pokemonach bodajże, w którą nie mogłem zagrać z braku PC.

Gazetka CDA. Przypadkiem zobaczyłem u kolegi numer z grą Unreal. Pokazał mi tę grę, od tamtego dnia zrobiłem wszystko, aby uskładać na PC nawet odsprzedałem moją kolekcję ponad 120 kardridży...czy 160 ja już dokładnie nie pamiętam ile ja tego miałem...Ale jeśli idzie o gry, w które grałem to było ich parę setek z pewnością.

A z komiksów - komiksy to ja czytam do dziś i czytam praktycznie wszystko od Marvela, Lobo do polskich i japońskich produkcji. Komiksy są dobre ogółem.
« Ostatnia zmiana: 11.10.2008, 01:09:49 wysłane przez PegazusMaster » Zapisane
Christof
Pegasus Veteran
Użytkownik
*

« Odpowiedz #24 : 25.12.2009, 19:46:48 »

Ze starych gazet, to tylko Top Secret (Z Kopalnym, Naczelnym, Dżemikiem i rubryką Hyp..ery). Byłem bardzo rozczarowany, gdy TS przestał sie ukazywać.

SebaSan1981
Gość
« Odpowiedz #25 : 27.12.2009, 23:12:21 »

Secret Service najbardziej pamiętałem i do dziś mam chyba ok 20-tu numerów. Od 49 wzwyż. Fajne recenzje, opisy gier, amiga room, kombat corner Gulasha- czytało się to świetnie i jeśli chodzi o niektóre gry abandonware to opisy do dziś się przydają.
Rantarun
Belmont
Stały bywalec PG

old player

« Odpowiedz #26 : 28.12.2009, 03:00:54 »

heh ja pamiętam takie czasopisma komputerowe jak: Top Secret, Secret Service, Gambler wszystkie pisma już nie istnieją ale pamięć o nich nie zginie

SebaSan1981
Gość
« Odpowiedz #27 : 28.12.2009, 04:13:16 »

Gamblery stare także posiadam. Styl pisania bardziej na poważnie mimo to także wartościowe pisemka. Podobnie jak w pisemkach Reset. Z później wychodzących lubiłem także Neo+ (dzieło Gulasha z SS), których do dziś mam też dość znaczną kolekcję..
szpynda
Aktywny użytkownik

« Odpowiedz #28 : 10.01.2010, 13:10:01 »

No to ja zaczynałem od BAJTKA i przepisywania strona po stronie programów pod C64 Uśmiech Ile trzeba było sie błędów naszukać! Potem oczywiście TOP SECRET, SS, Gambler, Reset, Świat Gier Komputerowych...To jeśli biega o gry.
Ale zaczeło się od Świata Młodych. Na ostatniej stronie były krótkie komiksy w odcinkach i zawsze jakaś fota auta. Te auta się wycinał i wklejało do zeszytu. Powstawał wtedy niezły katalog, bo były tam też ich opisy: Fiat Mirafiori 131 Abarth do dziś pamiętam. Komiksy tez się wycinało, zbierało wszystkie odcinki i sklejało w całość. Tam były prawdziwe perełki. Potem przyszedł czas na "FANTASTYKĘ" oraz wydawane przez nich komiksy. Tam poznałem postać Funkiego Kovala i przeczytałem "Grę Endera". Świat już nigdy nie wrócił na swoje miejsce Uśmiech Z komiksów to oczywiście również Thorgal, Kajko i Kokosz czy Tytusy, Klosy i Kapitan Żbik oraz seria Pilot śmigłowca. A czy ktoś pamięta najlepsze komiksy pod słońcem autorstwa Baranowskiego? "Na co dybie w wielorybie czubek nosa Eskimosa?", "podróż smokiem diplodokiem". Jeśli nie znacie to POLECAM!!!

Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #29 : 10.01.2010, 14:24:01 »

dużo masz tych Tytusopw ze świata młodych?? bo później już wydawane nie były Uśmiech
Strony: 1 [2] 3 4
  Drukuj  

Skocz do: