Autor Wątek: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge  (Przeczytany 200172 razy)

Fixxxer1

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 262
  • Fan Mario
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #525 dnia: 25.03.2016, 10:56:18 »
Nie dałbym więcej jak te 487zł za te carty, wg mnie srogo przepłaciłeś.

waters11

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #526 dnia: 25.03.2016, 12:10:05 »
Po  ile te czwórki ostatnio szły? 80 pln?

NKP

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #527 dnia: 25.03.2016, 13:11:33 »
Dla mnie te ceny to wogole jakąś abstrakcja.  W życiu trzeba sobie radzić a nie wydawać kupę kasy za coś zupełnie nie wartego swojej ceny.  Wystarczyło zadzwonić do firmy która sprzedała ostatnio na Allegro Złote 4 w Boxie i zapytać czy coś może jeszcze mają na magazynie. I tym sposobem mam komplet za 90 zł a nie ponad 300. Z tego co wiem nie tylko ja wpadłem na ten pomysł.  Dla chętnych dodam za jest lista oczekujących i raczej już nie ma po co tam dzwonić.  To samo ze Złota 5 o której wspomniał kolega powyżej.  Zakupił za 300 w lepszym stanie.  Trochę poświęcenia czasu i chęci a i satysfakcja będzie większa.  Trochę sprytu tez nie zaszkodzi.  Bo nie sztuka jest kupić i przeplacic.  Pytam się po co?? Głupota i tyle.

chager01

  • Gość
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #528 dnia: 25.03.2016, 13:36:07 »
Dla mnie te ceny to wogole jakąś abstrakcja.  W życiu trzeba sobie radzić a nie wydawać kupę kasy za coś zupełnie nie wartego swojej ceny.  Wystarczyło zadzwonić do firmy która sprzedała ostatnio na Allegro Złote 4 w Boxie i zapytać czy coś może jeszcze mają na magazynie. I tym sposobem mam komplet za 90 zł a nie ponad 300. Z tego co wiem nie tylko ja wpadłem na ten pomysł.  Dla chętnych dodam za jest lista oczekujących i raczej już nie ma po co tam dzwonić.  To samo ze Złota 5 o której wspomniał kolega powyżej.  Zakupił za 300 w lepszym stanie.  Trochę poświęcenia czasu i chęci a i satysfakcja będzie większa.  Trochę sprytu tez nie zaszkodzi.  Bo nie sztuka jest kupić i przeplacic.  Pytam się po co?? Głupota i tyle.

Heh, ja wysłałem do nich e-mail, jednak bez odzewu. W sumie nie pomyślałem żeby zadzwonić. Ale Złota 4 w boxie nie jest moim piorytetem.
W sumie nie sztuka jest przepłacić, sztuką jest upolować dobrą okazję. Sam na Złotą 5 długo polowałem, mogłem ją kilka miesięcy wcześniej za 400 zł, ale wolałem poczekać. W sumie te 300 zł do tej pory wydaje mi się, że i tak to drogo. Wydać ponad 1400 zł (to połowa mojej miesięcznej pensji) za jednym machem na 4 tytuły to dość drogo. Ja mam miesięczny budżet na moje hobby w wysokości około 350 zł i staram się go nie przekraczać. Zresztą ja jestem cierpliwy i lubię powoli wzbogacać moją kolekcję.

Bubumotors

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #529 dnia: 25.03.2016, 17:26:23 »
Hej. Jeszcze nie dotarłem na święta do domu, więc nie mogę pokazać swojej pełnej kolekcji, ale jedynie to, co przyszło mi ostatnio przez te kilka tygodni na drugi adres. Wstawiam więc rarytaski z wygranych aukcji z tego i poprzedniego miesiąca. Niestety, jak to ktoś już w innym wątku sam stwierdził: nastały trudne czasy, kiedy to o wielkości kolekcji będzie decydowała zasobność portfela. Cóż. Ja płakać nie będę. Przechodzimy do cartów wraz z "cenami promocyjnymi" z batalii allegro:

Oto, co sprzątnąłem allegrowiczom sprzed nosa:



Big Nose Freaks Out = 535 zł
Fantastic Adventures Of Dizzy = 222 zł
Quattro 4 Arcade  = 314 zł
Golden 5 = 416 zł
__________________
Suma: 1487,00 zł

Widzicie tam też Videomotion - ale nie licytowałem tego, to mój karcik sentymentalny. Dostałem go razem z Famicomem przy zakupie jeszcze w latach 90tych. Gdybym wiedział, ile byłby dziś warty, nigdy nie wyrzucałbym w dzieciństwie pudełka po karcie. W tle dla kolorystyki, kompozycji, ładu i składu jakieś tam badziewiaste, mało znaczące (jak to sami określacie - a neologizm ów bardzo mi przypadł do gustu) bazarówki. Jak widzicie traktuje swoje kolekcje bardzo poważnie, dlatego też fotografuje je z namaszczeniem i pietyzmem. Postaram się wrzucić potem też inne kolekcje, bo carty nie stanowią mojego głównego targetu. Stare pudełkowe gry PC i c64 są dla mnie priorytetem. Tak przy okazji... wiecie, że obecnie taka Giana Sisters (wydanie c64 w boxie) kosztuje na ebayu 2 682,00 dolarów (czyli 10 194,29 zł)? I co powiecie na takie "niedorzeczne aukcje"? ;) Jestem przyzwyczajony...


Powiem tylko tyle piekna kolekcja tak dalej, ceny po 80 czy 300 za boxy poszły do lamusa

Gratuluje zakupu

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #530 dnia: 25.03.2016, 22:17:32 »
Drogo, ale solidnie :)
Wiem jak to jest napalić się i nie odpuścić ;)

SebaSan1981

  • Astromaniac
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 561
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #531 dnia: 30.03.2016, 06:11:11 »
Tak. I po tak spektakularnej przepłaconej akcji jeść przez resztę miesiąca chleb ze smalcem. ;)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #532 dnia: 30.03.2016, 08:47:49 »
Tak. I po tak spektakularnej przepłaconej akcji jeść przez resztę miesiąca chleb ze smalcem. ;)

Seba, ubóstwiam twoje komentarze. xD

Mcin

  • Twój Moderator
  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2922
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #533 dnia: 30.03.2016, 23:21:08 »
Smalec jest dobry. Też mi post...

Martin

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 504
  • Oldschool come back!
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #534 dnia: 31.03.2016, 23:24:19 »
Panowie - ale nie musimy wszystkich mierzyć swoją miarą. Naprawdę są ludzie którzy zarabiają dobrze, albo potrafią zaoszczędzić na spełnianie swoich marzeń. Jednym to "spada z nieba", drudzy dochodzą do tego ciężką pracą, jeśli kogoś stać na wydanie 1400 zł na gry na które ja wydałem 140 zł to to po prostu robi i ma wyj..... na resztę informatyków, budowlanców, czy bezrobotnych którzy by takich pieniędzy nie mogli wydać. Samo życie.
« Ostatnia zmiana: 31.03.2016, 23:26:19 wysłana przez Martin »

Fixxxer1

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 262
  • Fan Mario
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #535 dnia: 01.04.2016, 08:40:09 »
(...) 1400 zł na gry na które ja wydałem 140 zł...
Dobre podsumowanie tego zakupu ;)

Amaroute

  • Użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #536 dnia: 01.04.2016, 11:25:25 »
Ho ho.. Widzę, że najmniejszy ból d*py z uwagi na moje wydane pieniądze ma sam zainteresowany, czyli ja ;) Idę zjeść obiad do restauracji Atelier Amaro, bo w lodówce został tylko chleb ze smalcem ;)

machbed

  • Moderator Globalny
  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 2124
  • Jeżeli jest sprawa, kontakt na PW.
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #537 dnia: 01.04.2016, 13:00:19 »
Ho ho.. Widzę, że najmniejszy ból d*py z uwagi na moje wydane pieniądze ma sam zainteresowany, czyli ja ;) Idę zjeść obiad do restauracji Atelier Amaro, bo w lodówce został tylko chleb ze smalcem ;)

Miałeś pokazać resztę twojej kolekcji. Ciekawi mnie co tam jeszcze masz.

chager01

  • Gość
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #538 dnia: 01.04.2016, 21:08:41 »
jeśli kogoś stać na wydanie 1400 zł na gry na które ja wydałem 140 zł to

Tylko kiedy kupiłeś te gry?? W tym roku, czy kilka lat wcześniej??

matizc

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 503
    • Zobacz profil
Odp: Wasze Perełki-Czyli rzadko spotykane lub wasze cenne cartridge
« Odpowiedź #539 dnia: 02.04.2016, 08:44:28 »
@up wiadomym jest, że nie wczoraj tylko w czasach gdy pegasus jeszcze nie był modny ;)
Co nie zmienia faktu, że np. Ja kupiłem 2 miesiące temu złotą 4 w boxie nówke za 90zł. Cena przystępna, kwestia szukania i znalezienia.