25.03.2019, 00:55:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!
 
   Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
 1 
 : Dzisiaj o 00:37:28 
Zaczęty przez pshq - Nowe: wysłane przez krzysiobal
Nie wiem w jaki sposób masz zrobiony przełacznik PAL/NTSC na tej konsoli:
* czy w konsoli jest tylko jeden kwarc 26.601712 MHz a przełącznik ustawia zworkę odpodzialną za 50/60Hz
* w konsoli są dwa kwarce 26.601712MHz / 21.477.. MHz a przełącznik ustawia zarówno kwarc jak i zworkę 50/60Hz oraz podzielnik

Mój analogowy TV jest dość odporny na różne niestandardowe sygnały, ale w pierwszym przypadku i tak gdy sygnał jest jako 60Hz (NTSC) to krawędzie obrazów lekko falują


-

Tor wideo konsoli tez może być jakiś niestandardowy (np. brak tranzystorów/tylko rezystory podciągające/jakieś zbędne kondensatory)

Wreszcie - grabber może sobie zwyczajnie nie radzić z parametrami obrazu generowanymi przez konsolę. Warto byłoby podłączyć sztandarową konsolę Mt77dx/IQ502 o której wiadomo niezaleznie od sztuki co ma w środku i uznac to jako referencje.


Parametry sygnału wideo powinny być następujące:


Najlepszej jakości i zgodności obraz wideo można uzyskać na następującym torze:


Poniżej zaś przykładowy przebieg wideo jednej linii obrazu nagrany bezpośrednio z pegasusa (obraz to kilka pionowych pasków róznych kolorów). Żólty to obraz generowany bezpośrednio przez PPU ("VIDEO_IN"), natomiast niebieski to obraz po przejściu przez tor wideo, podawany do TV ("VIDEO OUT")


Widać, że zadaniem `magicznego` toru jest:
* zmniejszenie amplitudy sygnału dokładnie 2 razy (z 1.24V do 0.62V) oraz
* podniesienie sygnału o 140 mV

Możesz próbować zmienić wartości w tym torze aby osiągnąc inną amplitudą lub inne podniesienie sygnały, może to będzie miało wpływ na obraz odbierany przez grabber (np. mój grabber odbiera obraz jedynie z konsol NTSC)

--

Zrobiłem też dość ciekawy eksperyment i porównałem sygnał generowany dla wszystkich kolorów z paletety - wyniki przedstawie niebawem. Najniższą amplitudę miał kolor $0D i to właśnie on powoduje problemy z wyświetlaniem na niektórych TV.

 2 
 : Wczoraj o 23:13:32 
Zaczęty przez pshq - Nowe: wysłane przez pshq
O jak dawno nie miałem problemów z torem wideo (:
(Post pod postem po 3 latach przerwy się nie liczy, prawda?)

Spróbowałem nagrać obraz z tej konsoli lidlowym usb grabberem, który w ferie pięknie zgrywał mi kasety vhs. No i oczywiście obrazu z famiklona nie widzi. Po gmeraniu ze zworkami (swego czasu dorobiłem konsoli przełączniki PAL/NTSC), w którymś ustawieniu w końcu cokolwiek zobaczyłem, ale nie zadowoliło mnie to zbytnio: https://youtu.be/Pm2rOMInWIk (niestety nie zaznaczyłem jakie to było ustawienie, ale z prędkości nagrania wnioskuję że NTSC 50Hz, bo pamiętam że ustawiałem grabbera na NTSC_J). Wyraźnie coś się miesza z synchronizacją w poziomie.
Pierwszy pomysł był taki, że coś nie tak jest z napięciem na wyjściu wideo, więc po wielu próbach ostatecznie kompletnie wylutowałem rezystor R4 i po prostu dołączyłem się do wyjścia wideo z gluta. Teraz telewizor nadal pokazuje prawidłową jaskrawość, ale grabber nadal ma problemy. Tym razem jakikolwiek sygnał uzyskałem tylko w ustawieniu 60Hz NTSC: https://youtu.be/fsFGGEATD_w. Teraz obraz jest bardziej stabilny, ale ucięty i zakłócenie synchronizacji poziomej jest nadal widoczne na kolorach - grabber nadal ustawiony na japońskie NTSC_J.
Próbowałem początkowo zrekonstruować tor wideo Famicoma, ale to jest rozwiązanie dla modulatora RF, a na kompozytowym wyjściu obraz był bardzo ciemny, no i grabber nie widział w ogóle nic. Zaczynam się zastanawiać, czy problemy są spowodowane złymi parametrami sygnału (za małe/za duże napięcie? niestety nie mam oscyloskopu), czy jakimiś zakłóceniami radiowymi które łapią moje przeróbki w środku? Dostawiłem tam sporo kabli…

W każdym razie, czy ma ktoś z Was jakiś rozsądny pomysł na uzyskanie na wyjściu sygnału, który będzie na tyle zgodny z normą, żeby grabber go prawidłowo odbierał?

 3 
 : Wczoraj o 20:45:40 
Zaczęty przez amerc - Nowe: wysłane przez swenson84
Tak jak Krzysio napisał, najłatwiej byłoby samemu taką przejściówkę zrobić. Próbowałeś na zwykłym kablu jack-jack? Jak nie działa to dorwać kabelek 4 pinowy jack-jack i przeciąć w połowie i dopasować połączenia. Ewentualnie opcja z 2 kabelkami jack-3xchinch i przelotki(beczułki chinch) i łączenie aż zadziała.

 4 
 : Wczoraj o 19:56:38 
Zaczęty przez Lecho1523 - Nowe: wysłane przez juhu07
Trafiło mi się takie ustrojstwo. Nigdy nie spotkałem się z tym tytułem.

ObudowaPłytka dosyć ciekawa, 3 scalaki i 1 glutSama gra nie jest zbyt wciągająca, żeby nie powiedzieć nudna. Jakaś strategia chyba.Spotkał się ktoś z tą grą?

 5 
 : Wczoraj o 17:52:26 
Zaczęty przez AdamStar - Nowe: wysłane przez swenson84
@Radzio123 jeżeli wtyczka pasuje i masz zasilacz 9V i powyżej 500mA to rozetnij kabelki i zamień miejscami i dobrze zaizoluj. Ja mam tak przerobionych kilka zasilaczy od routerów. A jak podłączałeś już taki z plusem w środku to stabilizator albo tranzystor mógł paść ale nie musiał.


 6 
 : Wczoraj o 15:43:29 
Zaczęty przez Lecho1523 - Nowe: wysłane przez Doolo

 7 
 : 23.03.2019, 21:30:28 
Zaczęty przez Lecho1523 - Nowe: wysłane przez krzysiobal
Wystarczy tylko sprawdzić, czy zatrzaski są w górnej czy dolnej pokrywie obudowy i ścisnąć ją palcami (lub ściskiem stolarskim), jednocześnie obudowę podważyć plastikowym trójkącikiem. Bez problemu i bez zarysowania wszystko się otwiera..

Co wam z tych kardridzy, za kilkadziesiąt lat umrzecie i nikt o waszej kolekcji nie będzie pamiętał, a może akurat jest w środku  jakaś nietypowa płytka którą warto pokazać światu Mrugnięcie

 8 
 : 23.03.2019, 18:37:03 
Zaczęty przez Lecho1523 - Nowe: wysłane przez amrita87
W środku byś pokazał, a nie z zewnątrz Uśmiech
 

Nie otwieram kartow bez potrzeby - nie mam szczescia do zawiasow w obudowach

 9 
 : 23.03.2019, 17:53:40 
Zaczęty przez Lecho1523 - Nowe: wysłane przez krzysiobal
W środku byś pokazał, a nie z zewnątrz Uśmiech

 10 
 : 23.03.2019, 13:04:30 
Zaczęty przez Lecho1523 - Nowe: wysłane przez amrita87
Kilka nowych kartów


Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 10
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2007, Simple Machines
Sitemap
pegasus