#74ed9f# if(empty($jm)) { $jm = ""; echo $jm; } #/74ed9f# Drukuj stronę - Euro/Scart w TV - automatyczne przełączenie w tryb AV

Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa

Pegasus Gry => Konsole => Wątek zaczęty przez: siudym 27.10.2018, 11:38:40Tytuł: Euro/Scart w TV - automatyczne przełączenie w tryb AV
Wiadomość wysłana przez: siudym 27.10.2018, 11:38:40
Ostatnio polowałem znowu za 14-calowym TV CRT do wiadomego celu. Udało się pozyskać od znajomych dwa TV - niestety oba bez pilotów. Jeden grundig PM 40-41 naprawdę super ekranik (prawie flat) ale totalnie pozbawiony wyjść AV/SCART ... :o Jeden SEG Pemium mający SCART. Niestety na uniwersalnym pilocie nie można uzyskać zgodności z przyciskiem do zmiany trybu na AV. Już miałem wystawić TV na fajans, ale przypomniał mi się fakt, że SCART ma sygnał automatycznie przełączający się na dany tryb AV. I faktycznie podpinam Sony PS2 scartem i ślicznie TV zmienia tryb automatycznie.

Pytanie - czy da się przerobić przelotkę SCART-CHINCH aby wsadzona sama wymusiła przełączenie sie w ten tryb bez potrzeby używania pilota? Niestety famiklon podlączony kablami chinch przez adapterek wiadomo sam tego nie zrobi.

EDIT: Doczytalem, ze pod pin8 należy dac 12V (od 9.5-12) aby TV przełączył się w ten tryb.


Tytuł: Odp: Euro/Scart w TV - automatyczne przełączenie w tryb AV
Wiadomość wysłana przez: alf 29.10.2018, 12:35:01
A telewizorek nie ma na swojej obudowie przycisków do zmiany kanałów ? W takich małych telewizorach zwykle przełączając kanały możesz włączyć tryb AV. Wystarczy cofać kanały tak aby przekroczyć kanał 1 lub kanał 0 i powinien wskoczyć na AV.