16.07.2019, 12:19:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do rejestracji na forum wszystkich fanów Pegasusa!

Strona główna   Help Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Klawiatura do pegasusa  (Przeczytany 480 razy)
krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« : 16.05.2019, 19:37:10 »

Niektórzy podłączają joypady od pegasus-ów do PC aby grać nimi w gry na emulatorze.
A ja zrobiłem zupełnie na odwrót:

Chichot

https://www.youtube.com/watch?v=Z0_mR2494M0
Pegasus Gry - forum Pegasusa i gier na Pegasusa
« : 16.05.2019, 19:37:10 »

juhu07
Użytkownik
*

« Odpowiedz #1 : 16.05.2019, 19:50:02 »

To ja tradycyjnie spytam, ile $$? Chichot
Mcin
Twój Moderator
Moderator Globalny
Stały bywalec PG

« Odpowiedz #2 : 16.05.2019, 21:43:50 »

Serio, myślałem o czymś takim lata temu, i nie pisałem, bo myślałem, że głupie... Za ile chcesz Chichot

a tak serio, 3 pytania:
- działa z Famicomem?
- czy da radę grać na 2 na tej samej klawiaturze?
- jak masz ustawione przyciski?
juhu07
Użytkownik
*

« Odpowiedz #3 : 16.05.2019, 22:07:01 »

A ja mam inne pytanie, jak Ci sie udalo, ze sygnal sterujacy przechodzi przez slot kartridza? Jesli dalo rade zrobic cos takiego to czy mozna ustawic taka klawiature jako drugi pad lub zamiast zlacza ps/2 wstawic inny port?
krzysiobal
Stały bywalec PG

Naprawie pegasusa każdemu!

« Odpowiedz #4 : 16.05.2019, 22:19:05 »

Przejściówkę zrobiłem dla jednej osoby która miała dość dziwny kardridż "edukacyjny" Asder-95. Kardridż ten wchodził prawdopodobnie w skład jakiegoś famicomo-podobnego komputera z klawiaturą, jednak protokół komunikacji z klawiaturą był zupełnie odmienny od tego stosowanego w 99% klawiaturo-pegasusów (tzw. Suborów).

Potem wpadłem na pomysł aby dodać obsługę też właśnie kardridży z klawiaturą w tym właśnie popularnym systemie Subor (wszelkie typu Educational Computer, itp).

A na końcu dodałem tez możliwość sterowania w normalnych grach klawiaturą, zamiast joypada.

Kardridż działa na każdej konsoli, nawet najtańszych bazarowych, nawet jeśli mają permanentnie uszkodzone gniazda joysticków Uśmiech

Przyciski na klawiaturze ustawiłem tak jak ja mam ustawione u siebie w emulatorze (A=Lewy CTRL, B=Lewy ALT, Tab=Select, Enter=Start, Strzałki=DPAD), oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby skonfigurować to inaczej.

Mogę dodać też możliwość sterowania drugim joypadem także z klawiatury.

Jak widac po płytce - sporo było roboty z jej wykonaniem, ale jeśli będą chętni to mogę to zlecić jej wykonanie w fabryce. Szacunkowy koszt ~150zł. Niestety lutowania sporo, a i gniazdo trzeba dać no i jeszcze dociąć obudowę.

Kardridż działa z klawiaturami mini PS/2. Można podłączyć też bardzo starą DIN lub USB (wykorzystując odpowiednie adaptery).
« Ostatnia zmiana: 16.05.2019, 22:20:37 wysłane przez krzysiobal » Zapisane
juhu07
Użytkownik
*

« Odpowiedz #5 : 17.05.2019, 14:33:45 »

Dalej mnie ciekawi jak mozna sterowac konsola wykorzystujac slot kartridzy. Przyblizysz to?

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do: