Autor Wątek: [K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów  (Przeczytany 2043 razy)

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
[K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów
« dnia: 15.03.2019, 23:31:09 »
witam


Może ktoś zmieniał sobie kable w padach i ma stare do wyrzucenia. Mogą być pocięte, albo nawet od padów za 10 zł, oby tylko miały wtyczkę. W przypadku 'oddania w dobre ręce'' oczywiście pokrywam koszty wysyłki.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: [K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów
« Odpowiedź #1 dnia: 16.03.2019, 17:37:01 »
Oj nie warto, w ostatnim tygodniu naprawiałem z 10 pistoletów i wszystkie kable i wtyczki w których nie działały poszły do śmieci. Kiedyś bawiłem się w rozcinanie tego, wlytowywanie i ponowne zalewanie, ale za dużo czasu na to schodzi.

Większość oryginalnych wtyczek jest zaciskana, nie lutowana i przewody pękają przy samiutkim miejscu gdzie kabel wchodzi do złącza.
Do tego wiele z tych `elastycznych` kabli ma tak miękkie zyły miedziane, że tragicznie się lutują albo izolacja po sekundzie grzania już spływa jak czekolada.

Z kolei pady za 10zł mają tak cienkie żyłki że pękną pewnie po tygodniu używania.

Polecam kupić jakiś w miarę elastyczny kabel wielożyłowy, wtyczki DB9/DB15, wyjąć z metalowych obudów, w tych od DB15 wyciąć rant i wyjąć zbędne piny aby wtyczka lżej wchodziła do gniazda, zalać po zalutowaniu czarnym klejem na gorąco i jest bardzo dobra i wytrzymała wtyczka.



Gdyby ktoś był wyjątkowo wrażliwy na punkcie estetycznym to można zrobić jakąś foremkę, wysmarować ją jakimś olejem i wtedy zamiast ręcznie zalewać to klejem to wsadzić do foremki i dopiero do środka nalać kleju. Wedy wszystkie tego typu wtyczki wychodziłyby bardziej powtarzalne.
« Ostatnia zmiana: 16.03.2019, 17:39:30 wysłana przez krzysiobal »

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: [K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów
« Odpowiedź #2 dnia: 17.03.2019, 20:25:03 »
cześć. Mam jedną taką wtyczkę z kablem twojej produkcji, działa dobrze. Tylko że ja jestem właśnie z tych wrażliwych estetycznie i tak wymyśliłem sobie, że może coś ulepię ze starych wtyczek.

TomasZzz

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
Odp: [K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów
« Odpowiedź #3 dnia: 17.03.2019, 20:49:26 »
mam całą torbę kabli z uwalonym kablem przy wtyczce. Trzymam je, bo może chińczycy `wymyślą` z czasem wtyczki DB9/15 ale z wydłużonym wtykiem aby weszło to do konsoli  :D

Jak jesteś estetą to kup kable od MATTa gdzie jakość będzie lepsza niż typowy chińczyk. Tylko cenowo to tak może średnio się kalkulować.

krzysiobal

  • Stały bywalec PG
  • *****
  • Wiadomości: 386
  • Naprawie pegasusa każdemu!
    • Zobacz profil
Odp: [K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów
« Odpowiedź #4 dnia: 17.03.2019, 23:37:32 »
Weź ostry nożyk do tapet i wykonaj nacięcie na ok 2mm po całym obwodzie tej wtyczki (w miejscu gdzie jest zgrzanie), tak jak zaznaczone na obrazku.


Potem używając siły można rozdzielić gumową obudowę na dwie części. W środku będzie zalane wnętrzne termo-klejem (które należy wyrwać i wyrzucić - na szczęście łatwo się oddziela) oraz część, która wchodzi do gniazda

Z tej części można wyjąć metalowe blaszki, wlutować do nich kabelki i wsadzić je ponownie, a całość spowrotem zakleić termoglutem i ścisnąć ściskiem stolarskim. Powinno być prawie nie do rozpoznania od oryginału.

dendy_junior

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Odp: [K] lub przyjmę uszkodzone kable od padów
« Odpowiedź #5 dnia: 19.03.2019, 02:18:25 »
Gdybym za małolata nie wyrzucał uszkodzonych padów też bym miał teraz całą torbę.

Kable Matt były najlepszym rozwiązaniem ale od tego roku tak podnieśli ceny, że za równowartość jednego kabla od nich można kupić 2 chińskie pady z kablem 1,8m. Wydaje mi się że naprodukowali niedorobionych kabli i żeby się ich pozbyć sztucznie podnieśli ceny dobrych kabli, a niedorobione sprzedają w dawnej cenie zdrowych. Niedorobione/zdrowe mam na mysli gatunek1, gat2, gat3

Krzysiobal właśnie taką operację miałem zamiar wykonać.
« Ostatnia zmiana: 19.03.2019, 02:28:18 wysłana przez dendy_junior »